Jump to content
Sign in to follow this  
Jacenty

Czulent.

Recommended Posts

Wpadł mi w oko przepis na żydowski czulent. Jako, że lubię fasolę spodobał mi się. Zastanawiają mnie tylko jajka w całości ułożone na wierzchu. Wie ktoś po co one, czy potem się je zjada, czy do czegoś innego służą?

Wpadł mi w oko przepis na żydowski czulent. Jako, że lubię fasolę spodobał mi się. Zastanawiają mnie tylko jajka w całości ułożone na wierzchu. Wie ktoś po co one, czy potem się je zjada, czy do czegoś innego służą?

A do czego miałyby służyć ;) Do zjedzenia oczywiście. Przepis Makłowicza:

http://kulinaria79.blox.pl/2009/11/Pipek-i-czulent.html

Żeby się jajka zmarnowały??

Przepis zapowiada się smakowicie. Może raz zaszaleję w wolnej chwili?

Przydałby się do tego odpowidni piec, który całą noc jest ciepły. Czulent wstawiało się w piątek i rano w sobotę był gotowy, można było cały dzień jeść gotowe danie i jednocześnie nic nie robić w sabat.

A do czego miałyby służyć ;) Do zjedzenia oczywiście. Przepis Makłowicza:

http://kulinaria79.b...-i-czulent.html

Myślałem, że może przez lewe ramię się je rzuca potem :smilies: Piec chlebowy byłby najlepszy, ale wędzarnia też może być. Moja ciągle w fazie projektu jest, koniecznie muszę coś w stylu szabaśnika w niej zbudować.

Przepis Makłowicza jest podobny, ten który ja mam bardziej mi się podoba jednak- 0,5 kg kaszy pęczak, 1 kg mięsa wołowego, 1 główka czosnku, 0,5 kg cebuli, 1 kg fasoli czerwonej, 1 kg fasoli białej, jaja w zależności od potrzeb, sól, pieprz, czerwona mielona papryka, gęsi lub kaczy tłuszcz.

Edited by Jacenty