Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim Bro-Warmiakom.

Po pierwsze ODN - to jedyne zarezerwowane miejsce na wykładzie to ja. Mam nadzieję, że zjawi sie ktoś jeszcze. Chciałbym, żeby z tego spotkania było jak najwięcej pożytku.

 

Co do WFDB to na chwile obecną sprawa wygląda następująco:

- impreza ma odbyć się w dniach 29-30 września Braniewo, 6-7 październik Biskupiec, 13 października Olsztyn.

- elementami w każdej imprezy są:

a. koncerty,

b. warsztaty dla vj-ów,

c. kiermasz produktów regionalnych,

d. regaty żaglarskie,

e. wypalanie kufli,

f. turniej o beczkę piwa,

itp.

Ze spraw bardziej piwnych:

a. przegląd filmów piwnych,

b. domowe warzenie piwa i spotkanie dla piwowarów domowych - tu zbieramy wszystkich chętnych do miast. Dino i Kazimierz_W już zgłosili swoje chęci. Jednak imprez i dni jest sporo, więc każdy chętny jest mile widziany. Chciałbym, żeby pokazowi towarzyszyło spotkanie i każdy zainteresowany mógł pogadać z piwowarem. Mile widziane niewielie ilości do wymian, degustacji itp.

c. pokaz materiałów piwnych - w tym roku będzie to pokaz materiałów i fragmentów kolekcji piwnej Wiesława Dyjaka. To znany olsztyński kolekcjoner, kóry umarł w 2009 roku. Ten pokaz to ślad pamięci o jego działaniach.

d. pokazy i minigiełda kolekcjonerska - tu zbieram zapisy wszystkich chętnych kolekcjonerów. Organizator zapewnia stoiska i ramy lub gabloty.

e. małe muzeum piowarstwa w regionie,

f. prezentacja planszowa o browarach w miastach festiwalowych i innych ośrodkach warmińskich,

g. zwiedzanie browaru w Biskupcu w towarzystwie ostatniego dyrektora.

 

To tak na chwilę obecną. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć jako kolekcjoner, piwowar domowy lub w każdym innym chrakterze czekam na znak.

Paweł

slownikmazurski@o2.pl

501-650-326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie wiemy na czym stoimy. Ja wybieram się na festiwal i dni nauki(zapisy ruszają dopiero 17go). Mogę wziąć kilka piwek na wymianę jak ktoś jest chętny. Co do chmielu to mój działkowy już zebrałem :) Dziki jest trochę niepewny, nie wiadomo ile alfa kwasów, jaki gatunek i jakie będą efekty jego użycia, ale eksperymentować można. A jeśli jesteśmy przy eksperymentach to udało mi się spreparować kłącza chmielu http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113396,1473317.html i mam fajną ozdobę kuchni, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super! jest nas już kilku. Zapisujemy się jak Muzealnik, na pierwszy termin? wolałbym drugi - znam od drugiej strony, że drugie zajęcia wypadają zawsze najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, pytanie do Muzealnika:

wiem, że Dino będzie warzył piwo na festiwalu. Czy jest szansa pokazać ludziom jak się warzy podpiwek albo kwas chlebowy metodami tradycyjnymi? Jeżeli to wymaga kontaktu osobistego to bardzo proszę o informację lub telefon 669978789.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dni Nauki - nie wiem od kiedy są zapisy. Ja po zalogowaniu się na stronę ODN dokonałem rezerwacji miejsca i w moim terminie jest magiczna 9 [z adnotacja na koncie posiadasz rezerwacje].

Co do warzenia to jest tak, że są 3 miasta i 3 terminy.

Dino zgłaszał chęć warzenia w dniach 30 września, 6 i 7 października no i w Olsztynie.

Mozemy zatem uznać, że są wakaty 29 wrzesnia (Braniewo) - jednak nie ma problemu, żeby pokazy były dwa - pwio i podpiwek - kwas chelbowy.

Proszę zatem zgłaszajcie się do mnie kto kiedy chciałby się prezentować.

Zrobimy listę, a jeżeli będą duże moce to się jakoś podzielimy.

Nie będę ukrywał, że nie zależy nam tylko na odbębnieniu, ale także rozmowie z widzami i odpowiedziach na ich pytania.

Czekam na wieści - moje namiary kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej by pasował ostatni wykład, ale ok solidarnie zapiszę się od 10.00 na drugi.

Wekend był czasem bardzo efektywnej pracy w mym skromnym browarze. Szykuję parę pozycji na WFDB, by częstować i się wymienić, tak by było na bogato :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ODN, a dokładnie z zajęciami "Biotechnologia w Piwie" jest tak:

- jest już podobno nadkomplet (chyba system rzeczywiście się powalił)!

- rozmawiałem z głównym organizatorem tych warsztatów i jako zapaleni domowi piwowarzy, którzy mają wiedzę, są grzeczni i kulturalni ;) oraz chcą się spotkać przy okazji tematycznych zajęć (te epitety to moja twórczość, ale zaraz wyjaśnię czemu) mogą w postaci małej zorganizowanej grupki się dołączyć "na przyczepkę"

- dlaczego "kulturalni" - salka, gdzie stoli linia produkcyjna jest malutka; domyślamy się, że na warsztaty przyjdą głównie ludzie bardzo młodzi, więc fajnie by było, jakbyśmy my - BroWarmiacy pozakali klasę. Tematyka będzie bardzo ogólna - popularyzatorska bardziej, ale zawsze można rozmawiać;

- prowadzący - Jan Tomasik, jest jednym z lepszych ekspertów w europie w dzidzinie browarnictwa i chciałbym też, żebyśmy bardziej mu pomogli i mieli dobry kontakt, tym bardziej, ze Jan nas zaprasza na spotkanie poza warszttatami.

 

Na Warsztaty zapisany jest Muzealnik, wię proponuję zebrać się w 3-4, max 5 osób:

- Muzealnik

+

1. Dino

2. Kazimierz_W

3.czilajn ? / cidrax? / czarny ?

4. Ja - prodakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zatem:

 

- Muzealnik

+

1. Dino

2. Kazimierz_W

3. cidrax? / czarny ?

4. Ja - prodakt

 

Ja generalnie jestem zapisany na pierwszy termin, więc nie wiem jak to ma się do powyższej listy...

 

BARDZO DOBRZE się ma, więc będziemy wszyscy! super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po bardzo pracowitym weekendzie z wielką radością zobaczyłem, że uda się nam spotkać.

Czekam na środę - myślę, że będzie fajne spotkanie.

Liczę też, ze uda się nam omówić ten nieszczęsny festiwal... to już tylko kilka dni do pierwszej imrezy... wariackie papiery normalnie.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie!

Jak zwykle największy problem ze mną. Ja zapisany jestem na termin pierwszy - ten ze środy z samego rana.

Myślalem, że uda się nam spotkać i dogadać wszystko co do WFDB - żeby piwowarsko było godnie.

Serdecznie zatem zapraszam...

z wątku też wygląda jakby doktor Tomasik był gotów na ten termin (w końcu ja i prodakt jesteśmy z normalnej listy :P )

Na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety środa w ogóle nie pasuje, będę poza miastem. Jeśli nie da się mnie wcisnąć na czwartek, to niestety muszę zrezygnować.

Jeśli idzie o WFDB to planuje pojawić się w sobotę w Braniewie i w Olsztynie. W Olsztynie liczę, że spotkamy się większą grupą, wymienimy się smakami i uzupełnimy w międzyczasie wspólnie %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.