Skocz do zawartości

tclTempMonitor - sugestie, uwagi


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas instalowałem na 10.04 i było ok, ale podczas instalacji we warzelni na 11.04 Doinstalowałem toolbox.tcl bo się pluł przy uruchamianiu i dalej

jejski-w@jejski-w:~/tclTempMonitor1.0.5-a$ ./main.tcl
Error in startup script: bad option "normalize": must be atime, attributes, channels, copy, delete, dirname, executable, exists, extension, isdirectory, isfile, join, lstat, mtime, mkdir, nativename, owned, pathtype, readable, readlink, rename, rootname, size, split, stat, tail, type, volumes, or writable
while executing
"file normalize [file dirname [info script]"
(in namespace eval "::toolbox" script line 8)
invoked from within
"namespace eval toolbox {
variable scriptDir
variable scriptFileName
variable configFilePath
variable config


set scriptDir [file normalize [fi..."
(file "toolbox.tcl" line 18)
invoked from within
"source toolbox.tcl"
(file "./main.tcl" line 18)
jejski-w@jejski-w:~/tclTempMonitor1.0.5-a$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pragnę Ci podziękować pablo za pomoc i wyrozumiałość dla lamera. :okey: Jak dla mnie program spełnia wszystkie (jeszcze coś wymyślę :D ) moje potrzeby. Dokładny pomiar temp. i przyrostu temp. w kotle zaciernym, warzelnym, oraz jak planuję we warzelni i na zewnątrz :cool: za tak naprawdę kilka zł. na części. Alarm w dolnym i górnnym (histereza) zakresie temp. to coś czego mi bardzo dotychczas brakowało w moim term. z Ikei, ale z nim się nie rozstanę w razie awarii. Dla pełni szczęścia oczywiście przydała by się wersja na windę, ale myślę że to po wyjściu z wersji alfa.

Jeszcze jedno ogólne spostrzeżenie

Ktoś kiedyś wymyślił komunę i się nie sprawdziło, a na tym właśnie forum zasada klasyka "róbmy swoje" się sprawdza. Dzięki.

PS

Jeden mój czujnik 18b20 pokazywał z dokładnością tylko do 0.5°C . Czy to normalne?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mój czujnik 18b20 pokazywał z dokładnością tylko do 0.5°C . Czy to normalne?

 

Oczywiście, te czujniki mają dokładność pomiaru +/- 0.5°C w zakresie -10..+85°C. Co innego rozdzielczość wyświetlania wyniku (0.5, 0.25, 0.125, 0.0625).

Edytowane przez korko_czong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładność pomiaru można jakoś odczytać z układu?

Tak, a dokładniej z jego noty katalogowej.

Dla pełni szczęścia oczywiście przydała by się wersja na windę, ale myślę że to po wyjściu z wersji alfa

Ehhh, niepoprawny optymista :beer:

Jak dla mnie program spełnia wszystkie (jeszcze coś wymyślę ) moje potrzeby

W jednym zdaniu zadowolenie i obawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa wersja w plikach.

 

 

Dla tych którzy chcieliby odpalić program pod Windows.

Program działa na Windows. Trzeba ściągnąć i zainstalować paczkę ActiveTCL. I potem uruchomić za pomocą tclsh85.exe

 

Digitemp jest kompilowany pod Windows. Trzeba ściągnąć paczkę z programem i rozpakować. Potem przekopiować pliki z folderu win do katalogu programu (z racji wygody tylko), wpisać nazwę programu w ustawieniach i ... dać znać czy działa ;) (nie mam jak tego przetestować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów pełny szacun pablo :okey:Wersja 1.0.6 spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Aktualizacja Wersja <= 1.0.5 do 1.0.6 - zmiana nazwy pliku toolbox.tcl.conf na tcltempmonitorrc.

Konfiguracja programu przechowywana jest w pliku tcltempmonitorrc. Przy aktualizacji należy przenieść ten plik do obecnego katalogu programu.

Tłumacząc po lamersku ;) należy skopiować zawartość pliku toolbox.tcl.conf z wersji 1.0.5 i wkleić do pliku tcltempmonitorrc we wersji 1.0.6 Trzeba jeszcze w w oknie konfiguracyjnym ustawić ścieżkę do dźwięku minutnika.Wersję na windę będę jeszcze uruchamiać i testować.Serdeczne dzięki za udoskonalenie w mojej warzelni.

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy skopiować zawartość pliku toolbox.tcl.conf z wersji 1.0.5 i wkleić do pliku tcltempmonitorrc we wersji 1.0.6

Dokładnie!

oknie konfiguracyjnym ustawić ścieżkę do dźwięku minutnika

Yhy

Wersję na windę będę jeszcze uruchamiać i testować

Poproszę

Serdeczne dzięki za udoskonalenie w mojej warzelni

Ależ proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitemp jest kompilowany pod Windows. Trzeba ściągnąć paczkę z programem i rozpakować. Potem przekopiować pliki z folderu win do katalogu programu (z racji wygody tylko), wpisać nazwę programu w ustawieniach i ... dać znać czy działa ;) (nie mam jak tego przetestować)

Czy możesz opisać to bardziej łopatologicznie?

