Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ciurkało i ciurkało i w końcu zawracałem do gara i znowu ciurkało aż naciurkało. Żyto uczy cierpliwości, ale nie tak jak płatki. Przy zasypie 34% płatków żytnich 3 razy stawało prawie całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to co naczytałem się o życie to prawda. Cały czas mieszałem, dolewałem wody i czekałem aż cokolwiek nakapie :D

Nie było mowy o jakimkolwiek ułożeniu się młóta!

Edytowane przez Pshemek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam BroWarmiaków.

 

Możliwe, że nie jest to najlepszy ku temu temat, ale:

 

Posiadam pewną ilość niepotrzebnych słodów różnorodnych (ok 2 kg wędzonego torfem, sporo różnych karmelowych: po kilogramie Carapilsa i Caramunicha nieaczętych jeszcze, jakieś tam jeszcze słody karmelowe typu kawowy, czekoladowy etc.). mógłbym to wszystko oddać za jakąś symboliczną kwotę: nie planuję warzenia w najbliższych miesiącach, a szkoda, żeby miały się zmarnować.. ewentualnie mogę to zamienić na jakieś tam dobre, swojskie piwa.. dorzucić mogę chmiele:

 

100 g Waimea z Homebrewing (nieotwierana paczka)

100 g Pacific Jade (nieotwierany)

ok pół paczki Waimea (paczka otwarta)

ok 1/3 paczki Galaxy

 

Do tego jeszcze jakieś końcówki Centennial'a, Williamette, Palisade, Goldings, Dana, Sybilla, Lubelski, mój Fuggle.. generalnie dużo chmielu.. Chmiel przez cały czas był trzymany w zamrażarce.. to jak?? byłbym ktoś chętny na uwarzenie wędzonego Pacific Ale?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs sensoryczny - planowany termin 05 lub 06 marca 2016 - informacje wstępne.

 

Planujemy kurs sensoryczny z wykorzystaniem profesjonalnego pakietu próbek zapachowo-smakowych wykorzystywanych do szkolenia sędziów piwowarskich. Tym razem wykorzystamy zestaw 25 próbek dostarczanych przez firmę Siebel - szczegóły: https://www.siebelinstitute.com/products/sensorykits/comprehensive-sensory-kit/.

 

Zanim podejmiemy się organizacji kursu, chcemy najpierw zebrać na niego chętnych, więc proszę o deklaracje w komentarzach - mamy tylko 15 miejsc!

 

Wstępne szczegóły poniżej:

- planowany termin to sobota 05.03.2016 - w związku z tym, że mamy, aż 25 próbek i przerobienie tego w ciągu jednego dnia jest możliwe, ale trochę uciążliwe, jest także propozycja, aby zrobić ten kurs w sobotę i niedzielę, ale to zależy od Was, czy dysponujecie wtedy 2 dniami. Podejście na dwa dni dałoby dużo więcej możliwości i raczej nie wpłynie na cenę

- cena: koszt szacunkowy to ok. 85 zł dla członków PSPD, 100 zł dla osób spoza stowarzyszenia. Cena końcowa zostanie podana po zebraniu się grupy chętnych.

- w cenie: udział w kursie sensorycznym organizowanym i prowadzonym przez certyfikowanych sędziów PSPD - Daniela Dudę i Artura Kamińskiego, wykłady, komplet próbek z możliwością zabrania do domu w celu dalszych treningów (próbki sensoryczne będą rozpuszczane w piwie), komplet materiałów kursowych z wykładów - profesjonalne omówienie wszystkich próbek.

- miejsce szkolenia: jeszcze nad tym pracujemy, ale na pewno w Olsztynie

- godzina - jeżeli szkolenie jednodniowe, to nastawcie się na co najmniej 8-10 godzin. Jeżeli zdecydujemy się rozbić to na dwa dni, to po ok. 4h dziennie.

 

Dajcie znać kto jest chętny i na ile jakie szkolenie - dwu- czy jednodniowe.

