Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni BroWarmiacy,

zbliża się czas, kiedy możemy zacząć myśleć o spotykaniu się, wymienianiu doświadczeniem, a może i organizowaniu czegoś więcej. Region ma tradycję, ma potencjał i ma zaplecze naukowe, bo przemysłowe trochę podupadło.

Szanowni regionaliści, we wrześniu szykują się dwie imprezy, które mogą być dobrym pretekstem do pierwszego spotkania:

 

1. po pierwsze są Olsztyńskie Dni Nauki, gdzie odbędzie się seria wykładu pod tytułem 'Biotechnologia w piwie" (http://odn.uwm.edu.p...html?detail=118). Jak wiecie na UWM bada się ten trunek, a badania zlecane są z wielu krajów Europy, w tym z Niemiec i Belgii

 

2. po drugie szykuje się festiwal piwny (http://olsztyn.gazet...wac_Warmie.html - dziękuje Świadernemu za cynk)

zbierzmy się PiwoWarmiacy (a może BroWarmiacy ?) i zróbmy coś dla Regionu z tradycją browarniczą!

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra okazja, żeby do Olsztyna się wybrać i odwiedzić znajomych ze studiów, a dodatkowo nawiązać nowe kontakty :)

 

Teraz tylko czekać na ogłoszenie dogodnych terminów, bo chciałoby się być na obu imprezach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie a nawet kilka już się odbyło w ramach bractwa piwnego.

Niestety dawno już się nie widzieliśmy w większym gronie.

Ja się piszę na każdą inicjatywę piwowarską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uda się uruchomić browar na Katedrze? Czy będą to 'suche' wykłady?

 

nie znam jeszcze żadnych szczegółów, w kadym razie ustalam własnie warunki jak będziemy mogli się regularnie spotykać i trochę praktykować. O wykładzie w ramach Dni Nauki jeszcze mało wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie a nawet kilka już się odbyło w ramach bractwa piwnego

 

Dino, napisz trochę o Bractwie, może wskrzesić trzeba nowego ducha?

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam wydział Nauki o Żywności miał cały sprzęt do warzenia piwa. Chyba że się coś zmieniło, oglądałem to wszystko kilka lat temu.

Jak warzelnia działa, to może jakieś piwko się pojawi.

Co do spotkania warmińskich piwowarów jestem za. Myśle że Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego to dobra sposobność do spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co czekać do Festiwalu. Tam trzeba pokazać, że piwowarzy są w Olsztynie :) Proponuje się spotkać wcześniej i pogadać. Widzę, że są chętni, więc może ustalmy termin i miejsce. Dobre piwo z beczki obecnie można dostać przede wszystkim w Starej Warszawskiej. Poza tym jest to lokal przyjazny piwowarom :) Proponuje tam się umówić. Termin... 27.07? Jak będzie nas dużo i będą chęci to można pomyśleć o reaktywowaniu Bractwa Piwnego ew. założeniu Oddziału Terenowego PSPD. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kłania się Paweł z Muzeum.

Pewnie część z Was mnie zna; a pozostałych serdecznie zapraszam do kontaktów.

 

Tak się składa, że jestem zaangażowany w projekt Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego.

Popędzany zatem przez Kazmierza_W i Dino19_87 zdaję relację.

 

Festiwal to 3 edycje (w roku 2012, 2013 i 2014).

Imprezy mają odbywać się w trzech warmińskich miastach: Braniewie, Biskupcu i Olsztynie.

Terminy tegorocznej edycji [jeszcze przed ostatecznym zatwierdzeniem] to:

1-2 września Braniewo,

8-9 wrzesnia Biskupiec

15 wrzesnia Olsztyn.

 

Program WFDB zakałda:

- powstanie wystawy o browanictwie w regionie,

- pokazy kolekcji piwnych,

- prezentacje piwowarów domowych.

 

Zatem jeżeli ktoś z Was chce:

1. Zaprezentować się warząc piwo na którejś z imprez (opowiadajać ludziom o swojej pasji, a może dajac im do degustacji próbki swych wyśmienitych wyrobów),

2. Pokazac jakąś piwną kolekcję,

3. Jeszcze inaczej wspomóc tę inicjatywę...

 

proszę o kontakt:

slownikmazurski@o2.pl

501-650-326

 

Mam nadzieję, że WFDB będzie doskonałą okazją do promocji, ale takze integracji warmińskiego środowiska piwowarskiego

 

Na marginesie BROWAMIACY - jako hasło piwowarów domowychjest super.

 

Przepraszam, za skąpośc informacji, ale jest jeszcze sporo spraw administracyjnych do załatwienia.

Śmiało piszcie i dzwońcie postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję. Aby do tej dyskusji mieli dostęp inni, powinna się też pojawić na browar.biz ! I tu pytanie do Prodakta - zamieścisz jakiś odnośnik albo temat na browar.biz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BroWarmiacy,

27 lipca mam kolację rocznicową z Szanowną Małżowinką. W związku z tym mógłbym się spotkać "zaraz po pracy" na godzinkę albo inny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolne wziąłem :P Do Olsztyna i tak jadę, bo mam parę spraw do pozałatwiania. Jak uda się jakieś piwo wypić, to będę zadowolony.

Dobrze, że coś się ruszyło i ja był bym za tym żeby iść za ciosem, żeby inicjatywa nie rozeszła się po kościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A planujemy jakąś wymianę wyrobami? Zatargałbym swojego witka, bo pijalny wyszedł :P Tylko dobrze by było może jakąś listę obecności zrobić?

I co z rezerwacją? Pamiętam, że w piątki zazwyczaj komplet mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych BroWarmiaków. Ja do 16 pracuję. Jak chcecie sie spotakć o takiej porze to mogę o 16.30 wpasc na pół godzinki i wypić szklanę soku. Chcętnie bym natomiast wypił piwo w Waszym towarzystwie, ale to o 19 najwcześniej. Niestety lajf is brutal, and full of robota, żona i dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, spoko, szybkie spotkanko. Ja mam wszystkie produkty w beczkach, ciężko teraz to rozlać na szybciora. Rezerwuję stolik na 16 w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.