Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było, że się nic nie dzieje :)

 

Zapraszam do przeczytania relacji ze spotkania z piwem marchewkowym

http://wm.pspd.org.pl/piwo-marchewkowe-relacja-ze-spotkania/

 

A tak dla tych, co nie mają Facebooka - to wiecie, że mamy swoją stronę internetową ;)

http://wm.pspd.org.pl

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof:

- Jeśli robisz na s-04 to nie jest pils:)

- Trochę mało goryczki, ale to kwestia smaku.

- Gotowanie to powinno być min 60min. No i chmielenie na goryczkę powinno być od początku(60min).

 

Bogdan:

Powiedz "nie" wykluczeniu społecznemu, załóż konto na Facebooku:)

Wiele rozmów prowadzimy w naszej grupie na FB i nie ma sensu prowadzić ich w kilku miejscach jednocześnie (np. na piwo.org).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NaOH można kupić w LabChem na Jagiellończyka 45 w Olsztynie niecałe chyba 10 zł za 1 kg minus taki że na firmę trzeba kupować

 

 

W hurtowni Jasam także kupisz NaOh.

Dzięki Panowie za podpowieź.

NaOH - wodorotlenek sodu - nie jest przypadkiem w środkach typu "Kret "?

Mam w domu środek "Mysz" i jego składnikiem jest 100% wodorotlenek sodowy.

 

 

 

Krzysztof: - Jeśli robisz na s-04 to nie jest pils:) - Trochę mało goryczki, ale to kwestia smaku. - Gotowanie to powinno być min 60min. No i chmielenie na goryczkę powinno być od początku(60min).

Dino to nie jest mój przepis.

Znalazłem ten przepis na forum ( w sumie było ich 29).

Jak zdecyduje się na ten przepis to posłucham się Twoich rad. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo moich obaw 1 warka z "puchy"post-11219-0-19562000-1426018615_thumb.jpg zapowiada się smacznie... :) ...jutro w buteleczki.

Następnym krokiem który chciałbym zrobić jest warzenie z ekstraktów z chmieleniem.

Posiadam w "magazynie" 2 puchy (każda po 1.7kg) niechmielonego jasnego ekstraktu + po 100g lubelskiego i marynki + drożdżaki S-04.

Na forum znalazłem przepis:

"Warka 6

 

Ekstrakt słodowy WES jasny                                               1,7kg
Ekstrakt słodowy WES jasny                                               1,2kg
Chmiel goryczkowy Marynka                                   20g
Chmiel aromatyczny Lubelski                                   60g
Drożdże górnej fermentacji Safale S-04

 

Zagotować wodę z ekstraktem i chmielić w woreczkach: 20g goryczkowego + 40g aromatycznego gotować 30-45min, 5 min. przed końcem dodać chmiel aromatyczny 20g. Do rozlewania przystępujemy przy 3°Blg. Dodajemy 120g glukozy na 20 litrów piwa.

Brzeczka 11°Blg (ok. 20l.)"

 

Z podpowiedzi kolegi Dino przydałoby się troszkę więcej na goryczkę (nie mam nic przeciwko bo np. "Atak chmielu" z Pinty smakował mi bardzo ) no i czas gotowania to ok 60 min.

 

A może koledzy mają inne pomysły ?

 

P.S.

       Dziś po badaniu BLG swojego piwka z "puchy" zdegustowałem próbkę i mimo braku gazu smakowała wyśmienicie.

   Teraz popijam "piwko" z koncernowej butelki i d...py nie urywa...

NIE MA TO JAK SWOJE !!!

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ej, no wujek.... załóż sobie temat w zapiskach, albo w odpowiednich forach. Wiesz jaki tu by był bajzel jakbyśmy wszyscy tu sobie wszystkie problemy rozwiązywali?

Sorki za śmiecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę późno informacja ale...

UWAGA! Nasze comiesięczne spotkanie piwowarów w marcu wyjątkowo w czwartą sobotę, czyli 28 marca. Godzina i miejsce standardowo, czyli 18:00, Browarnia Stara Warszawska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmijmy to tak: pod kątem "wykładowym" nie ma sensu rozdzielać stoutów i porterów bo... to w sumie to samo ;) Natomiast patrząc z punktu widzenia BJCP (i konsumpcji) można jak najbardziej rozdzielić: teraz zgodnie z kalendarium mamy stouty, a w kwietniu portery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest teraz degustujemy stouty, a w kwietniu portery (będę miał do porównania dwa szczepy drożdży - suche s04 i płynne fm13 na tym samym piwie). A premierę zrobimy w browarze na miejscu Jasiu :D

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie studjuję w Olsztynie i zabieram się do pisania pracy inżynierskiej. Na temat wybrałem "Porównanie jakości piw koncernowych i rzemieślniczych dostępnych na polskim rynku". Chciałem to zrobić na zasadzie biorę 3 piwa w różnych stylach np. lager, pszeniczne, koźlak z dużego browaru np. Żywiec i do tego w tych samych stylach piwa z browarów rzemieślniczych. I tu pojawia się moje pytanie, czy znacie może browary rzemieślnicze których piwa można kupić w Olsztynie lub przez internet które warzą bardziej popularne style (sprawdzałem Pinte, Alebrowar ale mają dość rzadkie style i cieżko dobrać do nich koncerniaka)? I kolejne pytanie, czy ktoś z was byłby zaiteresowany oceną sensoryczną piw przy uproszczonym arkuszu (nie jak podczas zawodów), ocena odbyłaby się na UWM termin do dogadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.