Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdan my też już o tym myśleliśmy, więc w pełni popieram to co piszesz. Ja też mogę być moderatorem, bo mikrofonu czy wystąpień publicznych się nie obawiam i możemy poprowadzić imprezę razem. Jeżeli jeszcze ktoś bedzie miał ochotę, to zawsze możemy się dogadać. Ja jeszcze myślalem, żeby przed każdą degustacją poprowadzić dodatkowo jakiś krótki blok o np. mitach piwnych, sposobach serwowania piwa czy innych prostych i przyjemnych tematach, aby szerzyć kulturę piwa w społeczeństwie i zainteresować tematem.

 

Na pierwsze spotkanie proponuję zrobić króciutki wstęp o tym czym jest piwo (mam taką fajna opowiastkę porównującą piwo do wina i wprowadzającą w style piwne) i dlaczego powinno się je degustować odpowiednio podane, potem opowiedzieć o sposobach degustacji, o dzisiejszym stylu, zasadach wyboru i tyle starczy. Jeżeli taka formuła się przyjmie, to na kolejne spotkania możemy ją rozwinąć. Wstęp teoretyczny nie powinien przekroczyć max. 30 minut, żeby ludzi nie znudzić, a nawet powinno się to ograniczyć do 15-20' bo na tyle czasu najczęściej starcza ludziom koncentracji

 

Odnośnie projektu graficznego plakatu i reszty, to spróbuje coś pokombinować w niedzielę, ale nie wiem czy zdążę, bo ciagle jestem na wyjazdach ostatnio (właśnie piszę z pociągu do Białegostoku, gdzie jadę na I Podlaski Konkurs Piw Domowych). Jeżeli jest, ktoś jeszcze z zacięciem graficznym, to wrzucajcie swoje projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik ze mnie jak z koziej dupy trąba, ale wrzucam swój projekt plakatu i logo bitew piwowarskich, żeby zainspirować Was do działania. Jeżeli ktoś ma jakieś zacięcie plastyczne/graficzne, to jak najszybciej trzeba zrobić plakat, bo musimy promować bitwę. A jak nie to zostanie mój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik ze mnie jak z koziej dupy trąba, ale wrzucam swój projekt plakatu i logo bitew piwowarskich, żeby zainspirować Was do działania. Jeżeli ktoś ma jakieś zacięcie plastyczne/graficzne, to jak najszybciej trzeba zrobić plakat, bo musimy promować bitwę. A jak nie to zostanie mój :)

post-6831-0-12162800-1444492845_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update plakatu - wiem, że logo jest do słabe, więc dajcie coś swojego lub podrzućcie pomysły, bo ja już za długo nad tym siedzę i nie mam weny.

 

Dino, jak masz jakieś zdjęcia kadzi z zamkowego, to podeślij - podmienię tło i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

post-6831-0-87964000-1444494423_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie poszukiwanej przez wielu książki piwowarskiej "Technologia piwa i słodu" W. Kunze. Jeśli są chętni na ksero to pieniążki będę zbierał na najbliższym spotkaniu 24.10.2015 (ok. 30zł). Kto się pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu to proponuję może jakiegoś lagerka? Czeska 10 lub bohemian pilsener? Jak nie macie możliwości na dolniaki, to może rye ipa albo american rye? Dajcie jakieś swoje propozycje.

Edytowane przez Warmiński MISIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę, że jedno październikowe miejsce jest wolne, na tapecie APA. Złapałem infekcję i nie dam rady zrobić nowego.

A może ktoś z późniejszych terminów ma APĘ w piwnicy i chciałby się zamienić miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu to proponuję może jakiegoś lagerka? Czeska 10 lub bohemian pilsener? Jak nie macie możliwości na dolniaki, to może rye ipa albo american rye? Dajcie jakieś swoje propozycje.

 

Z dolnymi byłby problem, ale american rye jak dla mnie świetny pomysł!

eXORRO co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją APA tez jest problem. Po 2 tygodniach w butelkach całkowicie mętna i wychodzi z butelek jeśli nie jest porządnie schłodzona więc pewnie też infekcja. W smaku niby nie jest kwaśna, ale raczej na bitwę się nie nada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pharun88 - odezwij się do mnie jak najszybciej, to sprawdzimy co się dzieje z tym Twoim piwem, bo szkoda by było rezygnować ze startu. Może nie jest tak źle, więc zerknąłbym na piwo. 

 

@panta_rei - a co się z Twoim piwem dzieje? Naprawdę taka poważna infekcja?

 

Chcieliśmy w tym tygodniu puścić już ogłoszenie o bitwie, więc musimy szybko podjąć decyzję co robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@panta_rei - a co się z Twoim piwem dzieje? Naprawdę taka poważna infekcja?

 

 

Pamiętasz polifenole z mojej hewelkowej pszenicy... wróciły :-(  Piwo już poddałem termouszlachetnianiu i o zgrozo dalej polifenole czuć. Niestety straciłem tak aż dwie warki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.