Skocz do zawartości
Dragonfair

Ilość piwa w fermentatorze bez skali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo prosze o pomoc w określeniu ilości płynu w fermentatorze bez skali. Potrzebuje tego w określeniu ilości cukru do refermentacji. Wiem że chodzi o stożek ścięty ale wpisując w wyszukiwarce forumowej nie jestem w stanie tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i uważam za najlepsze rozwiązanie ,nakleiłem izolację od której zrobiłem pionową kreskę i butelką po napoju 2L wlewałem wodę i robiłem kreski,zrobiłem w koło trzy skale na tym bez kranika bo znając życie pewnie zawsze bym miał tą jedną od tyłu,tak na marginesie mam dwa które wyglądają prawie identycznie a jest tak z 1.5L różnicy na tej samej wysokości po wyżej połowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie jakiś pomysł na skalę do wewnątrz fermentatora? mam jeden biały ale taki co to niewiele widać, chyba że z latarką. Zastanawiałem się czy jest jakiś sposób żeby oznaczyć wewnątrz? jakaś farba z atestem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam skalę co 5l - do 25l. Co mi daje wystarczają dokładność - jeśli w zakresie 20-25l pomylę się np o 1l, to dodam np 8g cukru za dużo - lub za mało. Ponieważ syrop cukrowy dodaję do fermentora przed butelkowaniem - taki błąd nie zmieni nagazowania na tyle, żeby zepsuć piwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w środku to chyba na gorąco trzeb by było zaznaczać ,ale to się zrobi siedlisko zaraz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi