Skocz do zawartości

Piwniczkę buduję.


Yanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gratuluje wspaniałej piwniczki.

 

Sam w tym roku mam zamiar zacząć budowę podobnej. W tym celu zbieram cegłę rozbiórkową i do tego kilka innych materiałów:).

U mnie ściany będą z bloczków betonowych a w środku ściany i strop dodatkowo z cegły rozbiórkowej aby wszystko utrzymać w klimacie starej piwnicy z czerwonej cegły.

 

Moje pytanie dotyczy w zasadzie tego jak rozwiązaliście problem zezwolenia na budowę. Wolałbym uniknąć całej procedury z pozwoleniem (wiadomo niepotrzebne koszty architekta, nadzoru itp.) z drugiej strony wolałbym mieć to zrobione tak jak powinno być i nie ryzykować kary i rozbiórki:).

 

Czy możecie napisać czy przeszło u Was tylko zgłoszenie i nic więcej. Jeśli tak to czy może ktoś z Was podzielić się informacjami w jaki sposób pisaliście zgłoszenie. Co konkretnie zawarliście w zgłoszeniu bezpośrednio piwnica czy budynek gospodarczy? Czy może jakieś inne rozwiązanie?.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratuluje wspaniałej piwniczki.

 

Sam w tym roku mam zamiar zacząć budowę podobnej. W tym celu zbieram cegłę rozbiórkową i do tego kilka innych materiałów:).

U mnie ściany będą z bloczków betonowych a w środku ściany i strop dodatkowo z cegły rozbiórkowej aby wszystko utrzymać w klimacie starej piwnicy z czerwonej cegły.

 

Moje pytanie dotyczy w zasadzie tego jak rozwiązaliście problem zezwolenia na budowę. Wolałbym uniknąć całej procedury z pozwoleniem (wiadomo niepotrzebne koszty architekta, nadzoru itp.) z drugiej strony wolałbym mieć to zrobione tak jak powinno być i nie ryzykować kary i rozbiórki:).

 

Czy możecie napisać czy przeszło u Was tylko zgłoszenie i nic więcej. Jeśli tak to czy może ktoś z Was podzielić się informacjami w jaki sposób pisaliście zgłoszenie. Co konkretnie zawarliście w zgłoszeniu bezpośrednio piwnica czy budynek gospodarczy? Czy może jakieś inne rozwiązanie?.

pzdr.

Dołączam się do pytania. W urzędzie moje zamiary z piwniczką chcieli podciągnąć pod budynek gospodarczy. Jeśli to jest delikatna materia ;) Dajcie to na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Piękna. A ile płaciłeś za cegłę?

0,8 zł/szt. z Ełku - Prusy Wschodnie :)

Jest tak kilku dostawców i wiele domów do rozebrania dookoła:)

 

A ile tych cegieł poszło?

 

ok. 3000 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłem coś takiego:

wkopię szambo, zbiornik 2,5 x 3,5 o wysokości 1,4m a resztę domuruję nad ziemią i obsypię. Tylko nie wiem czym nadmurować? i jak zrobić wejście? Problemem jest wysoki stan wód gruntowych :( Mam dostęp do kamienia, kostki z drogi poniemieckiej dużej 18x18cm może z tego?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cz jest sens robić taki magazynek na piwo ?

U mnie najzimniejsze miejsce to jest kanał samochodowy 18c teraz jest.

Chcę cześć jego przerobić na magazynek. Czyli zajmuje jego około 1m. Z góry leje ok 10cm betonu zbrojonego równo z posadzko (kanał się znajduje się w budynku gdzie posadzka jest wylana równo z poziomem gruntu). Pod spodem umieszczam styropian o grubości 10cm.  drzwiczki robię z sklejki a do sklejki mocuje styropian o grubości 10cm.

To czyli zdejmuje deski schodzę po schodkach do kanału podłoga jest wykonana z betonu po całości kanału. Otwieram drzwi (styropian) po lewej i po prawej i na przeciw są ściany z samego betonu a na górze suficie styropian 

Ktoś coś takiego robił lub podobnego ?

Jak myślicie czy temperatura spadnie o par naście stopni ? gdzieś o 4 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

W lipcu zaczynam budować swoją piwniczkę 4x5m i zagłębioną w gruncie 2,5m. Muszę wylać płytę fundamentową ,ale nie wiem jakiej grubości i jakie zbrojenie. może ktoś z szanownych forumowiczów podpowie mi coś na ten temat. Z ciekawostek powiem wam ze byłem w starostwie zrobić zgłoszenie i okazało się że piwniczka to nie pomieszczenie gospodarcze i nie trzeba robi zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz jest sens robić taki magazynek na piwo ?

U mnie najzimniejsze miejsce to jest kanał samochodowy 18c teraz jest.

Chcę cześć jego przerobić na magazynek. Czyli zajmuje jego około 1m. Z góry leje ok 10cm betonu zbrojonego równo z posadzko (kanał się znajduje się w budynku gdzie posadzka jest wylana równo z poziomem gruntu). Pod spodem umieszczam styropian o grubości 10cm.  drzwiczki robię z sklejki a do sklejki mocuje styropian o grubości 10cm.

To czyli zdejmuje deski schodzę po schodkach do kanału podłoga jest wykonana z betonu po całości kanału. Otwieram drzwi (styropian) po lewej i po prawej i na przeciw są ściany z samego betonu a na górze suficie styropian 

Ktoś coś takiego robił lub podobnego ?

Jak myślicie czy temperatura spadnie o par naście stopni ? gdzieś o 4 stopni ?

 

Mam taką piwniczkę. Kanał w garażu i na końcu kanału piwnica, sprawdziłem temp w kanale mam teraz 13°C a w piwnicy 10°C. Tylko u mnie jako drzwi do piwnicy służy foliowy worek od palety betonu komórkowego, jakbym miał drzwi to pewnie różnica temperatur była by większa. U mnie maksymalnie w letnie upały jest w piwnicy 15-16°C, a nie mam jeszcze ocieplonego dachu garażu i jak są upały to w garażu mam ponad 30°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.