Jump to content
Sign in to follow this  
LJajecznica

sangria, przyprawy

Recommended Posts

Sangrią częstował mnie kiedyś znajomy Hiszpan. Twierdził, że ten napój składa się tylko z wina i świeżego soku pomarańczowego (o ile dobrze pamiętam w proporcji pół/pół). Pewnie są różne wersje tego drinka i różnie przepisy.

Meksykańska Sangaria (albo raczej jej amerykańska wersja), to butelka czerwonego wina, jedna szklanka (1 cup) tequili, pół szklanki cukru, sok pomaranczowy, sok papajowy + inne soki (ok. 1 szklanka). Serwuje się to z pokrojonymi plasterkami pomarańczy, grejpfrutów, papaya, limes, itp.

Czasami zamiast tequili dodaje się brandy albo koniak.

Edited by scooby_brew

Mi jest znany poniższy przepis przywieziony z Hiszpanii:

Owoce - generalnie mogą być jakiekolwiek byle nie powodowały zmętnienia, można eksperymentować, ale najczęściej daje się:

pomarańcze, jabłka, mandarynki, winogrona, kiwi. Ilość wedle uznania.

Owoce zalewa się wermutem ok. 250 ml. Można dosłodzić. Następnie odstawia się to do lodówki na kilka godzin. Po kilku godzinach do całości dolewa się butelkę czerwonego wytrawnego wina. Na koniec całość pasuje wymieszać.

Proporcją między wermutem i winem wytrawnym można „regulować” moc.

Do obiadu bardziej wytrawne, wieczorem bardziej wermutowe itp.

Z tego, co słyszałem to jest to bardzo popularny przepis i Hiszpanie taką, sangrię piją do wszystkiego i o każdej porze dnia.

Parę lat temu miałem mieszankę ziół przeznaczoną do wyrobu takiego wina samemu. Cytrusy były dodane do fermentacji, a zioła na cichą. Wino było bardzo dobre. Teraz takiej dedykowanej mieszanki nie mam, myślałem dodać samemu. Na pewno był tam cynamon.

W Hiszpanii piłem sangrię z przyprawami, ona była podawana z owocami, często też rozpuszczana z wodą pół na pół.