Skocz do zawartości

[piwolog] Rowing Jack, AleBrowar/Gościszewo, Polska


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

rowing-jack.jpg?w=640&h=755

Wczoraj był IPA Day, zatem z lodówki wyciągnąłem coś specjalnie na tą okazję. W zasadzie jest to piwo, o którym napisali już chyba wszyscy. Napisałem i ja przy okazji relacji z Wrocławia, ale dopiero teraz przyszedł czas na spokojną degustację. Mój egzemplarz pochodzi prawdopodobnie z drugiej warki i jest dwa tygodnie po terminie. Ciekawe co zastanę w środku.

Rowing JackAmerican IPA
Ekstrakt 16 Blg, alkohol 6,2%
Skład: woda, słody: pale ale, pszeniczny, wiedeński i carapils, chmiele: simcoe, chinook, citra, cascade i palisade, drożdże US-05

Wygląd: Kolor jasnozłoty, klarowne. Piana biała, obfita, puszysta i trwała. Pięknie zdobi szkło i utrzymuje się do samego końca.
Aromat: intensywnie żywiczne, nieco mniej cytrusowe. Wyczuwalne dojrzałe owoce: grejpfrut, pomarańcza, ananas.
Wysycenie: umiarkowane, sprzyja pijalności, ale mogło by być nieco wyższe.
Smak: półwytrawny – trochę słodyczy, odrobina kwaskowatości, a całość zwieńczona potężną goryczką. Lubię to!
Odczucie w ustach: pełnia średnia do niskiej i potężna pozostająca goryczka, czyli coś dla miłośników raczej ekstremalnych przeżyć.
Wrażenie ogólne: Znakomita AIPA. Odpowiednia pełnia, bogaty aromat i IBU na poziomie 80 to jest to co tygryski lubią najbardziej. Do tego wzorcowa piana – piękny widok. Dodam tylko, że z każdym łykiem chce się więcej. Czegóż chcieć więcej? Może tylko świeższego – prosto z beczki, w jakimś lokalnym barze.
Ocena: 7.5/10


1092 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.