Skocz do zawartości

Piwowarska aplikacja komputerowa


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy przypadkiem nie zabrać się za jakiś prosty program przydatny piwowarowi domowemu. Jako, że dopiero co uczę się programować, pomyślałem, że w sumie to był by ciekawy projekt by przetestować moją wiedzę i przekonać się jak wygląda tego typu praca w praktyce.

 

Mam na myśli na początek prostą aplikację w pythonie. Umożliwiało by to później wykorzystanie wxpythona do zbudowania środowiska graficznego na różnych platformach. Jest również możliwość przeniesienia tego programu na androida przy użyciu Py4A bądź Javascript przy użyciu Pyjs. No i w dalekiej przyszłości można byłoby pomyśleć o czymś konkretnym webowym, do tego są Django itd.

 

Jak myślicie jest sens bawienia się w coś takiego? Projekt na pewno zajmie lata by ukończyć.

Jeśli tak to co taki program miałby dokładnie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy przypadkiem nie zabrać się za jakiś prosty program przydatny piwowarowi domowemu. Jako, że dopiero co uczę się programować, pomyślałem, że w sumie to był by ciekawy projekt by przetestować moją wiedzę i przekonać się jak wygląda tego typu praca w praktyce.

 

Mam na myśli na początek prostą aplikację w pythonie. Umożliwiało by to później wykorzystanie wxpythona do zbudowania środowiska graficznego na różnych platformach. Jest również możliwość przeniesienia tego programu na androida przy użyciu Py4A bądź Javascript przy użyciu Pyjs. No i w dalekiej przyszłości można byłoby pomyśleć o czymś konkretnym webowym, do tego są Django itd.

 

Jak myślicie jest sens bawienia się w coś takiego? Projekt na pewno zajmie lata by ukończyć.

Jeśli tak to co taki program miałby dokładnie robić?

Podstawową sprawą powinna być właśnie odpowiedź na pytanie, co ten program miałby robić. Podejrzewam, że chodzi Ci o zebranie funkcjonalności z różnych programów/arkuszy dostępnych w tej chwili, bo ciężko raczej stworzyć coś nowatorskiego jeżeli chodzi o funkcjonalność. Z drugiej strony, jeżeli ma to być zbiór różnych rzeczy dostępnych gdzie indziej, to dobrze byłoby gdyby chociaż obsługa tego byłą wygodniejsza niż obsługa "bazowych" programów, w przeciwnym wypadku robienie czegoś od nowa nie będzie miało sensu. A jeżeli chodzi o sam stopień trudności wykonania takiego programu, to raczej powinno to być w miarę proste, większość rzeczy sprowadza się do prostych tabel czy obliczeń według pewnego wzoru i powinna to być po prostu kwestia wklepania kilkuset linijek kodu.

Żeby zakończyć puentą: jeżeli uważasz, że Twój program wniesie coś nowego na ten "rynek", to śmiało zaczynaj i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby zakończyć puentą: jeżeli uważasz, że Twój program wniesie coś nowego na ten "rynek", to śmiało zaczynaj i powodzenia !

 

Kilka plusów.

 

Po polsku, nasze skale i wyliczenia, baza dostępnych u nas surowców. No i najważniejsze,całość za darmo, bo tylko taką opcję biorę pod uwagę.

 

Minusy

Krzywy interfejs, błędy, błędy i jeszcze więcej błędów. Ale może jako społeczność da się rade coś sklecić rozsądnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka plusów.

 

Po polsku, nasze skale i wyliczenia, baza dostępnych u nas surowców. No i najważniejsze,całość za darmo, bo tylko taką opcję biorę pod uwagę.

Nie chcę podcinać skrzydeł, zwłaszcza, że idea jest szczytna.

Natomiast: Brewtarget, Brewtarget (dobra nie wszystko działa np. barwa), Brewtarget (jak na razie to, czego używałem znalazłem). I ponownie Brewtarget.

Re-use, do not re-create - tak u nas w firmie mawiają.

Z drugiej strony, używając Brewtarget i tak sięgam do wielu innych narzędzi webowych, więc miejsce na rozwój jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie lepiej pomyśleć o czymś webowym? Hopville, brewtility i tym podobne wynalazki mają sporo plusów - łatwość wymiany receptur i najważniejsze w webowych aplikacjach - ciągły rozwój.

