Skocz do zawartości

Widget


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z ciekawości kupiłem sobie Guinessa, którego po raz ostatni piłem 20 lat temu.

W środku znalazłem takie coś:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Widget_%28piwo%29

 

Prawdę mówiąc, pierwsze słyszę o takim wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania zanikania siły grawitacji wraz z odległością powinny dać inne wyniki niż dla przypadku 4 wymiarów, co jest efektem związanym z założeniem, że grawitacja jako jedyne oddziaływanie w modelu rozchodzi się we wszystkich dostępnych wymiarach. Zakładając więc, że udałoby się zaobserwować proces rozpadu pewnego obiektu, to bilansując tę część energii, która jest emitowana dzięki oddziaływaniom grawitacyjnym, powinniśmy zaobserwować odstępstwo od przypadku 4-wymiarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ironizować. Jake degustował się Guinessem gdy na przykład ja, wychodziłem z ery podstawówki :) Zresztą pewnie większość osób, gdy pierwszy raz kupiła piwo z widgetem, zerkała jednym okiem co tam w środku biega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Dawniej takich kulek nie było. A od czterech lat to ja nie pije piwa ze sklepu.

Zresztą, ponieważ z natury jestem ciekawy świata, więc szukałem co to jest i znalazłem.

Ciekawe ile osób wiedziało po co to jest.

Tak na marginesie, piwo było do d....

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene opatentowanie widgetu kosztowało Guinnesa 5 mln funtów brytyjskich, dość dużo jak na tak małą kulkę :D

 

Tymbardziej tyle techniki by tylko piwo wygladalo jak z pompy w pubie :D

Czyli kopiowanie tego co bylo dostepne juz 200 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wolno tutaj wklejać linki z blogów piwowarskich, ale na jednym z nich przeczytałem świetny artykuł o takowych wynalazkach. Naprawdę kopalnia wiedzy. Dla ciekawych:

 

http://thebeervault.blogspot.com/2011/10/piana-jak-smietana-o-guinnessie-azocie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene opatentowanie widgetu kosztowało Guinnesa 5 mln funtów brytyjskich, dość dużo jak na tak małą kulkę :D

 

Podobna historia : W erze podboju kosmosu przed pierwszym lotem człowieka w kosmos. Pojawił się problem z pisaniem w stanie nieważkości. hAmerykańscy naukowcy za ponad milion dolarów opracowali specjalny długopis do pisania w kosmosie.

W tym samym czasie rosyjscy naukowcy zapakowali kosmonautom ołówki którymi mieli tworzyć notatki :)

 

Nie wiem czy historia prawdziwa - ale wydaje się bardzo realna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wolno tutaj wklejać linki z blogów piwowarskich, ale na jednym z nich przeczytałem świetny artykuł o takowych wynalazkach. Naprawdę kopalnia wiedzy. Dla ciekawych:

 

http://thebeervault....sie-azocie.html

 

Dzieki za linka - super sprawa :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.