Skocz do zawartości

Grzałki do warzelnego inne podejście


Atebo

Rekomendowane odpowiedzi

Drążę kilka tematow naraz ale taka moja natura.

 

Zmontowałem taki zestaw rozwojowy z płytami grzejnymi 3 szt po 1,5 kw.

 

W związku z tym proszę o sugestie jakiego sterowania byście użyli do ww zestawu -chodzi mi tylko o warzenie do zacierania robię HERMS-a

 

Zasilane bedą z 3 faz żeby rozłożyć obciążenia.

Jeżeli się sprawdzi zastosuję takie do bojlera w HERMS-ie

 

Co polecacie?

 

Jakiś tani sterownik z płynnym załanczaniem grzałek?

 

 

Temat drugi:

 

Szukam termoregulatora do piwnicy - takiego który analizowałby temperaturę w piwnicy i na zewnątrz.

 

Jeżeli wykryłby niższą temperaturę na zewnątrz o np 1 stopień to załączyłby wentylator tłoczący chłodne powietrze do piwnicy.

powinien mieć (inteligencję) aby na bieżąco analizował różnice tych temperatur.

 

Latem przydałoby się to wielu piwowarom w okresie letnim chłodząc latem nasze piwniczki i skończyłyby się problemy z bieganiem i otwieraniem okien rano i wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Temat drugi:

Szukam termoregulatora do piwnicy - takiego który analizowałby temperaturę w piwnicy i na zewnątrz.

Jeżeli wykryłby niższą temperaturę na zewnątrz o np 1 stopień to załączyłby wentylator tłoczący chłodne powietrze do piwnicy.

powinien mieć (inteligencję) aby na bieżąco analizował różnice tych temperatur.

 

I co? na zew. masz -25°C a w piwnicy 16, więc sterownik tłoczy powietrze az się piwnica wychłodzi do -24? Na czym ma polegac inteligencja?

Potrzebny ci zwykły termostat z histereza, ustawiasz tem. jaka ma być w piwnicy , ustawiasz histereze i tyle moim zdaniem Ci trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładac nowego wątku wiec spytam tu jeśli można.Kupuje blache nierdzewną i buduje 2 kociołki 50l. Zastanawiam sie nad grzałkami .Przeczytałem wiele tematów na temat grzałek i stwierdzam że na grzałki w osłonie ko niestac mnie wiec mysle kupic takie po 2 szt http://allegro.pl/grzalka-do-bojlera-grb-1600w-typ-u-i2504686262.html ,dobiore sobie ale czy mogą takie być, i czy po zagrzaniu ich na sucho da rade potem giąć je bez problemu?

Edytowane przez lewatywa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładac nowego wątku wiec spytam tu jeśli można.Kupuje blache nierdzewną i buduje 2 kociołki 50l. Zastanawiam sie nad grzałkami .Przeczytałem wiele tematów na temat grzałek i stwierdzam że na grzałki w osłonie ko niestac mnie wiec mysle kupic takie po 2 szt http://allegro.pl/gr...2504686262.html ale czy mogą takie być, i czy po zagrzaniu ich na sucho da rade potem giąć je bez problemu?

Musiałem raz jeszcze powtórzyc wpis gdyż poprzedni urwał sie i nie szło go edytowac niewiadomo czemu

Edytowane przez lewatywa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.