Skocz do zawartości

regulator temperatury z histerezą lub z PiD


marbelka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na chwilę obecną używam tylko oryginalnej sondy sterownika.

W wodzie z lodem wskazuje 0, jednak w w wyższych zakresach zaniża o 2 stopnie, porównaniu z ikeowskim.

Przy najbliższej okazji porównam go z tym termometrem: http://www.mera-sp.com.pl/przyrzpom_opis.php?go=eti_262_051

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie porównałem.

Mam obecnie dwa czujniki. Jeden oryginalny od sterownika, drugi okablowany, czeka na montaż do rurki miedzianej.

Pierwsze jak już pisałem, zaniża temp, drugi pokazuje podobnie jak ten z Ikea. Sprawdzany w temperaturze otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównałem termometr z Ikei, sterownik Bolecki z w/w termometrem.

W naczyniu podgrzewałem wodę, w którym umieściłem sondy urządzeń. Jedna obok drugiej, w tym samym miejscu garnka.

W czasie gdy był załączony palnik, widać było jaką bezwładnością temperaturową charakteryzuje się poszczególna sonda:

sterownik pokazywał 68 0C, Ikea 73, a na termometrze do porównania 75.

 

Po wyłączeniu palnika, Ikea zawyżał o ok 0,5 stopnia, a na sterowniku było o dwa stopnie mniej.

Po chwili ikea dalej zawyżał, natomiast różnica pomiędzy wzorcowym a sterownikiem była 0 lub ok. 0,2 stopnia.

 

Jak dla mnie, różnica wskazań, wynika tylko z bezwładności temperaturowej sondy.

 

Podejrzewam, że jak zmienię sondę na nową, z czujnikiem w rurce miedzianej, problem bezwładności będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp wrzenia jest różna

 

uwielbiam Twoje wpisy, w tak krótkim zdaniu potrafisz przekazać tak wiele informacji :)

 

powinno być tak

temp wrzenia jest różna w zależności od panującego ciśnienia.

Zakładając że w piwowarstwie mamy +-1 stC to wpływ ciśnienia jest pomijalny.

Dalej, zakładając, że DS jest liniowy to wystarczy jeden punkt kalibracyjny.

Najlepszym będzie 100stC w gotującej się wodzie.

 

 

co do pasty termoprzewodzącej to też trzeba uważać. Najlepszą opcja jest cienka tuleja o małej objętości do której idealnie pasuje czujnik. Jeżeli napcha się za dużo pasty bezwładność sondy wzrośnie.

Temat przerabiałem wiec wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Własnie kalibruje parametry PID w Boleckim i ciekawi mnie jak macie ustawione w/w na lidlowskim kociołku z izolacją

Ja mam P2 T35 W2 05, fabryczne są P3 T20 W2 05, ale wiem że też ktos ma w takim układzie ustawione P1 T0 W2 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.