Skocz do zawartości

Ile kosztuje warzenie piwa wg. "dziennikarzyny"


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Crosis, jake, trochę przesadziliście. Po co obrażać tego człowieka? Może on woli warzyć z puszki i dla niego najważniejsze jest zaoszczędzenie paru złotych na butelce, przecież w tym nie ma nic złego. Może po prostu nie zna innego sposobu.

Może lepiej było by napisać bardziej przyjazną email, wspomnieć o PSPD, o konkursach piwowarskich, Grand Champion itp? Zaprosić go do siebie, albo do twojego klubu piwowarskiego, pokazać jak się warzy ze słodów i może z tego byłby materiał na drugą część tego artykułu.

 

PS. I ponieważ witryna HotMoney.pl jest n.t. pieniędzy, tzn. "gdzie zarobić i jak zaoszczędzić", można by dziennikarzowi podpowiedzieć że piwo ze słodów uwarzysz już za ok. 80 zł. za 20l.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo ze słodów uwarzysz już za ok. 80 zł. za 20l.

 

4kg słodu plus ok 50g chmielu, nawet wliczając gaz, prąd i wodę to nijak nie wyjdzie 80zł ;)

chyba że zatrudnia się kogoś do pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scooby nie musi znać naszych realiów.

5 kg słodu pilzneńskiego - 15,40 zł

50 g chmielu - 7,5 zł

1 paczka suchych drożdży np us-05 - 10 zł

Razem: 32,40 zł

Nie liczę wody i gazu, bo to drobiazgi przy 20-25 litrowej warce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scooby nie musi znać naszych realiów.

5 kg słodu pilzneńskiego - 15,40 zł

50 g chmielu - 7,5 zł

1 paczka suchych drożdży np us-05 - 10 zł

Razem: 32,40 zł

Nie liczę wody i gazu, bo to drobiazgi przy 20-25 litrowej warce

Gdzie można kupić słód 15 ,40 :5 =3.08 ? znalazłem najtaniej 99 zł za 25 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić słód 15 ,40 :5 =3.08 ? znalazłem najtaniej 99 zł za 25 kg

Słabo szukasz. Poza wskazaną przez Tomka Słodownia Strzegom - przy kupnie 100 kg masz po 2,90, jest Global Malt z Bydgoszczy - tyle płaciłem za kg, też kupiłem 100 kg , ale już się kończy ;(

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam grdyka zagrała....pienicie się jak pis

redaktor szuka tematu, wiadomo lato. i co ? w sklepie jakimś tam na półce widzi asortyment piwny. Podchodzi . czyta etykietę na puszce i przelicza, że zrobienie sobie samemu " bardzo podstawowego piwa z brewkitu" jest porównywalne z ceną piwa na półce w markecie !!!!!! I jak zauważa jest to piwo smaczniejsze. A co robią panowie piwowarzy ??? jak mocherowe , zamiast pokazać redaktorowi bardziej zaawansowane techniki produkcji piwa domowego - to się obrażają.

ja sam zobaczyłem zestaw do ważenia piwa w Tesco i tak zacząłem i bardzo sobie chwalę

I skończcie tą chorą dyskusję, honor miejcie Panowie Piwowarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam grdyka zagrała....pienicie się jak pis

redaktor szuka tematu, wiadomo lato. i co ? w sklepie jakimś tam na półce widzi asortyment piwny. Podchodzi . czyta etykietę na puszce i przelicza, że zrobienie sobie samemu " bardzo podstawowego piwa z brewkitu" jest porównywalne z ceną piwa na półce w markecie !!!!!! I jak zauważa jest to piwo smaczniejsze. A co robią panowie piwowarzy ??? jak mocherowe , zamiast pokazać redaktorowi bardziej zaawansowane techniki produkcji piwa domowego - to się obrażają.

ja sam zobaczyłem zestaw do ważenia piwa w Tesco i tak zacząłem i bardzo sobie chwalę

I skończcie tą chorą dyskusję, honor miejcie Panowie Piwowarzy

 

Pienimy się jak co? Od 5 lat rządzi kto inny a ty dalej nie możesz przeżyć że w naszym kraju istnieje opozycja. Dlaczego nie wrócisz na naszą Zieloną Wyspę skoro jest tak świetnie, nikt z rządzących się nie pieni, nie rządzi moherowy PiS i budowany jest dla wszystkich dobrobyt lepszy niż w Irlandii?

Leming przez dwa m i mocher to nie wszystko. Jest jeszcze ważenie.

Piszże chłopie w wordzie albo idź do szkoły bo świadectwo sam sobie wystawiasz.

 

Co do kończenia dyskusji to nie ty o tym decydujesz a słowo honor jest dla poważnych i dojrzałych ludzi i niesie ze sobą treść której ty jeszcze długo nie zrozumiesz.

 

Uważam że, artykuł jest tendencyjny i każdą nieprawdę czy jednostronny opis rzeczywistości należy prostować, dementować. Akceptacja patologii czy modnego ostatnio nepotyzmu to w gruncie rzeczy ciche przyzwolenie na nie.

Choćby jeden czy dwa protesty jak tu na taki sprzeciw są tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.