Skocz do zawartości

sangria, przyprawy


LJajecznica

Rekomendowane odpowiedzi

Sangrią częstował mnie kiedyś znajomy Hiszpan. Twierdził, że ten napój składa się tylko z wina i świeżego soku pomarańczowego (o ile dobrze pamiętam w proporcji pół/pół). Pewnie są różne wersje tego drinka i różnie przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksykańska Sangaria (albo raczej jej amerykańska wersja), to butelka czerwonego wina, jedna szklanka (1 cup) tequili, pół szklanki cukru, sok pomaranczowy, sok papajowy + inne soki (ok. 1 szklanka). Serwuje się to z pokrojonymi plasterkami pomarańczy, grejpfrutów, papaya, limes, itp.

Czasami zamiast tequili dodaje się brandy albo koniak.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest znany poniższy przepis przywieziony z Hiszpanii:

 

Owoce - generalnie mogą być jakiekolwiek byle nie powodowały zmętnienia, można eksperymentować, ale najczęściej daje się:

pomarańcze, jabłka, mandarynki, winogrona, kiwi. Ilość wedle uznania.

Owoce zalewa się wermutem ok. 250 ml. Można dosłodzić. Następnie odstawia się to do lodówki na kilka godzin. Po kilku godzinach do całości dolewa się butelkę czerwonego wytrawnego wina. Na koniec całość pasuje wymieszać.

Proporcją między wermutem i winem wytrawnym można „regulować” moc.

Do obiadu bardziej wytrawne, wieczorem bardziej wermutowe itp.

 

Z tego, co słyszałem to jest to bardzo popularny przepis i Hiszpanie taką, sangrię piją do wszystkiego i o każdej porze dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miałem mieszankę ziół przeznaczoną do wyrobu takiego wina samemu. Cytrusy były dodane do fermentacji, a zioła na cichą. Wino było bardzo dobre. Teraz takiej dedykowanej mieszanki nie mam, myślałem dodać samemu. Na pewno był tam cynamon.

W Hiszpanii piłem sangrię z przyprawami, ona była podawana z owocami, często też rozpuszczana z wodą pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.