Skocz do zawartości

Czulent.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w oko przepis na żydowski czulent. Jako, że lubię fasolę spodobał mi się. Zastanawiają mnie tylko jajka w całości ułożone na wierzchu. Wie ktoś po co one, czy potem się je zjada, czy do czegoś innego służą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko przepis na żydowski czulent. Jako, że lubię fasolę spodobał mi się. Zastanawiają mnie tylko jajka w całości ułożone na wierzchu. Wie ktoś po co one, czy potem się je zjada, czy do czegoś innego służą?

A do czego miałyby służyć ;) Do zjedzenia oczywiście. Przepis Makłowicza:

http://kulinaria79.blox.pl/2009/11/Pipek-i-czulent.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się jajka zmarnowały??

Przepis zapowiada się smakowicie. Może raz zaszaleję w wolnej chwili?

Przydałby się do tego odpowidni piec, który całą noc jest ciepły. Czulent wstawiało się w piątek i rano w sobotę był gotowy, można było cały dzień jeść gotowe danie i jednocześnie nic nie robić w sabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego miałyby służyć ;) Do zjedzenia oczywiście. Przepis Makłowicza:

http://kulinaria79.b...-i-czulent.html

Myślałem, że może przez lewe ramię się je rzuca potem :smilies: Piec chlebowy byłby najlepszy, ale wędzarnia też może być. Moja ciągle w fazie projektu jest, koniecznie muszę coś w stylu szabaśnika w niej zbudować.

Przepis Makłowicza jest podobny, ten który ja mam bardziej mi się podoba jednak- 0,5 kg kaszy pęczak, 1 kg mięsa wołowego, 1 główka czosnku, 0,5 kg cebuli, 1 kg fasoli czerwonej, 1 kg fasoli białej, jaja w zależności od potrzeb, sól, pieprz, czerwona mielona papryka, gęsi lub kaczy tłuszcz.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.