Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch w "biznesie" był w trakcie mojego pobytu (mniej więcej 12-15) był niesamowity :) Mnóstwo ludzi w ogonku po próbki domowego piwa do degustacji (całkowicie zrozumiałe :D ), ale też trochę osób zainteresowanych warzeniem piwa w domu.

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezę w Olsztynie uważam za udaną!

Przyszło dużo ludzi, wypiliśmy dużo dobrego domowego piwa, pokazaliśmy, że można warzyć dobre piwo w domu.

Dziękuje wszystkim piwowarom za przybycie, bez Waszej pomocy ciężko by było to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za świetne spotkanie. Warto było jechać pół Polski!

Zainteresowanie, jak pisze Paweł, spore, co cieszy! Ciekawy jestem, kto trafi na forum, bo iskierki ciekawości w oczach były.

 

Bocian! Przez Ciebie muszę odszczekać wszystkie złe rzeczy, które powiedziałem na piwo z puchy. Mistrzostwo świata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeliczyłem butle, poczęstowaliśmy i wypiliśmy 20l piwa. W skład wchodzą wyroby: Czarny, U Świdra, Jaroty, Bociana. Do tego Bose i świeże Parowe polewali.

Ja również dziękuję za bardzo udaną imprezę. Podobno byliśmy nawet w Teleexpresie w sobotę.

Dziś dokończyłem robotę nad Harcerskim. Wyszło około 20l (nastawiłem w balonie) zniewalająco pachnącej brzeczki. Zadałem drożdże US-05 i 30g Chinook.

 

A że najlepsza na kaca praca, to poza myciem całego bałaganu z wczoraj, nastawiłem na szybko puszkowego rubinowego ale z St. Peters. W składzie jest jęczmień i żyto oraz ekstrakt chmielu w proszku Goldings. Do tego był rozlew, mycie i dezynfekcja butelek na zaś. Ufffff

Dobra pucha nie jest zła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleekspres 8:04 :)http://tvp.info/tele...12-1700/8597867

 

edit: Jeszcze tu 8:35 http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/131012-godz-2145/8803302

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, ominęło mnie widzę naprawdę fajne wydanie festiwalu! Jak wyszło to parowe Jacka powiedzcie?

 

Swiaderny, o białkach słyszałeś od Dino? Bosy Mariusz miał ten sam problem i go rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo dosyć prowizorycznych rozwiązań technologicznych browaru parowego, piwo uwarzone w Biskupcu wyszło całkiem nieźle. Barwa bursztynowa, nagazowanie w normie, goryczka wyraźna. Mam butelkę w domu, jak trochę poleżakuje to powinno być dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiaderny, o białkach słyszałeś od Dino? Bosy Mariusz miał ten sam problem i go rozwiązał.

Rozmawiałem! Teoria swoje praktyka swoje:D Mariusz robił przerwę białkową ponad 1:20. Ja 'tylko' 25-30 min, ale ja upieram się, że to wina wody, bo teraz, po zmianie źródełka, piana zadowalająca :)

 

Wiecie co? Tak się wczoraj w autobusie w drodze powrotnej zastanawiałem, że czegoś mi brakowało.. Pszenica w stylu niemieckim! Chyba że przegapiłem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie!

Ludzie poszukują wiedzy praktycznej w wątku na BB :D

 

Dodatkowo: będę w Olsztynie za miesiąc (23.11) może jakieś piwo wypijemy?

 

Bardzo chętnie. Do tego czasu coś powinno dojrzeć w butelkach :)

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromnie napisze pierwszy, bo nawet nie wiem czy jestem brany pod uwagę :P , że poważne czasopismo to i podejście poważne być musi :)

Może wersja: ' imię (ksywa) nazwisko / nazwa browaru ' ?

 

Dodatkowo: będę w Olsztynie za miesiąc (23.11) może jakieś piwo wypijemy?

 

Bardzo chętnie. Do tego czasu coś powinno dojrzeć w butelkach :)

 

:beer:

 

No to jesteśmy wstępnie umówieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak wyżej, albo imię, nazwisko / nazwa browaru :)

 

Chociaż w zasadzie to nie wiem, czy kwalifikuję się do wzmianki, ja tam tylko przelotem byłem, browary Jaroty i Bociana ciągnęły imprezę.

 

:beer:

Edytowane przez pmczarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za informację. Na szczęście warzenie mam zaplanowane na dobry dzień :)

Mam potwierdzenie: będzie opublikowany mój artykuł o WFDB w zimowym Piwowarze.

Jasiu, ciągle nie mam zdjęć od Ciebie (z Braniewa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

To jak tam z tym spotkaniem?

Uda się coś zorganizować w piątek (23.11) po południu/wieczorem - /wieczór nawet pewniejszy/? U mnie jak zwykle grafik wyjazdowy napięty jak plandeka na Żuku :/

Co do wymiany to postaram się zatargać dunkelnweizena, bo lager wiedeński jeszcze na fermentacji i się nie wyrobię z zabutelkowaniem, 'ale co się odwlecze...' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

To jak tam z tym spotkaniem?

Uda się coś zorganizować w piątek (23.11) po południu/wieczorem - /wieczór nawet pewniejszy/? U mnie jak zwykle grafik wyjazdowy napięty jak plandeka na Żuku :/

Co do wymiany to postaram się zatargać dunkelnweizena, bo lager wiedeński jeszcze na fermentacji i się nie wyrobię z zabutelkowaniem, 'ale co się odwlecze...' :P

 

Jak na razie wychodzi mi, że piątek może być :) Jakiś stout owsiany mi się wala w piwnicy, to pewnie przyniosę... Albo i ejlik na świeżej marynce :) AIPA na simcoe jeszcze trochę za świeża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry nieśmiało;)

Być może gdzieś kiedyś bym się dołączyć do domowobrowarniczego posiedzenia. Co prawda za bardzo wytworami nie ma co się chwalić, ale pogadać zawsze można;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przesiaduję w Pubie Sarmata, lecz nie przeszkadza i Stara Warszawska. Mnie bardziej pasują okolice 19:00, bo z roboty do domu chętnie bym jeszcze dotarł, torbiszcze rzucił w kąt i może coś pożarł ;) Ale jak się - jako persony z dłuższym stażem - umówicie, tak będzie mi pasować.

Edytowane przez patpul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.