 

Co taki program powinien mieć? Mi na hopville i brewtility brakuje magazynu składników gdzie można by wpisać co się ma i planować warzenie pod magazyn lub zakup pod planowane warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie webowy. W czasach jak się ma kilka komputerów w domu, smartfony etc, to chyba właściwy kierunek.Zwłaszcza że aktualne technologie tego nie ograniczają. Sam śledzę Hopville, bo coś tam się zawsze spotka ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie webowy. W czasach jak się ma kilka komputerów w domu, smartfony etc, to chyba właściwy kierunek.Zwłaszcza że aktualne technologie tego nie ograniczają. Sam śledzę Hopville, bo coś tam się zawsze spotka ciekawego.

 

Docelowo może tak, ale to z mojej strony musi poczekać chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że java jest rozsądnym tutaj rozwiązaniem. Poprzez swoją wirtualną maszynę działać będzie jako aplikacja webowa czy na wielu telefonach (smartfonach głównie oczywiście).

Co polskie to polskie :) może cośnowego w temacie aplikacji pomagających w warzeniu dałoby się wnieść.

Edytowane przez TeDy_beer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie webowy. W czasach jak się ma kilka komputerów w domu, smartfony etc, to chyba właściwy kierunek.Zwłaszcza że aktualne technologie tego nie ograniczają. Sam śledzę Hopville, bo coś tam się zawsze spotka ciekawego.

 

Docelowo może tak, ale to z mojej strony musi poczekać chwilkę.

 

W tym wypadku zdecydowanie lepiej poczekać i zrobić to webowo, według mnie to jedyne słuszne rozwiązanie ;) I w dodatku automatycznie wnosi nową jakość, ponieważ nie trzeba tego instalować i jest dostępne od zaraz. A docelowo można tam zrobić bazę z danymi np. o warkach każdego z użytkowników, co już mogłoby być całkiem innowacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie webowy. W czasach jak się ma kilka komputerów w domu, smartfony etc, to chyba właściwy kierunek.Zwłaszcza że aktualne technologie tego nie ograniczają. Sam śledzę Hopville, bo coś tam się zawsze spotka ciekawego.

 

Docelowo może tak, ale to z mojej strony musi poczekać chwilkę.

 

W tym wypadku zdecydowanie lepiej poczekać i zrobić to webowo, według mnie to jedyne słuszne rozwiązanie ;) I w dodatku automatycznie wnosi nową jakość, ponieważ nie trzeba tego instalować i jest dostępne od zaraz. A docelowo można tam zrobić bazę z danymi np. o warkach każdego z użytkowników, co już mogłoby być całkiem innowacyjne :)

 

No tak, ze spora czesc moze byc napisana i przetestowana nie webowo. Kalkulatory/funcje itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko webowo. Zrób coś dopasowanego do polskich realiów, np. usprawniające wymienianie się gęstwami, dokonywanie wspólnych zamówień z tego samego regionu itp. Np. każdy wprowadza do bazy jakimi gęstwami obecnie dysponuje albo kiedy ma zamiar robić zamówienie itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. usprawniające wymienianie się gęstwami, dokonywanie wspólnych zamówień z tego samego regionu itp.

 

A niby jak program ma to robic? Od tego sa spolecznosci lokalne i narzedzia takie jak to forum. Nie widze sposobu na usprawnienienie tego poprzez program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli aplikację bazodanową umieszczoną gdzieś na serwerze, do której każdy może się zalogować, wprowadzać swoje receptury, aktualnie warzone piwa itp. Potrzebujesz drożdży, sprawdzasz kto z twojej okolicy akurat ich używa i kiedy skończy się fermentacja. Potrzebujesz pożyczyć słód - analogicznie. Jakbym się nudził to bym sam takie coś napisał, żeby sobie przypomnieć programowanie.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. usprawniające wymienianie się gęstwami, dokonywanie wspólnych zamówień z tego samego regionu itp.

 

A niby jak program ma to robic? Od tego sa spolecznosci lokalne i narzedzia takie jak to forum. Nie widze sposobu na usprawnienienie tego poprzez program.

 

Proponuje jeszcze żeby miał wbudowane mieszadło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) Ja akurat coś o tym wiem z racji zawodu i może dlatego dla równowagi jak tylko mogę unikam automatyzacji w życiu (jak to mówią szewc bez butów chodzi), ale w wielu firmach są już takie pomysły jak powiadamianie smsem, że np. skończył się papier w kiblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za daleko zaszliście w tych rozważaniach :) jeszcze trochę i program będzie sterował robotem który sam uwarzy piwo :)

Z drugiej strony nie można też powiedzieć, że im mniej komputerów tym lepiej, trzeba po prostu znaleźć złoty środek.

Moim skromnym zdaniem lepiej żeby program robił mało rzeczy i był dopracowany niż odwrotnie, wtedy będzie po prostu się chciało z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.