Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

No to lipa, nawaliłem :-/ Logistyka mi się trochę rozjechała i nie dopiąłem wszystkiego, nie mogę jechać do Żywca. Masakra...

Przy okazji "objawił się" konflikt terminów na następny weekend (28-29.06) Muszę być wówczas w Pucku, więc ze spotkania odpadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że uda mi się pierwszemu pogratulować!!!

A tu ponad 2 h opóźnienia.

Gratulacje zasłużone. Mam nadzieję, że kiedyś spróbuję zwycięskiego cda.

Postaram się być 28 chociaż na chwilę.

Szkoda tylko, że mam a'la pilsa prawie bez goryczki i owocowego, witbiera rozlewanego 3 miesiące temu, który traci już aromat i saisona (mi tam smakuje), który wg żony jest niepijalny.

Postaram się przynieść na spotkanie i chętnie posłucham słów krytyki zacnego grona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam do domu z Abbot Ale i Ruddles County (chyba ESB i Bitter) i powiem szczerze że strasznie się nimi jaram. Nigdy nie piłem prawdziwego anglika. A w Lidlu niestety o 15 wszystko przebrane, było jeszcze tylko po kilka butelek tych dwóch które kupiłem.

 

Co do receptury, oczywiście jestem ciekawy ale na pewno nie chciałbym piwa Dina kopiować ;D W sumie mam surowce na CDA i po ogromnym zwycięstwie Daniela chyba się wezmę za to piwko. Niestety od kiedy poszedłem do pracy ciężko jest znaleźć czas na warzenie a ciągnie strasznie ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednia gęstwa nie spotkała się z zainteresowaniem, więc pojechała na wypoczynek do lodówki... dziś proponuję przed godziną zlaną gęstwę Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen, jeśli ktoś ma hopla na punkcie pszenicy jak ja to się nie zawiedzie. gęstwa pierwsze pokolenie po hefeweizenie 13,5 blg po 1,5 tyg spadło do 3, fermentacja odbyła się w temperaturze około 18-19 (następna warka będzie w 21-2x, czyli w domu nie w piwnicy:). Zainteresowaną osobę zapraszam (1 słoiczek na zbyciu) po odbiór... oczywiście 0.5l próbka tego co te drożdże potrafią jako załączniku do gęstwy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bubabu,

Gęstwą nie jestem zainteresowany ponieważ i tak nie mam teraz słodu pszenicznego i nic bym nie zdziałał aczkolwiek jestem zainteresowany wymianą samego piwa. Fermentuje właśnie wita, mam jeszcze po kilka butelek Szwarzbiera, Rosanki i Pilsa. Jeśli jesteś zainteresowany pisz. Niestety teraz nie będzie mnie długo w Olsztynie ale myślę że się jakoś dogadamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... Gratulacje Daniel,, Twoja obsesja piwa zostala nagrodzona.....zazdroszcze wytrwalosci....

Mam prosbe koledzy...z racji tego ze troche wyemigrowalem do trojmiasta a jeszcze nie mam na tyle wolnego czasu by spokojnie samemu poszukac w sieci prosze o pomoc,,,,szukam w trojmiescie sklepu z gotowymi zestawami do zacierania,,,moj srutownik gdzies sie schowal i nie moge go namierzyc a wstyd sie przyznac ze w tym roku jeszcze nic nie mam na swoim koncie z warek. Pomozcie jesli ma ktos chwile lub wiedze,,,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bubabu,

Ostatnio sporo pracuje i niestety wtedy kiedy będę miał czas na warzenie to ta gęstwa już nie będzie dobra :( także jakbyś mi wysłał swój nr telefonu w wiadomości prywatnej to może byśmy się umówili na jakąś wymianę :) Bardzom ciekaw twojej pszenicy, w weekend będę raczej w Olsztynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.