Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W następny piątek (20.09.2013) ok. 13:00 na dziedzińcu olsztyńskiego zamku planowane jest warzenie piwa Rosanke. Uwarzymy 1 hektolitr piwa receptury Wojciecha Solipiwko - zwycięzcy I Warmińskiego KPD. Będzie z nami sam zwycięzca konkursu, Was też nie może zabraknąć. Przynieście swoje piwa i przyprowadźcie znajomych. Porozmawiamy o wskrzeszeniu stylu, o sytuacji browarów rzemieślniczych i ... o piwie :) Starostwo wkrótce poda stosowne informację do mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian ... znaczy Kazimierz_W, Twoje piwo pięknie komponowało się z klimatem spotkania, a spotkanie bardzo trafne i przyjemne - mało przypadkowych ludzi, a sporo osób żywo zainteresowanych tematem. Nie widzę jeszcze nowego wątku na forum, więc piszę tutaj, chcąc zachęcić BroWarmiaków do zgłębienia tematu stylu Rosanke - teoria, receptury, hipotezy. Chcielibyśmy się spotykać w miarę cyklicznie w grupie, która chce zająć się odtwarzaniem stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie piątkowego spotkania na zamku postanowiliśmy rozruszać / zintegrować piwowarów z Olsztyna i okolic. Ustaliliśmy, że będziemy się spotykać w miarę regularnie przy piwie. Padła propozycja sobotnich spotkań raz w miesiącu. Otwarta na nasze spotkania i skłonna zaakceptować spożywanie przez nas własnych trunków jest Stara Warszawska. Posiadają też szeroki asortyment piw i przyjemna piwniczkę. Na pierwszym spotkaniu ustalimy jaka będzie formuła następnych. Może zorganizujemy 'ligę niezwykłych piwowarów' - rozgrywki piwowarów lub wieczorki tematyczne z omówieniem i degustacją jednego stylu piwnego. Myślę, że jak się spotkamy i pogadamy to pomysłów nam nie zabraknie. Czy 26.10 (sobota) pasuje?

Edytowane przez dino19_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo mi się podoba i także piszę się na to. Byłem w piątek na chwilę u Was na dziedzińcu, aby się przywitać i zapoznać, ale musiałem wracać do pracy. O której takie spotkanie miałoby się odbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pechowe miejsce zamieszkania :-/ do Gdańska i do Olsztyna mam po 100km, trochę sporo jak na popołudniowy wypad na pogaduchy, ale chętnie bym się z Wami spotkał, niestety ostatnio pracy było sporo i na piątek nie udało się wyskoczyć...

 

P.S. warka z festiwalu już nagazowana, jakaś degustacja by się przydała, bo ja to się nie znam i na mój gust wyszła przechmielona ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w czasie tej rozmowy na zamku bardzo mocno nalegałem na to, żeby nie były to TYLKO spotkania przy piwku. Owszem piwo.org zobowiązuje ale dokładnie ten sam błąd popełniliśmy uruchamiając Bractwo Piwne w Olsztynie. Po prostu bardzo szybko towarzystwo się sobą znudziło, a ponieważ nie było nic do roboty to i szybko całość się rozlazła. Już na 3 czy 4 tym spotkaniu ilość osób ograniczała się do 3-4.

 

Bardziej moim zdaniem powinniśmy iść w jakąś tematyczność np. coś w stylu Piwnych Polemik Browarnika Tomka na jakiś temat albo łączenie tematu np. Wity i tu: opowieść o historii stylu, opis szczegółowy stylu, może coś o żarciu łączonym z tym piwem... i na końcu picie. Tak żeby nie samym piwem te spotkania stały a ciągnęło się wokół niego coś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

» Swego nie znacie: Prelekcja pt. „Olsztyńskie browary” «

Kamienica Naujacka MOK | Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3

Rozpoczęcie: Wtorek, 24-09-2013 o godz. 18:00, Zakończenie: Wtorek, 24-09-2013 ok. godz. 19:00

Prelekcja Rafała Bętkowskiego z cyklu Swego nie znacie pt. „Olsztyńskie browary”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super - dzięki za info, bo kompletnie zapomniałem o tym cyklu. Będę na pewno.

 

A co do soboty i spotkania BroWarmiaków - czy wiadomo już, czy te spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę i o której?

.................

 

Prelekcja została przełożona na listopad. Byłem w MOKu i niestety spotkania nie było.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na fotce zasyp tej dużej warki Rosanki. Mało w nim wielości zbóż, sam jęczmień wręcz.

Tematyczne spotkania są ok, ale pamiętajcie, że poza piwem musimy też trochę pogadać o "gołych babach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy PILNE!!

 

Czy ma ktoś jakieś drożdże do piw belgijskich?!! Może być gęstwa. Zacząłem warzyć piwo Belgian Dubbel z zestawu surowców z twojbrowar.pl i po zacieraniu i wysładzaniu, stwierdziłem, że nie dosłali mi drożdży!! Mam teraz gotową brzeczkę w garze i nie chmieliłem jeszcze, ani nie gotowałem (dogrzałem do 94 st. zanim się zorientowałem).

 

PILNIE POSZUKUJĘ drożdży lub gęstwy do piw belgijskich.

 

Jestem z Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.