Skocz do zawartości

Wyglad piwa po burzliwej fermentacji, infekcja?


gąsior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w trakcie burzliwej fermentacji dopiero drugiego mojego piwa i zaniepokoił mnie trochę widok po otwarciu fermentora.

 

Jest to puszka Brewmaker Bitter, robiłem ją 6 dni temu (sobota), najpierw gotowałem kilka minut puchę z BA Brew-kit plus, potem dopełniłem wodą do 21 l, po 90 minutach chłodzenia brzeczki dodałem suche drożdże przy temperaturze brzeczki 29 C (bez mieszania drożdży) i zakryłem fermentor pokrywą, bez szczelnego zamykania, tak, że z jednej strony można pokrywę odchylić. Całość stoi od tego czasu w piwnicy w temperaturze około 19,5 C, mniej więcej raz dziennie odchylam pokrywę żeby sprawdzić co się tam dzieje (ciekawość początkującego), przez pierwsze 2,5 dnia była wysoka piana, potem zaczęła schodzić. 2 dni temu wpadłem na głupi pomysł (ale na to że mógł być głupi, wpadłem po fakcie;) ) i poodkurzałem sobie ładnie zakamarki piwnicę z pajęczyn i tym podobnych, przez co pewnie powietrze i jakieś brzydactwa w nim zaczęły się mocno ruszać.

 

W każdym razie na dzień dzisiejszy wygląda to tak, jak na załączonych zdjęciach, no i moje pytanie brzmi po prostu: czy wszystko wygląda ok, czy jednak mogło się wdać coś nieładnego ? Niepokoją mnie głównie brązowe plamki, chociaż podobne występowały od samego początku, nawet przy wysokiej pianie na początku fermentacji.

 

P8170828.JPG

 

P8170830.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie nadaje na ostry dyżur! Takie pytania w piaskownicy proszę. Może admin przeniesie?

W takim razie przepraszam, myślałem że w razie czego trzeba będzie coś szybko działać i dlatego napisałem tutaj. To dopiero druga warka więc elementy paniki pojawiają się często :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

 

Z mojego doświadczenia wiem, że powinieneś jak najszybciej zamontować rurki do pokrywek fermentor a nie zostawiac uchylonych. to najszybsza droga do infekcji. pozdrawiam

 

Nie zgodzę się - kwestia cierpliwości, jeśli co chwila nie zaglądasz to infekcji się nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się - kwestia cierpliwości, jeśli co chwila nie zaglądasz to infekcji się nie łapie.

 

I to jest najprawdziwsza prawda.

 

Zgadzam sie z przedmowcami.Cierpliwosc to podstawa :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dacie sobie za to ręke uciąć, że macie racje? Bo z tego co widzę za dużo piwa to nie zrobiliście.

 

Więc może ostrożnie z takimi poradami.

 

Każdy dostęp swobodny powietrza otaczającego fermentor grozi infekcją !

Tego nikt nie zapszeczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.