Skocz do zawartości

Piwniczkę buduję.


Yanek

Rekomendowane odpowiedzi

A ten okrągły element to dekoracyjny jest, czy ma jakieś określone zadanie ?

 

Jak murowałem zerwał się halny i mnie poniosło :D a tak poważnie, to jest tylko dekoracja. ale niewykluczone że jak będzie znowu mocno wiało może coś wyrzeźbię. :D

 

Wygląda fajnie, tak to cała ściana byłaby z kamienia i mogłoby prezentować się monotonnie. OK :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten okrągły element to dekoracyjny jest, czy ma jakieś określone zadanie ?

 

Jak murowałem zerwał się halny i mnie poniosło :D a tak poważnie, to jest tylko dekoracja. ale niewykluczone że jak będzie znowu mocno wiało może coś wyrzeźbię. :D

 

Gustowna szyszka chmielowa by się zdała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Pomysł i ogólnie wykonanie godny pochwały.

Jedyne czego nie mogę się dopatrzyć to wentylacja.

Jak przeglądniesz wszystkie zdjęcia to znajdziesz, każde z pomieszczeń ma niezależny dolot i wylot powietrza :) wrzucę jeszcze parę zdjęć z środka.

Temperatura w piwniczce 9 stopni. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądniesz wszystkie zdjęcia to znajdziesz, każde z pomieszczeń ma niezależny dolot i wylot powietrza :) wrzucę jeszcze parę zdjęć z środka.

Temperatura w piwniczce 9 stopni. :lol: :lol:

 

mówisz o tych dwóch setkach PCV na górze? a dolot przez szpare na dole w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ale jeśli mogę coś dodać to mając jeszcze tyle terenu wokół zastosował bym na lato coś takiego:

http://www.budujemyd...erator4_200.jpg

Ciekawe rozwiązanie, ale do piwniczki mi się to nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dolot przez szpare na dole w drzwiach?

 

Szpara wynikła z winy stolarza (on inaczej czyta rysunki niż ja rysuję) trzeba będzie zastosować wysoki próg :D A powietrze doprowadzone jest rurą setką około 30 metrów (na głebokości od zera do 60cm pod ziemią) do studzienki rewizyjnej a stamtąd rozdzielone dwoma kolejnymi rurami do każdego z pomieszczeń.

Jak znajdę chwilę mogę naszkicować jak to zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz taki a'la gruntowy wymiennik ciepła. W najprostszej wersji (o to mi chodziło, im głębiej tym bardziej stała temp). To na rysunku to tylko tak poglądowo ale jak rozeznawałem się jakiś czas temu w temacie to z tego co pamiętam najkorzystniej i najtaniej wypełnia się kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały szczegół, że GWC jest elementem wentylacji mechanicznej... Ludzie to jest piwnica a nie dom pasywny:)))

 

Przepraszam, może się czepiam ale sprawdzałeś może " cug " przy dolocie powietrza? Za cholere mi to nie pasuje, wentylacja grawitacyjna działa dzięki konwekcji spowodowanej różnicą temperatur a tutaj ta różnica będzie mała.

 

Kamienie na froncie mistrzostwo świata :beer: :beer: :beer: :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.