PS

Skróty myślowe programisty w zetknięciu z lamerem = szok dla tego drugiego :lol:

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik pablo dnia 30 sierpień 2012 - 14:14 napisał

Digitemp jest kompilowany pod Windows. Trzeba ściągnąć paczkę z programem i rozpakować. Potem przekopiować pliki z folderu win do katalogu programu (z racji wygody tylko), wpisać nazwę programu w ustawieniach i ... dać znać czy działa (nie mam jak tego przetestować)

Czy możesz opisać to bardziej łopatologicznie?

Ależ oczywiście ;)

  1. Ściągasz program digitemp - link
  2. Rozpakowujesz
  3. Wejdź do katalogu digitemp-3.6.0\win
  4. Skopiuj pliki z tego katalogu do katalogu gdzie jet main.tcl (ktory uruchamiasz)
  5. Ustaw nazwę programu Digitemp w ustawieniach: digitemp_DS9097.exe

Przetestuj i daj znać.

 

Mała relacja z pierwszego warzenia na nowym sprzęcie i programie.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dałoby się jakoś zamiast dzwonka wyprowadzić sygnał na przekaźnik ?

Nie ma rzeczy niemożliwych ;)

 

Odpowiem trochę nie w prost, bo opiszę jaki mam plan rozwoju.

Docelowo program w moim (i może nie tylko) browarku będzie sterował i monitorował proces warzenia i fermentacji piwa.

Do sterowania wykorzystam układ DS2408 do układu podobnego jak tu, tyle że do sterowania grzałek dam SSRy. Wszystko posadzę na raspberryPi.

W ostatnie j fazie program zyska interfejs WWW do bieżącego podglądu stanu i konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can't find package snack
while executing
"package require snack"
(file "toolbox.ctl" line 16)
invoked from within
"sorce toolbox.ctl"
ścieżka .........\main.ctl line 24

Tak mi wypluło po uruchomieniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can't find package snack
while executing
"package require snack"
(file "toolbox.ctl" line 16)
invoked from within
"sorce toolbox.ctl"
ścieżka .........\main.ctl line 24

Tak mi wypluło po uruchomieniu :/

A jakiś konkret? ;) linux czy winda. Inny komp niż przy warzeniu?

To powinno rozwiązać problem:

sudo apt-get install snack
Edytowane przez pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odpalilem na swoim Ubuntu tclTempMonitor.

Mam serwer owserver na Linksysie WRT54 z openwrt. W tej wersji Linksys wspolpracuje z innym klientem, ktory zczytuje dane z owservera poprzez owget i wrzuca je na staty. I to działa.

Skonfigurowalem w tclTempMonitor adres IP owservera, port zas w adres czujki podalem jej identyfikacje /tez z katalogiem temperature/...i nie lączy sie i nie zczytuje z niego danych. W konsoli nic nie wynika, ze sie łaczy z IP owservera...a powinno.

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odpalilem na swoim Ubuntu tclTempMonitor.

Mam serwer owserver na Linksysie WRT54 z openwrt. W tej wersji Linksys wspolpracuje z innym klientem, ktory zczytuje dane z owservera poprzez owget i wrzuca je na staty. I to działa.

Skonfigurowalem w tclTempMonitor adres IP owservera, port zas w adres czujki podalem jej identyfikacje /tez z katalogiem temperature/...i nie lączy sie i nie zczytuje z niego danych. W konsoli nic nie wynika, ze sie łaczy z IP owservera...a powinno.

kj

 

Opanowane za pomoca owhttp, czyzby z owserver nie działało?.

Swoją droga w dokumentacji w screenach sa testy połaczeń a w nowej wersji chyba nie widze.

 

Teraz proponuje odliczanie czasu od momentu osiagniecia temperatury i przejscie do nastepnego. Mozliwosc tworzenia programów /makr/ czasowych. Wiadomo o co chodzi.

Logowanie do pliku temperatury dla poznieszgo sprawdzenia lub analizy.

 

Pozdrawiam

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can't find package snack
while executing
"package require snack"
(file "toolbox.ctl" line 16)
invoked from within
"sorce toolbox.ctl"
ścieżka .........\main.ctl line 24

Tak mi wypluło po uruchomieniu :/

Od 8.5 trzeba doinstalować snack ręcznie. Ściągnij plik. Rozpakuj. Skopiuj pliki z folderu "snack2210-tcl.zip\bin\windows" do dalatlogu "\lib\snack2.2.10" (w lokalizacji którą podałeś przy instalacji ActiveTCL - u mnie C:\Tcl)

Logowanie do pliku temperatury dla poznieszgo sprawdzenia lub analizy.

To już jest. Najpierw dane logowane są do plików sensor{n}.dat a potem z nich dane rysowane są na wykresie.

czyzby z owserver nie działało?

Powinno działać. Co pokazuje się w polu wartości temperatury gdy korzystasz z owservera?. Podajesz tylko adres bez ścieżki w polu "Adres".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra programik pod Win XP działa. Odpalił się, ale (nielubiane słowo ;) ) mam problem z konfiguracją. Wpisując adres portu /dev/ttyS0 lub \Device\Serial0 nie mam wyników. Przyczyna może jest jeszcze taka że adresy czujników we windzie są inne jak w linuxie w co niewierzę. I tu pytanie jak pod windą sprawdzić nr czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejski, sam program powinien działać nawet na macos, ponieważ Tcl jest multiplatformowy. Problem jest tylko w tym by działał np digitemp czy owfs.

 

Czekam na kolejne wieści z frontu ;)

Edytowane przez pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.