Skocz do zawartości

Piwo "czekoladowe"


obywatelLC

Rekomendowane odpowiedzi

karmelowy OK, czekoladowych wystarczyło by po 100g

 

ściągnij sobie jakiś program do obliczeń, np. Brewtarget jest dość przyjazny dla początkujących

bierz pod uwagę maksymalny możliwy udział danego słodu w zasypie, żeby nie przekroczyć

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicha 14dni (do jednego fermentatora na 7dni cichej dodałem laskę wanilii)

Nadchodzi dzień zlania mojego Milk Chocolate Stoutu na cichą (jak tylko przyjdzie areometr, bo stary zbiłem :/) Laskę wanilii też tam na pewno wrzucę, ale w którejś recepturze czytałem, że warto dodać płatki dębowe średnio przypalane...i tu moje pytanie: w jakim celu? jakoś nie mogę sobie tego ułożyć w głowie co mogłoby to wnieść do czekoladowego piwa ;) jakaś podpowiedź? ;) Gdzieś spotkałem się też z opinią, że lepiej dać cukier waniliowy zamiast wanilii. Tutaj chodzi tylko o kwestię tłuszczu w naturalnej wanilii, czy jest jakaś inna cecha dająca dobry efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale w którejś recepturze czytałem, że warto dodać płatki dębowe średnio przypalane...i tu moje pytanie: w jakim celu? jakoś nie mogę sobie tego ułożyć w głowie co mogłoby to wnieść do czekoladowego piwa ;) jakaś podpowiedź?

 

Do typowo czekoladowego/kawowego stoutu to bym może sypnął płatków dębowych, ale do mlecznego ni cholery mi nie pasują...

 

Prawdziwych cukrów waniliowych na rynku nie ma za wiele, zwykle jest to cukier wanilinowy, od waniliny jako substancji zapachowej.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy waniliowy nie jest aż taki drogi: http://tobio.pl/pl/c...b43412bcc31876c można dać cukier, można dać wanilię-rozetnij wzdłuż, można dać naturalny aromat waniliowy (to jest już drogie, choć cena w Polsce jeszcze do przełknięcia-jakieś 30zł za 50ml, widziałem w "Piotrze i Pawle"), można dać nalew waniliowy skoncentrowany. Żeby coś przeszło to na całą warkę trzeba by dać 20-25ml.

 

Płatki pewnie żeby zwiększyć element ściągający z nut czekoladowo-kakaowych, czyli po nic de facto.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy waniliowy nie jest aż taki drogi: http://tobio.pl/pl/c...b43412bcc31876c można dać cukier, można dać wanilię-rozetnij wzdłuż, można dać naturalny aromat waniliowy (to jest już drogie, choć cena w Polsce jeszcze do przełknięcia-jakieś 30zł za 50ml, widziałem w "Piotrze i Pawle"), można dać nalew waniliowy skoncentrowany. Żeby coś przeszło to na całą warkę trzeba by dać 20-25ml.

 

Płatki pewnie żeby zwiększyć element ściągający z nut czekoladowo-kakaowych, czyli po nic de facto.

Laskę wanilii już mam zakupioną. Chciałem się dowiedzieć w jakim celu te płatki, bo jakoś nie bardzo mogłem to sobie poukładać. No nic, płatki zamówiłem. Czy dodać, czy nie zdecyduję pewnie w ostatniej chwili :) Dziękuję za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie widziałem, że sprzedają na sztuki, i wtedy może wyjść do 2zł za sztukę, nawet u Skworca jest w takiej cenie, ale za sztukę właśnie, a Kamishttp://www.rajsmakosza.pl/specialite-wanilia-laska-1-szt-p-173.html leci po bandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup wanilię, jest tania (2,5pln/laska)

Gdzie? Wczoraj kupiłem w Astrze..9,50 :roll:

No właśnie chciałem o tym napisać ;) u mnie 9.90 :)

 

We Wrocławiu kupuję w tym sklepie, a dokładnie na ich aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu kupuję w tym sklepie, a dokładnie na ich aukcji

 

Podziękował!

