Skocz do zawartości

Piwo na apokalipsę 12-12-12


Piwo na apokalipsę 12-12-12  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie piwo na apokalipsę 12-12-12?

    • Stout Imperialny
    • Porter Bałtycki lub Imperialny
    • IPA / Imperialne IPA / Ciemne IPA
    • Belgijski Dubbel / Tripel / Strong / Dark Strong
    • Barley Wine
    • Szkockie Strong / Wee Heavy
      0
    • Inne


Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś plany na Apokalipsę 12-12-12? Tak się zastanawiam nad stylem, może Ciemny Imperialny IPA? Darth Vader jest jednym z moich ulubionych piw, może coś podobnego tylko zrobić z tego "Imerialny" IPA, tzn. dodał bym więcej słodów może płatków kukurydzianych i cukru z kukurydzy (dla ABV i takż żeby utrzymać styl "Majów")?

Może jakiś ciemny mocny belgijski? Może ponownie wędzony porter z papryką chipotle tylko tym razem zrobić z tego porter "imperialny"? W końcu koniec Świata nie zdarza się tak często... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwazja obych też nam nie grozi ;)

 

Przecież wszyscy obcy mówią po angielsku, sam w filmie widziałem. U nas nawet nie mieliby komu przekazać, że zniszczą Ziemię, bo prezydent niekumaty. No chyba żeby przekazali Radkowi Sikorskiemu na fejsie albo tłyterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwazja obych też nam nie grozi ;)

 

Nawet ten latający spodek odkryty na dnie Bałtyku to ponoć hitlerowska wunderwaffe a nie marsjanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej okazji ta apokalipsa?

 

Kończy się cykliczny kalendarz Majów. Można by go od nowa używać ale niektórzy uważają że będzie koniec świata :P

 

A co do daty to chyba miało to być 21-12-12 ale mogę się mylić.

 

Co do ostatniego piwa to taki mocarny Tripel byłby świetny tylko już nie doleżakuje jak teraz by się chciało zrobić :P

 

Może wiki nie zawsze jest dobrym źródłem informacji ale dla mniej dociekliwych wystarczy. Informacja o końcu świata jest na końcu :P

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_Maj%C3%B3w

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do daty to chyba miało to być 21-12-12 ale mogę się mylić.

 

 

12.12.12 wszyscy zaczną pić i po 9 dniach świat (albo alkohol) się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-12-12 czy 21-12-12 to nie ma znaczenia, chodzi o to żeby mieć pretekst na uwarzenie jakiegoś "specjalnego" piwa. Wydaje mi się że na początku było 12-12-12, może potem zmienili prognozę. Aha, i chodzi tu o to że Majański kalendarz kończy się na tej dacie i podobno przewiduje koniec Świata. Tutejszy kanał Discovery trąbi o tym bez przerwy od ok. roku.

Powracając do piwa, obecnie jestem zdecydowany albo na Imperialny Black IPA albo Belgijski Dark Strong (trappis/duble/itp). Ostatnio smakowałem belgijskie Chimay Grand Reserve i Ommegang Abbey Duble, i obydwa by pasowały na tą okazję. Były by to piwa których "normalnie" nie warzę, czyli było by to coś innego od "normalki" w moim browarze. Z drugiej strony, wiem że Darth Vader to sprawdzone piwo lubiane przeze mnie i przez praktycznie wszystkich którzy je smakują. Łatwo będzie to Dark IPA przerobić na Dark IIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.