Skocz do zawartości

Chmiel Citra. Gdzie?


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak pisałem w innym wątku znalazłem go w Polsce.

 

http://www.piwo.org/topic/7836-czy-to-piwo-nie-bedzie-przechmielone/page__st__20

 

"Sklep Piwowin http://www.sklep.piwowin.pl/ ma jeszcze trochę zapasów. Niestety nie na stronie internetowej. Trzeba dzwonić czy mają jeszcze w swoim lokalnym sklepie. Zamówiłem ten chmiel i przyszedł. Jak by ktoś był zainteresowany to może im coś jeszcze zostało."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale urośnie w ogóle to? W tego co zrozumiałem do amerykanów muszą być odpowiednie warunki klimatyczne i temperaturowe. Dlatego chmiel uprawia się tylko w 3 stanach USA, na północnym zachodzie (Waszyngton, Oregon, Idaho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi też policzyli 6 PLN za sztukę (30g) ale ja ten chmiel w zeszłym miesiącu potrzebowałem i zamówiłem 2 sztuki w tym jedną na zapas. Cena prawie wychodzi na to samo bo 17,50 za 100g + 14,50 przesyłka = 32 PLN

Ja płaciłem 6 PLN za sztukę (30g) 6x2 + 12 przesyłka = 24 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem ostatnio o ten chmiel i nie było już nic - teraz już wiem kto mi go wykupił;)

 

myślę że 6zł za 30g to nie tragedia patrząc tym bardziej na fakt żę tego chmieli NIGDZIE nie ma:)

 

Zobaczymy kiedy pojawi się w Twojbrowa.pl. Wcześniej pisali że może pojawi się na przełomie 2012/2013. Mam taką nadzieje, chociaż słabnie ona trochę bo widać że dostali nową partię chmieli zza wielkiej wody a citry nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy kiedy pojawi się w Twojbrowa.pl.

No przecież chwilę wcześniej pojawiło się info że już jest w TB:

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/chmiel-uniwersalny/879-citra-chmiel-granulat-usa.html

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem 5 grudnia w tym wątku że powinien być jeszcze w Piwowinie. Wcześniej pisałem 20 listopada w innym wątku gdzie on jest. Zapominając kompletnie o tym wątku. Dopiero w grudniu sobie przypomniałem. Jak widać jeszcze dzisiaj zapasy zostały potwierdzone.

Mariusz_CH pisał że były dzisiaj ostatnie 3 sztuki. Za 6 PLN sztuka. Może tam jeszcze są bo zrozumiałem że ich nie zamówił. Czyli raczej nikt niczego nie wykupił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_CH pisał że były dzisiaj ostatnie 3 sztuki. Za 6 PLN sztuka. Może tam jeszcze są bo zrozumiałem że ich nie zamówił. Czyli raczej nikt niczego nie wykupił. :)

Pisał posta dzisiaj, ale nie widzę żeby pisał, że były dzisiaj dostępne. Ja dostałem @ od nich 11 grudnia, że już nie mają na stanie, chyba że mnie po prostu okłamali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież chwilę wcześniej pojawiło się info że już jest w TB:

http://twojbrowar.pl...anulat-usa.html

 

a faktycznie nie doczytałem tego postu. Czytałem kilka postów w tył i nie zauważyłem.

 

Zaglądałem do TB jakoś w zeszłym tygodniu i niestety nic nie było jeszcze. Zaraz biorę się za zakupy!:) dzięki za uświadomienie

 

ps. cena lekko powalająca - ale prawo rynku nikt nie ma towaru to można cenę dyktować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może raczej nie kłamali tylko mówili prawdę że sklep internetowy już nie ma, nie znając faktycznego stanu magazynowego sklepu lokalnego. Dlatego pisałem żeby dzwonić. Facet z którym wtedy rozmawiałem mówił że ma jeszcze trochę na półce a nie ma w sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdesperowany bo koniec roku się zbliżał a Citry nie było. Dlatego zacząłem dzwonić po wszystkich sklepach internetowych i pytałem kiedy przewidują Citrę w swoim asortymencie. Facet z Piwowinu mnie zaskoczył że go ma bo nie było tego chmielu w sklepie internetowym. W międzyczasie udało mi się dostać trochę Citry z Niemiec 14,4 % za free. Co też było dla mnie zaskoczeniem. Za co jestem bardzo wdzięczny bo chciałem już nawet sprowadzić ten chmiel z Anglii za 11 funtów (100 gram szyszek + przesyłka). Chmiel z Niemiec kosztował mnie tylko 4 Euro za 30 g. Musiałem pokryć tylko koszty przesyłki. Potrzebowałem wtedy tylko ok 30 g. Może to się do końca nie kalkuluje ale chmiel zdobyłem.

Edytowane przez Rageofhonor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.