Skocz do zawartości

Warzenie w miesiącach letnich. Tak czy nie?


pershi

  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Koleżanka/Kolega warzy w sezonie letnim?

    • Nie. Za duże ryzyko infekcji.
      7
    • Nie. Nie ma warunków do przeprowadzenia poprawnej fermentacji.
      9
    • Nie. Mam takie zapasy na lato, że nie ma takiej potrzeby.
      6
    • Tak.
      104


Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem robić pszeniczkę w sobotę i fermentować w piwnicy... ale temperatura jak się okazało jest tam na poziomie 22* i nic z tego :(

Zależy jak się mocno chce piwa, ja jak nie mam to w 22-uch stopniach to bym śmiało fermentował. :)

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dunkel weizen przeleżał burzliwą i kilka dni cichej w 24 dopiero teraz spadło do 19.

 

Jakbym co 3 tyg nie uwarzył tych 60-90L to by mi się od razu skończyło. Nieraz tak miałem, że mi się nie chciało warzyć albo nie miałem z czego a potem susza przez 6tyg....

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stouta fermentowałem w 25... wyszedł... lekko kwaskowy :)

Fakt ze z tygodnia na tydzien robi się coraz lepszy, ale mimo wszystko chyba poczekam...

Chociaż zapowiadają ochłodzenie na początek tygodnia, to byle pierwsze dni burzliwej w niskiej przeszły reszta juz jakoś sobie poradzi.

Mam w planach zrobienie mini lodówki z płyty mdf + wełna na docieplenie i wkłady chłodzące w środek, myślę że da radę obniżyć i utrzymać temperaturę o te kilka stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo warzone 1 lipca już w butelkach wygląda że jest bez infekcji.

Gęstwa z niego poszła do piwa warzonego 8 lipca. Dzisiaj przelane na cichą. Również nic nie złapało (drewno niemalowane mam pod ręką).

Edytowane przez pershi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ważone 1 lipca już w butelkach wygląda że jest bez infekcji.

Gęstwa z niego poszła do piwa ważonego 8 lipca. Dzisiaj przelane na cichą. Również nic nie złapało (drewno niemalowane mam pod ręką).

 

Wyznaję filozofię że nie ma warki bez infekcji- każda w jakimś stopniu zawiera niechciane mikroorganizmy, kwestia w jakiej proporcji do ilości drożdży, czy damy im warunki by się rozwinąć czy nie etc etc

Generalnie czy wpłyną w sposób zauważalny na smak.

Nie jest to zjawisko zero-jedynkowe, tylko stopień rozwoju zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ważone 1 lipca już w butelkach wygląda że jest bez infekcji.

Gęstwa z niego poszła do piwa ważonego 8 lipca. Dzisiaj przelane na cichą. Również nic nie złapało (drewno niemalowane mam pod ręką).

Od ważenie piwa infekcji nie złapią :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ważone 1 lipca już w butelkach wygląda że jest bez infekcji.

Gęstwa z niego poszła do piwa ważonego 8 lipca. Dzisiaj przelane na cichą. Również nic nie złapało (drewno niemalowane mam pod ręką).

Od ważenie piwa infekcji nie złapią :smilies:

Co racja to racja :smilies:

 

P.S. Czy można zmienić w przeglądarce ustawienie, żeby słowo "ważyć", podkreślało jako błąd?;)

 

Piwo ważone 1 lipca już w butelkach wygląda że jest bez infekcji.

Gęstwa z niego poszła do piwa ważonego 8 lipca. Dzisiaj przelane na cichą. Również nic nie złapało (drewno niemalowane mam pod ręką).

 

Wyznaję filozofię że nie ma warki bez infekcji- każda w jakimś stopniu zawiera niechciane mikroorganizmy, kwestia w jakiej proporcji do ilości drożdży, czy damy im warunki by się rozwinąć czy nie etc etc

Generalnie czy wpłyną w sposób zauważalny na smak.

Nie jest to zjawisko zero-jedynkowe, tylko stopień rozwoju zjawiska.

Zgadzam się z tym. Jednak szybciej i łatwiej napisać że jest albo nie ma infekcji.

Edytowane przez pershi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.