Skocz do zawartości

Piwo "czekoladowe"


obywatelLC

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, zrobiłem zdjęcia a'propos tej piany oraz analizę piwa.

 

Piwo: warka #28 - Back in Black

 

Widzicie 4 zdjęcia. Pierwsze po minucie, kielich po lewej lany z 4cm znad kielicha, po prawej lany z wysokości ścianki.

Potem to samo po dwóch minutach, dodatkowo następne zdjęcie piany z kielicha po lewej, potem po 5 ciu minutach.

 

Teraz, jak to piszę (12 minut od nalania), piana zredukowała się do dwumilimetrowej, gęstej i drobniutkiej warstwy i ani myśli zniknąć. Oblepia szkło.

 

Samo piwo:

Nie opalizuje. W zapachu dominuje gorzka czekolada, jest lekko kwaskowaty (rodzynki?). Chmielu nie stwierdzono (i nic dziwnego). Nie czuć też paloności. Smak: na początek lekka paloność, którą alkohol podnosi do podniebienia. Potem zdecydowanie czekolada, gorzka, momentami z nutami palonymi przypomina kawę.

 

//EDIT: lepszej połowie przypomina kawowe cukierki z alkoholem (takie z bombonierki) ;)

 

Ogólnie muszę powiedzieć, ze jednak ani piana nie dostała od tego kakao po tyłku, a smak zdecydowanie zyskał. Jednak polecam ;)

Porter po minucie

Po dwóch

Po dwóch - struktura

Po pięciu

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie muszę powiedzieć, ze jednak ani piana nie dostała od tego kakao po tyłku, a smak zdecydowanie zyskał. Jednak polecam ;)

piana w kielichu z prawej strony bardzo ładna, drobniziarnista, satysfakcjonująca. Stosunek cena, efekt wizualny i smakowy z tego co piszesz jest na plus więc...przekonałeś mnie. Lidl...mądry wybór! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałem sobie to piwo otworzyć i potwierdzam to co pisze Crosis, piana się utrzymuje w zwykłym pokalu jakieś 10 min. Co do smaku, to bardzo fajny efekt dało to kakao - jak dla mnie trochę przypomina cukierki "kukułki", jeszcze mocno czuć alkohol. Trzeba będzie spróbować przy jakimś stoucie, bo porteru to już nie zdążę w tym roku uwarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napiłem się tego piwa nieco ocieplonego - na pewno je jeszcze zrobię - kakao i tak stoi w szafce (postanowiłem teraz zawsze mieć jedno na stanie :) )

 

Może się mylę, ale wydaje mi się, że w przypadku dawania kakao lepiej jednak robić na jak najczystszych drożdżach.

 

Ale miło, że sobie o tym piwie przypomniałeś ;)

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale smaka narobili...

 

ja zrobię tak

pale ale 5kg

karmelowe 30/150/300 każdy 0.5kg

czekoladowy jasny 0,25

palona pszenica 0,25

kakało

s04

i na pewno trochę cieńsze, 15-16 blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
Dnia 9.08.2012 o 00:06, scooby_brew napisał:

Z magazynu Brew Your Own "250 Classic Clone Recipes":

 

Youngs Double Chocolate Stout Clone

Na podstawie tego "tłumaczenia", zrobiłem coś takiego (liczone w Brewtarget):

10L

13° Blg

ok. 33 IBU

Zacieranie w 69°C

 

Zasyp: 

1,6 kg Pilzneński

0,2 kg laktoza

0,18 kg karmelowy jasny

0,16 kg czekoladowy 400

0,12 kg cukier inwertowany

0,07 kg cukier trzcinowy

 

Chmielenie:

20 g Fuggles - 1 h

10 g Kent Golding - 30 min

 

Dodatki:

Pożywka dla drożdży

Mech irlandzki 

100 g Kakao - 15 min

100 g gorzka czekolada 15 min (uprzednio rozpuszczona w gorącej brzeczce)

 

Drożdże:

S-04 lub Danstar Nottingham

 

Jeżeli macie jakieś pomysły, komentarze lub uwagi, będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi (szczególnie dotyczące czekolady, bo nigdy nie stosowałem, a większość informacji wziąłem z tego wątku). Nie wiem, czy nie powinno być mocniejsze i zacierane na jeszcze bardziej słodko. Dobrym pomysłem mogłaby być jeszcze wanilia i/lub płatki kokosowe, ale to już będzie sporo tłuszczów. W odwodzie mam jeszcze średnio i mocno opiekane płatki dębowe, które od kilku miesięcy moczą się w szkockiej.

Edytowane przez obecnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.