Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za małe opóźnienie w opisywaniu szczegółów piwnych bitew.

 

Podsumowując to co do tej pory ustaliliśmy na ostatnim spotkaniu:

1. Wdrażamy projekt ligi piwowarskiej w Olsztynie

- potrzebujemy jakąś ciekawą nazwę - moje propozycje: Olsztyńskie Starcia Piwne, Olsztyn Beer Wars, Warmińskie Bitwy Piwowarskie... - dajcie swoje pomysły...

- potrzebujemy jakieś logo, które będzie do umieszczenia na plakatach reklamujących spotkania na naszej stronie, facebook'u - ktoś ma zacięcie graficzne?

 

2. Mamy zgodę od Rest. Zamkowy Młyn, żeby robić to u nich. Przed nami jeszcze spotkanie w sprawie małego sponsoringu z ich strony oraz ustalenia szczegółów imprezy.

 

3. Liga startuje od października - piwowarzy ustalają między sobą styl, który będą warzyć - do tej pory mamy następujące zgłoszenia

- październik: Kazimierz (? nie znam nazwiska), Daniel Kuciński, Sławek Frąc --> styl APA

- listopad: Tomek Zając, Łukasz Derdziak, Artur Kamiński --> styl Stout

- grudzień: Tomek Janiak, Jerzy Mackiewicz, Bogdan Sadowski --> styl: Świąteczne

- styczeń: Daniel Duda, Paweł Morawski, Łukasz Mila --> styl: Wędzone 14-18 BLG

- luty: czekamy na zgłoszenia.....

- kolejnym etapem są półfinały - forma jeszcze do ustalenia, oraz sam finał na koniec sezonu

 

4. Piwowarzy przynoszą po skrzynce (20 butelek) swojego uwarzonego piwa na spotkanie ligowe

 

5. Piwa zostaną zakodowane i będą oceniane w formie konsumenckiej na zasadzie pytania: które piwo najbardziej ci smakuje - można oddać głos tylko na jedno piwo. Starcie wygrywa piwo z największą ilością głosów

 

Aby impreza była ciekawsza dla publiczności proponuję poprzedzić samo ocenianie piw małymi wykładami, pogawędkami piwnymi, opowieściami, anegdotami, historią itp. Niech każdy pomyśli czy czuje się na siłach, aby coś poopowiadać, przygotować jakąś prelekcję itp. Moje propozycje tematów do poruszenia:

- jak się warzy piwo

- mity piwne

- sposoby degustacji

- sposoby serwowania piwa

- co możemy wyczytać na etykiecie piwnej

- style piwne i ich podział/klasyfikacja

- surowce do produkcji piwa

- historia, charakterystyka i techniki warzenia ocenianego stylu piwnego (to powinno być na każdym spotkaniu)

- rewolucja piwna w Polsce i na świecie

- food paring

-

- dorzućcie swoje pomysły.......

 

To chyba na tyle - wątek będzie się pewnie rozwijał, więc prowadźmy całą dyskusję tutaj, a nie na Facebook (bo nie każdy jest zarejestrowany) i do wrześniowego spotkania musimy przygotować już całokształt imprezy. Czekam na Wasze kolejne pomysły, jak uatrakcyjnić inicjatywę i czego byście się po niej spodziewali. Piwowarzy niech już przygotowują swoje piwa na kolejne spotkania.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż po skrzynce przynosimy? Wydaje mi się że to trochę sporo, to mają być próbki po 100 max 150 ml. Pamietajmy że i tak każdy konsument dostaje 3 takie próbki. Jeśli próbki będą większe wiele osób przyjdzie sie poprostu "narżnąć" a nie degustować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż po skrzynce przynosimy? Wydaje mi się że to trochę sporo, to mają być próbki po 100 max 150 ml. Pamietajmy że i tak każdy konsument dostaje 3 takie próbki. Jeśli próbki będą większe wiele osób przyjdzie sie poprostu "narżnąć" a nie degustować.

Tak - próbki będą wynosiły 100 ml i chcemy być przygotowani na ok. 80 osób. Początek to pewnie zweryfikuje, ale jeżeli impreza się nam rozkręci, to możemy spodziewać się frekwencji, co pokazują przykłady z innych miast. W Szczecinie mają regularnie po 80-90 osób i muszą robić zapisy. Lepiej przygotować się z większą ilością i zabrać do domu, niż mieć za mało - skrzynka to taki sensowny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Browarmiaków :) Chętnie dołącze na termin lutowy (napisałem też na fb).
W Białymstoku mieliśmy takie bitwy i z doświadczenia wiem że ludzi było bardzo dużo, wydawano 100 kart do głosowania, zapisywać się można było tylko mailowo a po 2 dniach kończyła się lista. Robiono też listę rezerwową w razie jakby ktoś z uczestników zapisał się a nie przybył. Tam również piwowarzy przynosili po skrzynce piwa. Prelekcji co prawda nie było, każdy tylko opowiadał o swoim piwie ale może to być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mamy kolejnych chętnych: eXORRO (Krystian Kidrycki), Warmiński Misiek (Irek Misiak), Artur Zajączkowski i Paweł Dywicki. Dobrze by było żeby zgłosiły się jeszcze ze dwie osoby, to mielibyśmy kolejne 2 rundy po 3 piwowarów. Poczekamy jeszcze trochę, to może się ktoś dopisze. Werbujcie swoich znajomych.

