Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

a co Wy na to, żeby stworzyć takiego BrewMastera w wersji online? Mamy kilka osób, którzy piszą takie rzeczy. Piwowarzy z PSPD testują pełne wersje za darmo, a system w wersji angielskiej ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, edytuj post i dopisuj w jednym jak możesz, zamiast pisać kilka z rzędu.

Tematem miały być 'piwa lekkie', ale pewnie każdy przyniesie co ma.

Trzeba potraktować to spotkanie jako organizacyjne i ustalić plan działania na następne 6 miesięcy.

Jest kilka pomysłów do obgadania (np. BrewMaster wersja online).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, ja w kwestii formalnej, mam dwie ważne sprawy.

 

1. Czy kolega Jerzy będzie jutro na spotkaniu?

2. Czy ktoś posiada jakiś bufor do kalibracji pHmetru? Potrzebuję sprawdzić i wykalibrować urządzenie a nie mam cholera jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, bufor to mam w robocie i ręce do kalibracji. Powinienem mieć coś też na wynos, ale nie jestem pewien. Niestety już dziś do pracy nie pojadę, więc albo kolejnym razem, albo przywieź pH-metr i go Tobie skalibruję.

 

co do piw lekkich...mam takie fajne (prawie harcerskie) ale jeszcze w beczce. Przyniosę na kolejny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy!

 

Sobotnie spotkanie było bardzo przyjemne. Dziękuję za Wasze towarzystwo.

Brakuje nam jeszcze jednego członka PSPD do założenia oddziału terenowego. Może Bogdan albo Łukasz się zapiszą? Może ktoś jeszcze? Członkowie PSPD dostawali ostatnio oryginalne drożdże do grodzisza:)

 

Ustaliliśmy wstępny plan na następne półrocze:

Maj - warzenie gościnne u Artura lub w Kurniku / wyjazd do Wrocławia na FDP

Czerwiec - warzenie gościnne w Kurniku lub u Artura / wyjazd do Żywca na Birofilia

Lipiec - wyjazd do Biskupca na WFDB - zwiedzanie browaru!

Sierpień - WFDB w Olsztynie i wyjazd do Braniewa na WFDB i do Sławka

Wrzesień - "otwarcie sezonu" u Jerzego na 'daczy' - grill z PIPA i innymi polskimi wynalazkami

Październik - Russian Imperial Stout w Starej Warszawskiej (SW) i mokra szycha

Listopad - Pumpkin Ale - SW

Grudzień - Świąteczne piwa -SW

 

Porozmawiajcie ze znajomymi piwowarami, może będą zainteresowani naszymi spotkaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje nam jeszcze jednego członka PSPD do założenia oddziału terenowego. Może Bogdan albo Łukasz się zapiszą? Może ktoś jeszcze? Członkowie PSPD dostawali ostatnio oryginalne drożdże do grodzisza:)

 

No dobra, w końcu się napiąłem i zarejestrowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że biorę, wypijam i nic nie piszę :)

 

Internationale Pale Ale (panta_rei)

  • kolor - jasny bursztyn, zamglone
  • piana - jasna, wysoka, grubopęcherzykowa, dość długo się utrzymuje
  • zapach - wyraźny, bardzo przyjemny, głównie ananas, liczi, dodatkowo grejpfrut
  • smak - delikatnie owocowy, wyraźnie wyczuwalna ale przyjemna goryczka, dodatkowo skontrowana słodkością pochodzącą od słodu, lekko wyczuwalny smak skórki chlebowej, pewnie od słodu karmelowego; w posmaku chyba czuję trochę owsa, ale może mi się wydawać :P piwo absolutnie nie jest wodniste, jest dość pełne w smaku
  • wysycenie - wysokie

Piwo z gatunku tych do wypicia w większej ilości, zwłaszcza w taki ładny dzień jak dzisiaj :) Wprawdzie jak dla mnie wysycenie mogłoby być niższe, ale może to wynikać z konsumpcji zaraz po obiedzie :D Goryczka wydaje mi się wyższa niż podane na etykiecie 35 IBU, ale mi to nie przeszkadza. Żadnych wad nie stwierdziłem. Dobre piwo!

 

Dzięki Sławek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.