Skocz do zawartości

Pytania misiu36100 - pierwsze zacieranie


Rekomendowane odpowiedzi

W recepturach podaje się różne ilości składowe danego przepisu na piwo.Przeważnie jest to na 20 litrów . Jak taki przepis na piwo przykład ALE Full Aroma Hops - CarlBerg przeliczyć na 40 litrów, ile muszę mieć słodu , chmielu itd.

wydaje mi się że dwa razy tyle :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori chodzi o receptury parę zagadnień .

Wiem o co chodzi ale nie jestem pewien na bank , podaje się temperatury zacierania i pisze tak /potem 10 min przerwy/ czyli wyłączamy podgrzewanie kotła na 10 minut ? .

Gęstwa to są drożdże z pozyskana z warki a właściwie co zbieram z tej warki i jak przechowuje co trzeba zrobić zanim użyje ponownie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori chodzi o receptury parę zagadnień .

Wiem o co chodzi ale nie jestem pewien na bank , podaje się temperatury zacierania i pisze tak /potem 10 min przerwy/ czyli wyłączamy podgrzewanie kotła na 10 minut ? .

Gęstwa to są drożdże z pozyskana z warki a właściwie co zbieram z tej warki i jak przechowuje co trzeba zrobić zanim użyje ponownie .

Robi się niezły offtopic, ale odpowiem na Twoje pytania.

Przerwa np. 10 minut mówi nam o tym, że zacier przetrzymujesz ten właśnie okres czasu w danej temperaturze.

Co do gęstwy drożdżowej - rozumiem, że jeszcze nie robiłeś żadnego piwa, więc zostaw sobie ten temat na później. Kup nowe, świeże drożdże.

 

ps: zobacz na http://browamator.pl/szczegoly.php?Zacieranie_jest_proste_&przedm=2252667&grupa_p=15

Bardzo dobry artykuł na temat zacierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lecz zanim nastawie pierwszą warkę ,muszę zebrać niezbędną wiedzę.Dlatego dokonałem rejestracji na tym forum i zadaje pytania .

Mówisz poniekąd słusznie, ale na Twoim miejscu wziąłbym sobie za punkt wyjścia jakąś metodę (brewkit, czy też od razu zacieranie), wtedy jesteśmy w stanie pomóc kompleksowo. Skacząc z tematu na temat, nie jest to łatwe zadanie, choć jak widzisz, dajemy radę. :)

Masz w głowie jakiś plan działania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przepraszam że się wtrącę ,może nie mam jeszcze takiej wiedzy jak moi przedmówcy ,ale mogę koledze na pierwszy raz zaproponować zakup zestawu jaki proponują sklepy piwowarskie ,w środku paczki jest cały opis a i na youtube sporo znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę ,może nie mam jeszcze takiej wiedzy jak moi przedmówcy ,ale mogę koledze na pierwszy raz zaproponować zakup zestawu jaki proponują sklepy piwowarskie ,w środku paczki jest cały opis a i na youtube sporo znajdziesz

Kolega już pewnie zakupił ;):smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zrobić pierwszą warknę to od razu z procesem zacierania.

polecam poświęcić trochę czasu na lekturę wiki, tematów na forum, zakupić książkę i dopiero warzyć:)

z jednego wątku forum nie uświadczysz za dużo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.