Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Pytaliście o drożdże pszeniczne Gozdawy... Info od kolegi:

Te z osobnych saszetek jeszcze nie testowałem, ale te z puszki przelicznika Gozdawy (plus puszka słodów moim klientom odfermentowują do 0,5 - 1 blg - a to te same drożdże.

Założenia - fermentacja w temp około 23-24 st i pomiary zwykłym cukromierzem.

Ale wiesz sam, że to jest tylko parametr - wiele czynników wpływa na jego zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no tym razem niestety spotkanie mnie ominęło. W ostatniej chwili okazało się że nie mogę przyjść...

Za to w butelkach siedzi rosanke, może będzie się nadawało do picia (przy okazji pierwszy test bojowy komory fermentacyjnej ;) )

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim z Warmii,

moja przygoda z browarem domowym dopiero się zaczyna, ale dobrze wiedzieć, że w okolicy są "podobni" smakosze.

mój aktualny stan posiadania to trzy warki juz testowane, dwie refermentuja i jedna aktualnie na cichej. :-)

miejcie przychylne oko na pytania które moga się pojawić z mojej strony. zawsze to szybciej "rzucić" palący temat lokalnie, zanim przegrzebię całość tematów na piwo.org

pozdrawiam Dzidek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ja mam metryczki i podeślę je Tobie wraz z FES'em jako skany :) Spotkanie było znowu bardzo fajne i czekam na następne.

 

Co do nowego kolegi na forum, to witamy i zapraszamy na nasze spotkania ze swoimi piwkami. Zawsze fajnie poznać nowego piwowara.

 

A co do piw, to jakoś mało ze sobą do domu po spotkaniu przyniosłem, bo tylko mi jedno od Sławka zostało...

 

A Czarny, to pewnie nie chciał się na spotkaniu pojawić, bo swoim RIS'em sie nie chciał podzielić, a tylko na Facebooku foty wstawia i smak robi :) A żeby Ci skunksa złapało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidex, witamy churalnie w tym zakręconym gronie ;-) Najbliższe spotkanie to chyba jest w Braniewie, niemniej zapraszam! Termin: 09.08.2014. Artur, dzięki że się zająłeś metryczkami, czekam cierpliwie.

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Czarny, to pewnie nie chciał się na spotkaniu pojawić, bo swoim RIS'em sie nie chciał podzielić, a tylko na Facebooku foty wstawia i smak robi :) A żeby Ci skunksa złapało ;)

 

O ty zły człowieku... ;) To jeszcze dodam że był BARDZO smaczny :D

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

2 sierpnia urzęduję na dziedzińcu olsztyńskiego zamku na Warmińskim Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego i mieszam w garnku ;) Czyli robię pokaz warzenia piwa. I teraz prośba do Was:

  • Kto z Was ma możliwość podejść i trzymać wartę na stanowisku z degustacjami piw domowych?
  • Kto może zasilić trochę pulę piw do degustacji :) Ja ze swojej strony jakąś skrzynkę powinienem zorganizować, przydałaby się przynajmniej jeszcze jedna. W ubiegłym roku rozlaliśmy z Bogdanem ~70 butelek :P
  • Ma ktoś może pożyczyć ze dwie duże lodówki turystyczne z wkładami? Bo jeżeli pogoda będzie taka jak w ubiegłym roku to będzie masakra... No chyba że byłaby możliwość trzymania piw gdzieś na zamku, wtedy jedna lodówka turystyczna dałaby radę.

:beer:

Edytowane przez pmczarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam turystyczną, mogę poratować.

Na zamku powinno być trochę miejsca w lodówce.

 

2go sierpnia po konkursie i oficjalnej części festiwalu proponuję biesiadę z przyjezdnymi sędziami i piwowarami w Starej Warszawskiej w piwnicy. Przybywajcie.

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarny - mam także mało piwa, więc nie podratuję dużą ilością, ale postaram się przynieść chociaż kilka butelek, aby nie było pusto. A może każdy z nas by coś przyniósł i podratował Czarnego.

 

W Biskupcu rozlaliśmy tylko 1 skrzynkę, ale wiadomo, że Olsztyn będzie bardziej oblegany. Wartę na stanowisku będę mógł trzymać, ale dopiero po konkursie bo z Dinem sędziujemy w kilku kategoriach, więc pewnie bliżej 17-18 będę mógł Cię wspomóc.

 

@Usiu - ktoś jeszcze z Tobą przyjeżdża? Fajnie będzie się spotkać.

 

Aha gdyby w Warszawskiej miejsc zabrakło lub by nam się znudziło, to możemy udać się do mnie do domu i poimprezować w ogrodzie przy grillu. Żona z dzieciakami mi wyjeżdża, więc chata będzie wolna :) Nawet zgodę dostałem od mojej lepszej połowy :)

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.