Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Rezerwacji nie mamy do Czeskiej Hospody - dzwoniłem na początku tygodnia to nie odbierali a wczoraj byłem osobiście i już miejsc na sobotę brak.

Zostaje Stara Warszawska. Zarezerwuje ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich piwowarów i piwowarki. Nazywam się Rafał Grzybek. Zapraszam wszystkich chętnych na czwartkowe spotkania przy piłce na orliku przy ulicy Herdera na Jarotach około godz 18:15 do 20:30. Po wspólnym sadomasochistycznym ucierpianiu ciała coś dla duszy i kubków smakowych w pubie Kant. Można zabrać ze sobą własne napitki izotoniczne. Zainteresowani proszeni o kontakt pod nr tel 609332933 lub mail sklep@winiarstwo.olsztyn.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam kolegów z WiM.

W Wasze szanowne progi trafiłem z zaproszenia kolegi panta_rei.

Wielkie dzięki za nakierowanie mnie tu.

Moje doświadczenie z piwowarstwem domowym jest na poziomie 0.

Mam cichą nadzieję,że dzięki lekturze forum i waszym poradom dostąpie zaszczytu uwarzenie i wypicia swojej 1 wareczki.

Pozdrawiam z Nidzicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi, że 21 lutego mamy spotkanie w Olsztynie, masz bliżej ode mnie ;-) Będziemy degustować piwa marchewkowe, może być wesoło. Wpadaj jak do Siebie!

 

 

 

Jak nic ne wypadnie to może się skuszę. :okey: Degustować nie będę mógł bo mój bolid nie posiada autopilota. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy piwowarzy, czy termin 21.02.2015 16:00 na szkolenie o drożdżach płynnych Wam pasuje? Dla tych co nie byli na ostatnim spotkaniu wyjaśniam. Filip Paprocki z firmy Fermentum Mobile (pierwszy i jedyny w Polsce producent drożdży płynnych dla piwowarów domowych) chciałby zorganizować w Olsztynie (Stara Warszawska/PTTK) darmowe szkolenie/wykład o drożdżach płynnych, starterach, fermentacji itp. Możliwe, że będą gratisy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panie i Panowie musimy spotkać się na krótkie robocze zebranie odnośnie planowanej i tworzonej strony naszego oddziału terenowego. Celem jest omówienie propozycji treści, działów itp., które mają się na niej znaleźć. Proszę przemyśleć do tego czasu swoje pomysły i zrobimy burzę mózgów. Na spotkanie proponuję jakiś dzień w przyszłym tygodniu np. wtorek, środa lub czwartek (10-12.02.2015) godz. wieczorna np. 18-20:00 w Starej Warszawskiej, bo przy piwie się lepiej pracuje Emotikon smile Każdy chętny chcący mieć wkład w stronę jest mile widziany. Co do dnia spotkania to robimy głosowanie poprzez komentarze poniżej.

Ja głosuję za środą 11.02.2015 - 18:30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! Ogłoszenia parafialne! Na Zaciszu w sklepie Oaza wyprzedaż piw z browaru Jan Olbracht. Wczoraj cena 4,5 zł, dzisiaj już za 3,5 zł na wszystkie piwa (normalna cena 7,5zl). Termin ważności kończy się w tym miesiącu więc chętni niech się spieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatane...

Dziś otrzymałem:

-garnek 40L

- 2 fermentatory 33L ( w piwnicy czekają 2 fermentatory 25 L od kolegi z ciastkarni)

-kranik

- zaworek grawitacyjny

-areometr

-termometr

-2 przyklejane termometry na fermentatory

-kapslownicę Eterna + 100 kapsli

-brewkit Make Your Own Beer...India Pale Ale IPA

-3 szt.ekstraktu jasny 1,7kg Bruntal

-po 100g Lubelskiego i Marynki.

- 1 kg nadwęglanu sodu

-drożdżaki sztuk 2 Safale S-04

W planach zakupy drobiazgów ogólno dostępnych (np.wężyk ok 3m,2-3 skrzyneczki do butelek itp).

