Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

...zaatakowane --> barwa ciemnobrązowa do czarnej, piwo nieprzejrzyste. Piana gęsta, obfita, długo utrzymująca się, drobnopęcherzykowa koloru lekko brązowego - cappuccino. W aromacie na pierwszym planie lekka paloność, lekkie fenole i kwaskowatość słodów pszenicznych. Piwo słodkie w smaku zarówno na początku i końcówce. Na końcu uwidacznia się lekka goryczka. Goryczka niska miękka, lekka nie pozostająca. Piwo średnio nagazowane, pełne, lekko oblepiające. Pijalne i ma się ochotę na następne - bardzo mi smakowało, tylko co z tym żołędziem - nie znam smaku ;)

 

Pomyślałem sobie że w takim razie też "zaatakuje" żółędziowe od Daniela i będę mógł sobie porównać odczucia :)

A więc tak:

Barwa: niemalże czarna, piwo nieprzejrzyste z brunatnymi refleksami u dołu kieliszka,

Piana: ładna, drobno pęcherzykowa po jakimś czasie redukuje sie do kożuszka który zostaje do samego końca. Barwa lekko siwo-brązowa. Bardzo fajna :)

Zapach: lekka paloność, sporo czekolady ale ani takiej typowo gorzkiej ani typowo mlecznej, coś pomiędzy :D. Zapach jest świeży, bardzo przyjemny dla nosa (i tu nie wiem czy to kwaskowość od słodów pszenicznych jak napisał Artur czy właśnie od żołędzi)

Smak: Dość treściwe, delikatnie wyklejające, nie jest wytrawne, raczej słodkawe ale tą słodkość kontruje szybko kwaskowość która wg mnie może pochodzić od żołędzi. Jest inna niż od palonego jęczmienia, bardzo mi smakuje. Poza tym sporo czekolady. Kluczową rolę gra ta kwaskowość która wg mnie jest idealnie utrafiona

Piwo piłem po ogrzaniu prawie do temperatury pokojowej. Dzięki Daniel :)

 

Kamot1 czerwone mi też smakuje ;-) Bardzo się ładnie poukładało, muszę kilka flaszek schować.

lukasz1202 no jakoś dojechaliśmy, nie było tragicznie. Barczewko- Rożnowo- Dywity tak to leciało.

Koźlak wczoraj został zniszczony za pomocą paszczy, słodycz do przyjęcia, aromat naprawdę fajny, coś tajemniczego miał w sobie ten aromat, nie rozgryzłem co to za nuty ;-)

 

Cieszę się Sławku że smakowało :D Byćmoże te nuty to melanoidyny które mogą pochodzić od tego właśnie słodu. Ja po ogrzaniu wyczuwam w nim jakby trochę porterowe nuty: suszona śliwka lub wiśnia z likieru. Chyba muszę zacząć warzyć portery bałtyckie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiosna w ogrodzie! Prawdopodobnie za ok. tydzień będę rozsadzał Marynkę. Może są chętni na sztobry? Może macie coś na wymianę?

 

PS. http://www.piwo.org/topic/13387-sztobry-z-usa/

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie pogardzę, nawet dwoma, jak da radę ;-) Daniel jak tam śledzik? U mnie już następna partia w occie siedzi.

 

@JerzyM - Szkoda, że się nie pochwaliłeś, że masz znajomych w Braniewie, co to nawet piwo warzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zostałem CZŁONKIEM!!! ... naturalnie członkiem PSPD ;) mam nadzieję, że to zobliguje mnie do systematyczniejszego warzenia (poza warzeniem z Danielem ostatnio cieniuję).

Kiedy kolejne spotkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyszłej soboty... proponuję spotkać się normalnie w Starej Warszawskiej o 18:00.

Warzenie wyjazdowe z kilku powodów lepiej przełożyć na inny termin(brak surowców, zajęte terminy, bałagan w 'browarze').

Myślę, że pogoda od maja będzie nam łaskawsza. Ogarniemy też sprawy sprzętowe i zrobimy warzenie u Artura i u nas.

Jeśli tak to trzeba zrobić rezerwację. Jerzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego CZŁONKA :) No to już nas kilku jest...4 lub 5, więc pozostali Panowie nie ociągać się...zapisywać do PSPD i otwieramy nasz oddział warmińsko-mazurski.

 

Ja niestety odpadam z następnego spotkania, bo wyjeżdżam, wiec bawcie się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program to BeerSmith

lub darmowy BrewTarget

 

Kalkulatory to tu

 

BrewTarget doprowadzał mnie do rozpaczy momentami :) Ewentualnie, jak ktoś nie ma na pieńku z produktami firmy Apple, to jest tam bardzo dobry program iBrewmaster. Używam na ipadzie i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beersmith i nic więcej - mam używam i jak się wszystko dobrze powpisuje (szczególnie profil sprzętowy), posprawdza wydajność podczas kilku warzeń, to praktycznie nie trzeba używać nawet balingomierza do sprawdzania ekstraktu brzeczki. Program jest super i jest nawet sposób, żeby go spolszczyć. Jest magazyn i masa innych kalkulatorów. Polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.