Skocz do zawartości

Piwo warzone w domu, autor: Wolfgang Vogel


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie natknąłem się na taką pozycję

 

http://allegro.pl/item510679444_piwo_warzone_w_domu_vogel_nowa_krakow_mul.html

 

autor: Wolfgang Vogel

wydawca: Multico

rok wydania: 2008

numer wydania: 1

ilość stron: 112

isbn: 9788370736309

format: 150x210

oprawa: twarda

 

Pomijając podstawy, w spisie treści jest kilka ciekawych rozdziałów.

 

Miał ktoś w rękach, warto zakupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa pozycja piwowarska cieszy. Myślę, że nie od rzeczy byłoby ją wprowadzić do sklepu homebrewing.pl

 

Widać, że jest to pozycja stricte piwowarska, a nie jakieś tam przepisy z 3 stronami dotyczącymi piwa.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa pozycja piwowarska cieszy. Myślę, że nie od rzeczy byłoby ją wprowadzić do sklepu homebrewing.pl

Będzie. Zwłaszcza, że mam tą hurtownie 1km od domu :) Oczywiście po 5 stycznia, bo nie pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy, jak tylko kupisz tę kniżkę, to koniecznie napisz, czy informacje tam zawarte są istotne z punktu widzenia piwowara zaawansowanego, czy to raczej pozycja dla początkujących. Tytuły rozdziałów brzmią bardzo zachęcająco i dogłębnie, ciekawe, czy tak jest naprawdę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy, jak tylko kupisz tę kniżkę, to koniecznie napisz, czy informacje tam zawarte są istotne z punktu widzenia piwowara zaawansowanego, czy to raczej pozycja dla początkujących. Tytuły rozdziałów brzmią bardzo zachęcająco i dogłębnie, ciekawe, czy tak jest naprawdę:)

Elroy nie rób tego, to będzie strzał w kolano. Odpadnie ci przynajmniej kilkudziesięciu potencjalnych klientów. :)

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy' date=' jak tylko kupisz tę kniżkę, to koniecznie napisz, czy informacje tam zawarte są istotne z punktu widzenia piwowara zaawansowanego, czy to raczej pozycja dla początkujących. Tytuły rozdziałów brzmią bardzo zachęcająco i dogłębnie, ciekawe, czy tak jest naprawdę:)[/quote']

Elroy nie rób tego, to będzie strzał w kolano. Odpadnie ci przynajmniej kilkudziesięciu potencjalnych klientów. :)

:)

 

Dam Wam rzecz jasna znać, czy warto :) Kupię na próbę w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę na 100% w ciemno :cool2:

proszę uporaj się do 15.01.2009 z dostawą

Jeżeli tylko mają je na stanie (a raczej tak, bo to ogromna hurtownia - kiedyś już tam kupowałem) to będzie w ofercie od 6-7 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wydał już 3 pozycje książkowe http://www.gandalf.com.pl/a/vogel-wolfgang/

na 100% nie wydał "Chleba z własnego pieca"' date=' mam tę książkę i pan Vogel nie jest jej autorem[/quote']

Faktycznie, ciekawa sprawa. Taka sama (a przynajmniej taka się wydaje z wyglądu okładki) książka, a raz autorem jest p. Vogel, a raz panie Margret Merzenich, Erika Thier.

Jak to możliwe??

Przy czym wujek gugiel na pytanie o "Chleb z własnego pieca" częściej zwraca p. Vogela...

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli tylko mają je na stanie (a raczej tak' date=' bo to ogromna hurtownia - kiedyś już tam kupowałem) to będzie w ofercie od 6-7 stycznia.[/quote']

i mają ?

od 10 stycznia mają nowe dostawy, więc w sklepie dostępne od poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko mają je na stanie (a raczej tak' date=' bo to ogromna hurtownia - kiedyś już tam kupowałem) to będzie w ofercie od 6-7 stycznia.[/quote']

i mają ?

od 10 stycznia mają nowe dostawy' date=' więc w sklepie dostępne od poniedziałku.[/quote']

Bo w BA już mają.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka już dostępna w hombrewing.pl

 

Pozycja nieoceniona dla osób które miały już za sobą pierwsze warki z brewkitów, czy też ekstraktów i czują, że piwowarstwo to jest to :beer:

Wyjaśnia dużo pojęć, pokazuje czym jest domowe piwowarstwo. W zasadzie każdy aspekt jest poruszony, ale na 112 stronach oczywiście nie da się zrobić kompendium wiedzy.

Jakość druku ilustracji, oraz samego tłumaczenia jest na wysokim poziomie. Konsultacji technicznych udzielał Andrzej Sadownik, a co miłe, w rozdziale dotyczącym literatury uzupełniającej wymieniony jest serwis piwo.org ;)

 

Taką obiektywną recenzję myślę powinna napisać osoba która dopiero zaczyna - jak kilka rozdziałów zupełnie pominąłem. Nie mniej jednak publikację uznaję za udaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Książka wydana na kredowym papierze z ładnymi ilustracjami, całość w twardej oprawie.

Dzięki tej książce moja wiedza stała się bogatsza i klarowniejsza ? obecną wiedze pozyskałem z sieci i własnego małego doświadczenia.

Książka ta jest małym kompendium wiedzy, można w niej znaleźć wszystkiego po troszku ale chyba nie ma na rynku ksiązki, która by ten problem w pełni rozwiązywała i trzeba sięgać do innych publikacji oraz wiedzy zawartej w sieci.

 

Wydawca chyba wydał książkę w wielkim pośpiechu. Raziło mnie nie ujednolicone waluty w jakich są podane ceny, także skala wykresów jest mała przez co można je uznać jedynie za poglądowe.

 

Polecam książkę piwowarom domowym, którzy zaczynają swoja przygodę z piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.