Na 1 ogień idzie brewkit + 1 szt. ekstraktu.

Z pozostałych 2 ekstraktów i chmielu planowałem uwarzyć cuś na podobę tego przepisu:

Warka 6

Piwo Pils

 

Ekstrakt słodowy WES jasny                                               1,7kg
Ekstrakt słodowy WES jasny                                               1,2kg
Chmiel goryczkowy Marynka                                   20g
Chmiel aromatyczny Lubelski                                   60g
Drożdże górnej fermentacji Safale S-04

 

Zagotować wodę z ekstraktem i chmielić w woreczkach: 20g goryczkowego + 40g aromatycznego gotować 30-45min, 5 min. przed końcem dodać chmiel aromatyczny 20g. Do rozlewania przystępujemy przy 3°Blg. Dodajemy 120g glukozy na 20 litrów piwa.

Brzeczka 11°Blg (ok. 20l.)

Ale tak myślę czy nie pobawić się z kolejnymi 2 brewkitami +2 pozostałe ekstrakty by nabrać troszku wprawy.

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatane...

 

No i pozamiatane.... :)

Przede wszystkim, dokup sobie środków do dezynfekcji takich jak NaOH, ClO2, piro itp. To pozwoli Ci przy zachowaniu pewnych standardów uniknąć przykrych doświadczeń.

A co do doświadczenia, to moim zdaniem, że jedynie pełny proces, tj. warzenie z zacieraniem pozwala go w pełni nabrać. I mieć wpływ na to co robisz (z lepszym lub gorszym efektem). Ale to moje mało doświadczone jeszcze zdanie.

I jeszcze jedno- czytaj wiki, szukaj rozwiązań na forum- to wielkie źródło wiedzy i doświadczenia! 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przede wszystkim, dokup sobie środków do dezynfekcji takich jak NaOH, ClO2, piro itp

Posiadam tylko 1kg nadwęglanu sodu....reszty poszukam.

 

 

A co do doświadczenia, to moim zdaniem, że jedynie pełny proces, tj. warzenie z zacieraniem

Dojdziemy i do tego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obawiać zacierania. Ja zacząłem od razu od zacierania i nigdy nie robiłem brewkitów. To jest tak samo proste, tylko bardziej czasochłonne. Po tylu warkach brewkitowych, masz już wystarczająco dużo wprawy, żeby zacierać.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przede wszystkim, dokup sobie środków do dezynfekcji takich jak NaOH, ClO2, piro itp

Posiadam tylko 1kg nadwęglanu sodu....reszty poszukam.

 

NaOH można kupić w LabChem na Jagiellończyka 45 w Olsztynie niecałe chyba 10 zł za 1 kg minus taki że na firmę trzeba kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, co tu tak cicho, ani podsumowania czelendżu marchewkowego, ani słowa o nowym buraczanym wyzwaniu... Szanowna Redakcjo, co jest?

 

No właśnie, gdzie opis wydarzenia, gdzie lista zwycięzców? W końcu ja byłem na drugim miejscu, więc trzeba to ogłosić ;)

Jeśli idzie o ogólne wrażenia z wykorzystania marchewki w piwie, to nic nadzwyczajnego. Ani super efekt, ani jakiś super inny smak. Najwięcej czuć było przypraw (w tym chmielu) użytych dość powszechnie przez piwowarów. Ja nie doprawiałem i ta marchewka była, ale jak bym nie wiedział, że tam jest, to bym nie odgadł. Czyli więcej sugestii, niż marchewki.

 

Tak, na następny "konkurs" umówiliśmy się na piwo buraczane. Termin to chyba maj. Zupełnie nie wiem po jaką cholerę, to już lepiej od razu działać ze śledziem w piwie ;)

 

Co do ciszy, to: warzenie w piwnicy, spotkania w piwnicy, opisy tego co robimy wspólnie w zamkniętej grupie na fejsie. A przecież chcemy by dołączyli do nas inni ludzie z pasją oraz by wszyscy inni liznęli coś z kultury piwnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.