Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy!

Szanownej Redakcji z okazji Świąt życzy słoneczne, tropikalne Braniewo, z przyległościami!

Oby posiadówki przy wspólnym kuflu nigdy się nam nie znudziły, a trud codzienny, piwowarski dawał zawsze tą samą radość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, na Nowy Rok życzę Wam dużo radości z warzenia, dużo czasu na degustację i żadnych zakażeń. Niech Wasze alkohole będą tak pysze, jak to czym będziecie się raczyć witając 2015, czyli Bocian Szampański ;)

Mam nadzieję, że w 2015 będzie nas więcej Koleżanek i Kolegów od wspólnego kufla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, towarzysze przy kuflu i garnku, Warmiacy i Mazurzy, jest sprawa. Do końca tygodnia czekam na propozycję kategorii na III Warmiński KPD. Mogą być piwa zgodne z BJCP/PSPD, historyczne lub inne dziwne wynalazki. Rosankę zostaje z urzędu, dobieramy 2-3 kolejne kategorie. Jako moja propozycja PIPA- Polish India Pale Ale tylko na polskich surowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znalazł by się ktoś chętny spróbować mojego APA i powiedział by mi co w nim wylazło? Jeszcze 4 dni temu z kolegą piliśmy i było super. Było czuć ładnie chmiele i smakowało mi super. Dzisiaj otwieram butelkę i :ble: . Chmieli w aromacie trzeba się mocno doszukiwać, bo wszystko przykrywa "coś". Sensoryk ze mnie jak z koziej d.. trąbka, ale kojarzy mi się to z tym, przez co nie przepadam za hefeweizenami. Pierwsze zmęczyłem jakoś myśląc, że to może trefna butelka, ale kolejnego już nie wytrzymałem. Ten sam aromat miałem w pierwszych warkach fermentowanych w za wysokich temperaturach. Tutaj drożdże US-05, zaszczepienie brzeczki w 13°C, fermentacja od 14 do 17°C wzrastająco. Myślałem, że w końcu udało mi się super piwko, a tutaj taki zonk :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Czeskiej będziemy mogli spróbować swoich piw? będziemy mogli je wymieniać, wnieść?

W ogóle to moglibyśmy zrobić w końcu jakiś propagandowy pokaz, ja mam pomysł na godzinny pokaz, dla totalnych lajkoników. Bez żadnego sprzętu poza garnkiem, kuchenką i łyżką.

Mam jeszcze skrzynkę piwa 100% owsianego do wymiany, kto chce?

Z marchwią zapowiada się ostre starcie. Umawiamy się tak, bo pewnie będzie wstrętne, trzeba wszystko wypić. Nie co przyniesiemy, ale w ogóle co zrobimy. Ze łzami w oczach walić będziemy kolejny marchewkowy litr alkoholowy. :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, właśnie dołączyłem do elitarnego grona członków PSPD ;) Z wielką chęcią dołączyłbym do jeszcze bardziej elitarnego Warmińsko-mazurskiego Oddziału PSPD :) ! Pytanie do prezesa czy mnie przyjmnie? :P

 

Bogdan, jak wyszło piwo owsiane? Z chęcią bym się na nie wymienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że co jakiś czas będziemy wychodzić do parku, na degustację piw domowych? Nie wierzę, że Czeska nam na degustację pozwoli. Co by nie mówić na Starą, zawsze mieli tam dobre i różnorodne piwo... które sami przynieśliśmy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem kilka razy i nie dodzwoniłem się w sprawie rezerwacji więc nic nie wiadomo. Najwyżej wypijemy kilka dobrych czeskich piw, zjemy dobre czeskie jedzonko i pójdziemy pić w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.