 

Przy okazji, zerknijcie proszę na to, jak to się ma do takiego czekoladowego Stouta:

 

4-5 kg - Słód Mild

0,2 kg - Jęczmień palony (1300 ebc)

0,15 kg - Pszenica palona

0,15 kg - Słód pszeniczny czekoladowy (800-120 ebc)

0,15 kg - Crystal 400 (400 ebc)

0,5 kg - Płatki owsiane błyskawiczne

0,2 kg - pszenica niesłodowana

 

0,7 kg - laktoza - 10'

 

30 g Challenger - 60'

20 g Challenger - 10'

 

na cichą:

 

1 laska wanilii

100 g gorzkiej czekolady

Edytowane przez BeerGrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stouta zasyp OK, ale jak chcesz zrobić piwo czekoladowe, to wywal jęczmień palony, albo zamień go na pszenicę/żyto palone. Jęczmień da Ci dużo palonej/kawowej goryczki. Nigdy nie stosowałem czekolady, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w Drink Hale i nie widziałem tego wynalazku, a jesteś już którąś z kolei osobą która poleca to piwo. Mam nadzieję, że drożdże nie zeżrą Ci aromatu czekolady, jak robią to z miodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w DH i nic nie mówiłeś? Mam listę zakupów...

 

czysty przypadek, okazało się, że znajomy się na Brodatego przeprowadził i skorzystałem z okazji odwiedzając Go.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup wanilię, jest tania (2,5pln/laska) i daje dobry efekt (dużo aromatu)

No i namotałem :/ zostawiłem próbke z FFT celem kontroli zmiany smaku, aromatu. Dokładnie tydzień temu wrzuciłem tam kawałeczek laski wanilii i pół torebki (8g) cukru wanilinowego. To co tam się wygenerowało jest znakomite! Znaczy myślę, że właśnie o coś takiego może chodzić osobie, która dostanie to na imieniny ;) "brzeczka główna" jest wyraźnie bardziej gorzka i niekoniecznie przystępna w smaku. Dałem dziś laskę wanilii. Naszły mnie jednak wątpliwości, czy ten smak i aromat wybitnie czekoladowy w FFT powstał dzięki wanilii, czy dzięki wanilii + dodatek cukru wanilinowego? Czasu na kontrol mało także prosiłbym o podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem cukier wanilinowy i w momencie jak został cały cukier został zjedzony przez drożdże, został tylko lekki aromat wanilii (waniliny) i jakich chemiczny posmak. Dla tego użyłem prawdziwej wanilii. Nie próbowałem za to mieszania cukru z wanilią, może to jest sedno? Chociaż jeżeli to ma być na prezent, to raczej bym nie eksperymentował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem cukier wanilinowy i w momencie jak został cały cukier został zjedzony przez drożdże, został tylko lekki aromat wanilii (waniliny) i jakich chemiczny posmak. Dla tego użyłem prawdziwej wanilii. Nie próbowałem za to mieszania cukru z wanilią, może to jest sedno? Chociaż jeżeli to ma być na prezent, to raczej bym nie eksperymentował :D

Dodałem laskę wanilii i 1.5 torebki cukru wanilinowego. Myślę, że taka ilość ewentualnych szkód w smaku na 21l nie powinno spowodować. Skontroluję jakoś w niedzielę jak to wygląda i w razie potrzeby będę działał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dawać płatki, to w tym wypadku sugerowałbym mocno opiekane i koniecznie z dębu amerykańskiego a nie francuskiego.

 

Mocno opiekane, bo dadzą mniej tanin.

Z dębu amerykańskiego bo on daje taki waniliowo-kokosowy aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dawać płatki, to w tym wypadku sugerowałbym mocno opiekane i koniecznie z dębu amerykańskiego a nie francuskiego.

 

Mocno opiekane, bo dadzą mniej tanin.

Z dębu amerykańskiego bo on daje taki waniliowo-kokosowy aromat.

Mam średnio opiekane amerykańskie. Piwko przelałem na cichą wczoraj także mógłbym dodać, ale teraz sam nie wiem czy jest sens i czy czegoś nie popsuję :/

Jeśli dawać to w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.