Jump to content
Pierre Celis

[piwolog] Nowy browar restauracyjny w Szczecinie

Recommended Posts

Głos Szczeciński poinformował, że we wrześniu ma wystartować drugi browar restauracyjny w Szczecinie. Mieścić się będzie w samym centrum miasta przy ul. Partyzantów, nad klubem Rocker. O powstaniu tego lokalu słychać było już dawno. Konkurował terminami i bitwą o unijne dofinansowanie ze Starą Komendą. Komenda otworzyła się rok temu, a o konkurencyjnej inwestycji słuchy ucichły. Domniemam, że Unia nie dała pieniędzy na drugi tego typu lokal i inwestor musiał szukać innego finansowania, stąd przesunięcie otwarcia. Cieszy mnie bardzo, że projekt nie upadł i będziemy mieli w mieście dwa minibrowary. Co ciekawe oba oddalone od siebie o jakieś 400 metrów. Mam nadzieję, że konkurencja wpłynie pozytywnie na jakość piwa i poszerzenie oferty poza kanon jasne-ciemne-pszeniczne.

Chodzą słuchy, że Stara Komenda szykuje mocne uderzenie na przyjęcie rywala. W tankach leżakuje nowe piwo – nieszablonowe, premierowe, autorskie. Czy Rocker pójdzie za ciosem i będzie także otwarty na eksperymenty? Szczerze na to liczę. Szczecin ciągle ubogi jest w lokale z dobrym piwem, zatem najwyższy czas to zmienić.

Jakiś czas temu krążyła plotka o trzecim browarze restauracyjnym, który miałby powstać w starej transformatorowni przy Alei Wojska Polskiego (vis a vis TVP). Czy ktoś zna losy tej inwestycji?


1073 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.