Skocz do zawartości

Ale na bazie pilzneńskiego


kol4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeprowadziłem ostatnio swoje pierwsze zacieranie wg następującej receptury na 20 L :

 

- 4,5 kg słodu pilzneńskiego zacierane 62 st przez 30 ' i 72 st przez 30 ' poczym podgrzanie do 78 st.

- gotowanie brzeczki 70 min w tym chmielenie ( 30 g sybili 60 ' + 25 g lubelskiego 15 ').

- zawartość ekstraktu w brzeczce nastawnej 11 blg.

- do fermentacji zadałem drożdże S33,

 

Fermentacja burzliwa 1 tydz w tem. 17 - 18 st, fermentacja cicha 2 tyg 17-18 st.

 

Rozlew z 4 g cukru/0,5 L.

Leżakowanie w 17-18 st.

 

 

Pytanie moje jest następujące:

 

- czy dopatrujecie się tu jakiś błędów w sztuce ( recepturę opracowałem po przeczytaniu wielu różnych receptur dostępnych na forum, chciałem się zbliżyć do koelscha).

- czego mogę się spodziewać po takim doborze składników i temperatur.

Edytowane przez kol4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czego mogę się spodziewać po takim doborze składników i temperatur.

 

Zrobiłem w zeszłym roku bardzo podobne piwo

http://www.piwo.org/topic/5423-browar-mistrevich-warzy/?do=findComment&comment=113183 tylko inaczej chmielone.

użyłem tych samych drożdży (s33), zaś temperaturę fermentacji miałem identyczną. Wyszło proste, bardzo pijalne piwo (aczkolwiek bez szaleństw smakowych), u mnie mocno opalizujące (ostatnia butelka wypita w czerwcu br, nadal nie była klarowna - mimo że na cichej klarowałem żelatyną).

Dałem 7g cukru/l - nie było przegazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacja burzliwa 1 tydz w tem. 17 - 18 st, fermentacja cicha 2 tyg 17-18 st.

Może być za krótko dla tych drożdży. Koledzy gdzieś na forum zgłaszali ślamazarne fermentowanie tego szczepu.

edit: Coś gdzieś mi dzwoniło :P Zerknąłem w wątek i chodziło o słabe odfermentowanie

 

A tak poza tym 'będzie Pan zadowolony' :D

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w zeszłym roku bardzo podobne piwo z tym że dodałem trochę prażonego słodu i fermentowałem w nieco wyższej temperaturze, wyszło bardzo smaczne. Na goryczkę dawałem Maryńkę

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w zeszłym roku bardzo podobne piwo z tym że dodałem trochę prażonego słodu i fermentowałem w nieco wyższej temperaturze, wyszło bardzo smaczne. Na goryczkę dawałem Maryńkę

sam prażyłeś ten słód?napisz jak-i ile to jest "troche"szklanka?,pół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w zeszłym roku bardzo podobne piwo z tym że dodałem trochę prażonego słodu i fermentowałem w nieco wyższej temperaturze, wyszło bardzo smaczne. Na goryczkę dawałem Maryńkę

sam prażyłeś ten słód?napisz jak-i ile to jest "troche"szklanka?,pół?

 

Użyłem 0,15 kg słodu prażonego z Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza, miałem troche prloblemów technologicznych związanych z filtracją i wysładzaniem. Zacierałem w worku bawełnianym tak jak to było gdzies opisane na forum i okazało sie ze po wyjeciu nie odcieka więc musiałem się ratowac durzym sitem:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza, miałem troche prloblemów technologicznych związanych z filtracją i wysładzaniem. Zacierałem w worku bawełnianym tak jak to było gdzies opisane na forum i okazało sie ze po wyjeciu nie odcieka więc musiałem się ratowac durzym sitem:) .

Kolega zacierał metodą BIAB?

Polecam worek z materiału poliestrowego. Np. taki jaki stosuje się w produkcji flag reklamowych.

Niema tragedii z odcieknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy była to metoda BIAB - cos mniej więcej w tej postaci :) . Pytanie skąd można pozyskać worek poliestrowy?

 

Mam jeszcze jedno pytanko - wczoraj otwarłem pierwszą butelkę po ok 4 tyg od butelkowania. Goryczka wyczuwalna, leciutka słodowość też jest ale brak mi aromatu chmielowego w zapachu i posmaku - czyżby 25 g lubelskiego na ostatnie 15' to za mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy była to metoda BIAB - cos mniej więcej w tej postaci :) . Pytanie skąd można pozyskać worek poliestrowy?

Materiał można dostać u producenta flag reklamowych i uszyć we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.