 

=============

To co jest powyżej to kopia posta z naszej grupy na facebooku dla tych, którzy nie mają swojego profilu lub jeszcze nie dołaczyli do naszej grupy na FB. Na teraz mamy ok 12-14 osób chętnych, ale jak będzie więcej osób, to zrobimy dwa kursy, więc się wpisujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla naszych antyFacebookowych znajomych, lub tych, którzy nie wiedzą, że mamy grupę na tym portalu społecznościowym o nazwie "Browarmiacy do wspólnego kufla" informuję, że na naszej stronie pojawiło się właśnie ogłoszenie o kolejnej lutowej bitwie piwowarskiej. Zerknijcie na stronę oddziału po więcej szczegółów: http://wm.pspd.org.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Członkowie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Terenowego PSPD!!! 16go kwietnia 2016 o 18:00 w Browarni Stara Warszawska odbędzie się walne zebranie naszego oddziału. Przybywajcie  :) Emotikon grin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kto nie ma facebooka (to niech w końcu go założy!) --> info dla Was z naszej grupy "Browarmiacy do wspólnego kufla"

 

Bitwy Piwne - Warmińskie PiwoWARy - sezon 2

Dłuuuugi tekst - zasady, propozycje i nagrody na kolejny sezon :)

Czas już zacząć planować drugi sezon bitew piwnych. Jak zauważyliście nasza wspólna inicjatywa odniosła sukces i regularnie udaje nam się gromadzić dużą ilość uczestników/kibiców na każdej imprezie. Znam frekwencje innych podobnych imprez z całej Polski i z przyjemnością mogę pochwalić nasz oddział za pracę, bo mamy jedne z najliczniejszych i najfajniej zorganizowanych eventów tego typu w kraju. Pytanie do Was czy jesteście zainteresowani wspólną organizacją kolejnego sezonu?

Mam kilka pomysłów, które mogłyby podnieść jeszcze bardziej frekwencję na naszych imprezach i urozmaicić każde spotkanie:
- standardowo na każdej bitwie 3 piwowarów domowych będzie rywalizowało w wybranym stylu piwa
- dodatkowo ja i Bogdan postaramy się poprowadzić część konferencyjną
- NOWOŚĆ! Bezpłatne prezentacje/szkolenia z wad piwnych przygotowane w oparciu o profesjonalne zestawy FlavorActive dla widzów imprezy --> idea jest taka, że na każdej imprezie omawiamy jedną wadę, prezentujemy próbki zapachowe FlavorActive oraz próbki czystego piwa do porównania - wszystko za free. Udało mi się załatwić bardzo duże dofinansowanie i sponsoring z firmy FlavorActive, którzy pokryją koszt 75% aż 4 zestawów Enthusiastic Kit (10 kapsułek każdy), bo tyle będzie potrzebne, żeby obsłużyć ok. 80-90 osób na każdej imprezie. Pozostałą kwotę dołoży nasz kolejny sponsor - Browar Warmia.
- NOWOŚĆ! Wykłady, prelekcje, prezentacje, spotkania z ciekawymi ludźmi - to jest miejsce dla Was - z pewnością macie jakąś wiedzę piwowarską, którą chcecie się podzielić z ludźmi - tematyka prelekcji o luźnym charakterze jest do ustalenia, ale już widzę np. Jerzy Mackiewicz, który opowiada o winach, Tomasz Janiak i jego opowieści o piwach świata lub polskim crafcie, Piotr Starowicz ze swoją ciekawą prelekcją o walorach odżywczych piwa, Chłop Bosy itd. 
- Nagrody -> tak jak dotychczas - 50 zł do wydania w Browar Warmia dla laureatów 2 i 3 miejsca; 100 zł dla zwycięzcy bitwy oraz NOWOŚĆ - za każdą imprezę nasz oddział terenowy otrzyma dotację na cele statutowe w wysokości 150 zł - w sumie za organizację 9 spotkań w II sezonie dostaniemy 1350 zł do wydania na swoje potrzeby. Dzięki temu będziemy mogli zorganizować sobie fajne szkolenia, kalibracje, degustacje, na które mam sporo pomysłów.

Zasady:
- 6 rund eliminacyjnych - tak jak było do tej pory zwycięzca eliminacji przechodzi dalej
- 2 półfinały - po 3 piwowarów z rund eliminacyjnych w każdym pófinale
- 1 finał - zwycięzcy półfinałów

Start - listopad - najprawdopodobniej ostatnia środa każdego miesiąca.

UWAGA! Jeżeli piwowar potwierdzi chęć brania udziału w danej bitwie, to przynosi swoje piwa bez względu czy się zepsuło, czy nie sklarowało i w ogóle nie ma wymówek. Jeżeli boicie się o swoje piwa, to zróbcie dwie warki.

Style piwne:
- na listopad proponuję pszenicę (wariant europejski lub amerykański do ustalenia), bo szybko się to fermentuje i będziemy gotowi
- pozostałe miesiące - style do ustalenia, więc podajcie swoje propozycje

Co Wy na to, aby tym razem rozlosować trójki piwowarów i przypisać ich również losowo do danych rund? Będzie ciekawiej.

Czekam na Wasze zgłoszenia w komentarzach. Deklaracja jest wiążąca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.