Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo cieszę się, że Kazimierz_W rezerwuje sobie soboty w Braniewie i Olsztynie.

Mam nadzieję, że Dino 19_87 wystąpi w Braniewie w niedzielę oraz w Biskupcu.

Liczę też na ogólne zgromadzenie piwowarów domowych w Olsztynie

Jeżeli to aktualne proszę o telefon - chciałbym Was skontaktować z ososba odpowiedzialną za szczegóły.

 

Bardzo cieszę się też na myśl o jutrzejszym warsztatowym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre spotkanko było.

Dzięki, że Olsztyn mimo wszystko jakoś chce się aktywizować!

 

Dino i Muzealnik - dziś wstępnie umówiłem się z Dinem, że zastąpię go w niedzielę w Braniewie - zabiorę studentkę do pomocy. Jak i z kim się umawiać co do szczegółów?

 

A Muzelalnik powiedz jeszcze, kto to był dziś z Tobą ten tajemniczy gość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pierwsze spotkanie (w Braniewie) pierwszej edycji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Brow. za nami.

Bardzo sympatyczna imprezka: niewielka, tematyczna, bez wielkich korporacji. Organizatorzy bardzo przyjemni i zaangażowani.

Dino z Kazimierzem (Kazimierz to Maciej?) warzyli w sobotę, ja ze studentką w niedzielę. Nie wiem co Dino uwarzył, ja zrobiłem 12-stopniowego lagerka.

Zapraszam za tydzień do Biskupca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warte uwagi jest, że obok mnie był bardzo fajny Mariusz "Bosy", który z ubogą wiedzą sam warzy w domu piwko ze słodu, który sam robi z normalnych zbóż (nie browarniczych) - miał słód pszeniczny, żytni (bardzo smaczny) i oczywiście jęczmienny - jęczmienny był świeżo skiełkowany, jeszcze wilgotny. Piwka Mariusz miał 3 różne, w tym jedno miodowe. Piwka Mariusz robi w dębowych beczkach, z chmielu zebranego u sąsiada (zapomniałem zapytać o drożdże) i serwuje z dębowej beczki - będzie też w Biskupcu.

 

W sobotę w Biskupcu będzie też Dino, ja dojadę w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedzielę w Biskupcu będziemy warzyć z Dino Witbier-a wg receptury:

 

Słody

słód pilzneński 2,0kg

słód pszeniczny lub pszenica niesłodowana 0,5kg

płatki pszenne 1kg

płatki owsiane 0,5kg

 

Chmiel

Marynka - 25g

 

Dodatki

Kolendra - 15g

skórka 1 cytryny

 

Zacieranie (około 90-105 minut - próba jodowa, czas mocno się zmieni w zależności od tego, czy to będzie pszenica niesłodowana, czy słód)

Płatki i mąkę skleikować w 5-6l wody i rozcieńczyć dodatkowo taką ilością chłodnej wody (dociągnąć do 70stopniC) i dodać słód.

65C - 60-90 minut

72C - 30-45 minut

 

Warzenie z chmieleniem (60 minut)

cały chcmiel od początku

1/2 kolendry + 1/2 skórki 15 minut przed końcem

1/2 kolendry + 1/2 skórki 5 minut przed końcem

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam z daleka i muszę powiedzieć, że 'DOBRA ROBOTA Panowie!'

 

Szkoda, że mnie szara rzeczywistość dopadła i do fabryki trzeba codziennie wstawać. Ale mam nadzieję (i jak zwykle piękne plany), że wybiorę się na olsztyńską odsłonę Festiwalu :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z małą wpadką (przypaliliśmy płatki przy kleikowaniu) uwarzyliśmy z Dino bardzo aromatycznego witbiera. Wtrącaliśmy też czasem nasze 3 grosze do "browaru parowego" - chłopaki toczyli prawdziwą walkę (zaczynali podgrzewać 100l do warzenia o 19-tej).

 

Zapraszam na edycję w Olsztynie (mnie nie będzie, bo organizujemy koncert w niedzielę => zapraszam na http://mocniwwierze.olsztyn.pl/aktualnosci/77-plakat-na-koncert-jan-pawel-ii-papiez-rodziny , ale Dino sumiennie wypełnia wartę!)

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownikiem warty będę tym razem ja. W planie jest Harcerskie 4,5 BLG chmielone siarczyście Citrą.

Chyba, ze temperatura otoczenia spadnie wystarczająco by wejść już w okres dolniaków, to surowce na takie też się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.