Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

17.03 Browar Parowy czyli Skrzynia zaprasza do miejscowości Patryki na wspólne warzenie.

Na razie prowadzi niedziela 10 marca, godzina 18

Z racji odległości mogę być na jednym spotkaniu. Powiem szczerze, że impreza plenerowa może być ciekawsza i do tego dojdzie konsumpcja wyrobów własnych.

 

Teraz jestem na rozstaju :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.03 Browar Parowy czyli Skrzynia zaprasza do miejscowości Patryki na wspólne warzenie.

Na razie prowadzi niedziela 10 marca, godzina 18

Z racji odległości mogę być na jednym spotkaniu. Powiem szczerze, że impreza plenerowa może być ciekawsza i do tego dojdzie konsumpcja wyrobów własnych.

 

Teraz jestem na rozstaju :/

 

Jeżeli bym pojawił się w Patrykach, to i tak pewnie własnym transportem, więc o konsumpcji wyrobów własnych raczej mogę zapomnieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA Z INNEJ BECZKI... w piatek 8 marca a najpozniej w poniedzialek 11 marca bede jechal do Sierpca po slody,,,jesli ktos cos chce to moge zabrac i do odbioru moze byc po drodze np w olsztynku ostrodzie lub u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc na podstawie głosowania wyszło, że spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 marca, godzina 18:00 w Starej Warszawskiej. Stolik rezerwuję na hasło "piwowarzy domowi", więc jak coś pytać przy barze gdzie siedzimy :)

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa. Mnie nie będzie, ale jakby co to ja się piszę na pokazy warzenia. Mam sprzęt i będę miał piwka do degustacji:) Napiszcie co ustalicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś zamieścił już link, ale znalazłem w sieci. Jest tu trochę informacji dotyczących między innymi uprawy jęczmienia, słodowania, produkcji piwa:

 

http://www.uwm.edu.pl/eurequa/pl/tre_prog.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana stronka, świetna! Słodowałem jęczmień i pszenicę zgodnie ze wskazaniami tam zamieszczonymi i piwo wyszło bardzo dobre. Wydajność słodów wyszła mi bardzo wysoka. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc wszystkim i każdemu z osobna.

Ktoś (chyba Bogdan) wspomniał o imprezie, którą próbuję (próbowałem) zorganizować w marcu 2013 jako Dzień Świętego Patryka w Patrykach. Starostwo nie dało żadnego szmalu, ale jest nadzieja, że za rok coś sypną. Problem tkwi w dacie, bo 17 marca to śniegu było po pas, a w Patrykach do dyspozycji jest plac w centrum wsi z wiatą. Chłodzenie w tych warunkach przebiega bardzo szybko, gorzej z grzaniem. Przy temp bliskiej 0 st C, zagotowanie brzeczki w moim sprzęcie jest nie możliwością. Oczywiście jakis pokaz w Patrykach zorganizuję, zamierzam też postawić ze 2 nalewaki i cos tam posprzedawać, ale jako że nie ma sponsora to jedynie mozna koszty pokryc sprzedażą własnego piwa. Ja mam nalewak z głowicą FLACh A czyli płaską. Trzeba zbierać petainery, mam już 2. Zapraszam 1 maja do Olsztynka, będzie prezentacja trochę usprawnionej warzelni na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Browarnia Stara Warszawska zaprasza warmińskich piwowarów domowych w swe skromne progi. Na spotkania w lokalu możemy przynieść i pić własne piwa, dostaniemy miejsce w lodówce i szklanki. Tak więc fajnie, że mamy miejsce spotkań i żadne mendy ani żony nie będą nas gonić za kulturalną zbiorową degustację wyrobów własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.