Skocz do zawartości

II Bieszczadzkie Święto Chmielu - Lutowiska - 15.08.2012


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

II BIESZCZADZKIE ŚWIĘTO CHMIELU

15-08-2012

 

Krótki opis imprezy

Pokazy warzenia piwa, konkursy i degustacja potraw chmielowych oraz regionalnych potraw i wypieków, kiermasz rzemiosła artystycznego i produktu lokalnego, zabawy dla dzieci, występy zespołów.

 

Miejsce:

Plac festynowy w Lutowiskach

 

Organizator:

Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielu - Przewodnicząca Izabela Cicha tel. 607692723,

OSP Chmiel,

GOK w Lutowiskach

Tel. 501799092

Fax (013) 461 0234

e- mail: gok@lutowiska.pl

www.lutowiska.pl

 

Źródło:

http://www.lutowiska...-swieto-chmielu

 

Programu imprezy nie udało mi się znaleźć. Ktoś się wybiera ?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś nie wiedział, to zmieniło się miejsce imprezy. Tak jak w zeszłym roku będzie przy remizie OSP w Chmielu. Tutaj jest link do ogłoszenia http://www.lutowiska.pl/zapowiedzi/events/ii-bieszczadzkie-swieto-chmielu

 

BA już nie jest sponsorem, tylko Żywiec.

 

Ktoś z Was będzie prowadził pokaz warzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam chwilę i uciekłam :D. Pokaz warzenia prowadziła piwowarka domowa z Chmiela. Początkująca. Większych bzdur dawno nie słyszałam i nie widziałam. Warzone było piwo niepasteryzowane, z zestawu BA grodziskie, ale mówione było, że jest Grodzkie.

Do warzenia służył fermentor, do mierzenia alkoholu przed fermentacją przyrząd ze skalą Berlinga. Słód wędzony został wrzucony do wody o temp. 45st, a następnie gotowany przez 40 minut, potem wrzuciła pszeniczny i planowała gotować 30 minut. Potem jeszcze miał być dodany miód.

Piwo jasne robi się z jasnych słodów, ciemne z ciemnych a bursztynowe z bursztynowych. Było jeszcze kilka innych "perełek". Masakra.

 

Pani mówiła, że porad piwowarskich udziela jej Ziemek Fałat ;).

 

Dla niepoznaki piwo domowe można było nabyć tylko w zestawach: piwo+szklanka - 19 zl, piwo+figurka - 11 zł, piwo+świeczka - 15 zł :)

 

Potrawy chmielowe były chyba tylko dla jury, z braku laku zjadłam sernik :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.