Skocz do zawartości

Proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, piwo jest gotowe do rozlewania, jak blg przestaje spadać (przez trzy dni). Dobrze też, jeżeli blg końcowe to jakaś 1/4 lub przynajmniej 1/3 blg początkowego.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak areometr wskazuje zero to jest rozkalibrowany lub nasz infekcję, ja uzupełniam zimną wodą z kranu

Ale o co chodzi???

przegotowana ale nie bardzo goraca bo pozniej ci bedzie trudno schlodzic szybko brzeczke przed dodaniem drozdzy. A najlepiej kupic mineralna i tylko troche przegotowanej dodac

 

 

Piwo będzie gotowe do rozlewania jeśli osiągnie wartość oscylującą w granicach 0°Blg ?

 

Napiszę pełnym zdaniem oraz z odpowiednimi cytatami

Moim zdaniem areometr będzie wskazywał zero jeśli jest rozkalibrowany lub jeśli piwo ma infekcję.(

Ja uzupełniam brzeczkę z ekstraktów do pożądanej objętości/blg zimną woda prosto z kranu( bez uprzedniego gotowania)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz warunki to można zrobić dolną fermentację drożdżami lagerowymi, tylko nie wiem czy jest sens sobie tak życie utrudniać przy pierwszym brewkicie. Jak masz dostęp to możesz użyć US-05, lub jakiś innych neutralnych drożdży górnej fermentacji.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecacie dodanie innych drożdży do tego brew-kita ?

 

osobiście jestem przeciwny drożdżom z "zestawu". Dlaczego możesz przeczytać w moim poście:

http://www.piwo.org/topic/7147-brewkity-oczekiwania-a-rzeczywistosc/

 

Polecam kupić jakieś (np. tak jak olo333 polecił US-05) drożdże któregoś sklepu internetowego (no chyba że masz jakiś sklep pod nosem)

http://www.piwo.org/topic/5-sklepy-internetowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.