Skocz do zawartości

Tripel - proszę o recenzję receptury


Mościcki

Rekomendowane odpowiedzi

@ budex

 

Więc jeśli nie chcesz się zniechęcić zaraz po pierwszym warzeni do piw belgijskich produkowanych w domu to użyj drożdży płynnych.

 

 

Dla stylu piwa ma znaczenie, akurat w belgach największe. Możesz zrobić na suchych, będzie to coś w rodzaju a'la Tripel :)

 

WiHURA jaki styl? Tu chodzi o elementarne doznania smakowe i zapachowe. Piwem masz się delektować, a nie męczyć.

Dla mnie określenie "coś w rodzaju ala Tripel" to jakiś oksymoron.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców uwarzyłem na początek Dubbela na drożdżach THG, potem zebrałem gęstwę i obecnie fermentuje Tripel. Drożdże są bardzo żarłoczne - za pierwszym razem po prostu wyszły z fermentora, za drugim użyłem blow-offa (syfon chyba się przyjęło po polsku) i problemu nie było.

Ale ja nie o tym.

Chodzi o to, że jak wziąłem łyk odlanej sfermentowanej brzeczki ze startera do Dubbela, to od razu wiedziałem, że używanie innych drożdży do tego piwa nie ma sensu. One nadają mu głębię, nuty i ten charakterystyczny, trudny do opisania posmaczek. Koniec końców czym są te piwa? Pilzneńskim, monachijskim, kandyzowanym cukrem. Co w tym belgijskiego? No drożdże właśnie! Bez nich piwo staje się po prostu mocnym piwem górnej fermentacji. Kompromisy w tym wypadku nie mają sensu.

 

Ludzie robią podobno Pesto Genovese na orzechach włoskich, polskim serze oraz oliwie z wytłoków. Ale jak postawisz to obok pesto z orzeszków piniowych, prawdziwego parmezanu, oliwie z pierwszego tłoczenia na zimno, to tego pierwszego już nie nazwiesz pesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszych dniach sierpnia uwarzyłem Tripla... słody: plznenski 5,0 kg ,monachijski I 0,5kg, cora pils 0,25 kg, cukier kandyzowany 0,75 kg.. do fermentacji uzyłem ok. 0,5l gęstwy z poprzedniej warki ( a były tam T 58 )... uzyskałem 21l o 18Blg , gęstwę zadałem w temp 27C , burzliwa w temp 20C 10dni.. aż zeszła do 5Blg.. cicha temp 19C aż zeszło do 2,5Blg 20 dni. do refermentacji glukoza 130gr . Po miesiącu odważyłem sie otworzyć 1 butelke.. OK... wszystkiego jest akurat poczekam jeszcze przepisowe 2 miesiące i będzie zgodnie z moimi oczekiwaniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

THG przefermentowały przez 7 dni burzliwej z 19.5 BLG do 2.5 BLG. Syfon naprawdę musiał się napracować - tak bulgotało. Zastanawia mnie czy na cichej dadzą radę zejść poniżej 2 BLG.

Zostawiam na cichej na trzy tygodnie (wyjeżdżam).

Dubbel po obu fermentacjach zszedł z 16.5 do 3.0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.