 

Potem stworzy się jakieś dwie trójki i uzgodnicie styl do warzenia - sugestia, żeby to nie było coś pokręconego, a ma być czymś pod publikę i potencjalnie się sprzedawać.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

- Logo - Warmińske Bitwy... kogo? Trzeba dopisać piwowarów. Może nie bitwy tylko liga. Warmińska liga piwowarów? Chociaż system nie jest ligowy:)

- Sprawdziłem salę koło warzelni, mieści ok 60 osób. Obok jest jeszcze jedna na kolejne 60 osób. Myślę, że na początek możemy zrobić imprezę na te 60-80 osób, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Zaczynamy np. o 19:00 i lejemy piwa dla pierwszych 60-80 osób (członkowie oddziału oczywiście pierwsi :D). Wtedy wystarczy, że każdy przyniesie Ok 15piw. 

- Chętny do udziału był jeszcze chyba Jasiu

- Z doświadczenia wiem, że wykłady są nudne i nikogo nie interesują. Posłucha nas może kilka osób. Lepiej Zrobić 5 minutowe wystąpienie i opowiedzieć o stylu jaki danego dnia pijemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to logo skeciłem tak na kolanie (w związku że uczę się corela to zaproponowałem Kamot 1 że mogę się podjąć loga) więc sugestie co do wyglądu, motywu,czcionki, itp są  mile widziane. poniżej przedstawiam inne propozycje:

post-5623-0-18634500-1441382953_thumb.jpg

post-5623-0-00780400-1441382971_thumb.jpg

post-5623-0-99718000-1441382986_thumb.jpg

Edytowane przez Mały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, w Braniewie w dawnych czasach była cykliczna impreza co się pięknie nazywała "Piwowary braniewskie" Proponuję, żebyśmy tą nazwę zaadoptowali dla naszych bitew, nazywając je "Warmińskimi piwowarami" Co szanowne koleżeństwo o tym sądzi?

 

Piwowary warmińskie, chyba nawet lepiej brzmią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zacięcie do photoshopa i oto dwie wersje logo. Oczywiście czcionki i inne elementy można dowolnie zmienić. Wymyśliłem nazwę ale widzę, że są nowe pomysły więc mogę się dostosować  :)

post-10270-0-96385600-1441442597_thumb.jpg

post-10270-0-64819100-1441442598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskiej nazwy to jak najbardziej się zgadzam.

Co do "Warmińskie Piwowary" to nazwa niewiele mówi.

Mogłaby odnosić się do festiwalu, organizacji itp.

Tu lepiej jakby jasno określała wydarzenie. Warmińskie Bitwy Piwowarów, Potyczki Warmińskich Piwowarów. Coś takiego widzę.

 

Najlepsze połączenie: Pierwsze logo Łukasza z napisem na górze Warmińskie a na dole Bitwy Piwowarów.

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio na spotkaniu podobno luty był zapełniony. Sławek miał jakiś 2 osoby chętne. Jak nie, to ja się chętnie wpiszę. Będzie wiadomo kto, to będziemy dogadywać się co do stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czas podjąć pewne kroki w celu realizacji Warmińskich Piwowarów.

Kto jest chętny coś przygotować? Np. stronę graficzną? Plakaty, karty do głosowania, urna na głosy, rollup.

W załączniku plan imprezy.

 

Warmińskie Piwowary.docx

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam pewne uwagi co do przebiegu samej bitwy.

1. Imprezę powinna prowadzić jedna osoba, która będzie przemawiać i informować uczestników co teraz robimy.

2. Na początku każdego spotkania moderator opowie o degustowanym stylu i o zasadach zabawy, sposobie wypełniania kart do głosowania.

3. Sędzia piwny opowie krótko o sposobie degustacji (wszak za każdym razem mogą być inne, nowe osoby). Myślę, że warto by przed imprezą osobom zapisującym się przesłać info czego nie jeść, nie pić i nie palić przed konkursem.

4. Moderator poprowadzi degustację i sprawnie przekieruje gawiedź do urn.

5. Komisja podliczy głosy.

6. Moderator ogłosi wyniki, a piękna niekompletnie ubrana hostessa wręczy nagrodę okraszając ją gorącym całusem. :smilies:

7 Po tych gorących wydarzeniach raczymy się zimnym piwem    :beer:

 

Mogę być moderatorem.

Edytowane przez Kazimierz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.