Skocz do zawartości

Keg pepsi technologia-zapytanie


sp5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

czy mógłby ktoś z Was opisać technologię kega pepsi, czyli jaka powinna (musi) być konfiguracja sprzętu co jest potrzebne, na co zwrócić uwagę , jak zacząć ?

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie poznawania całego systemu :) Na wiki znajdziesz sporo info, ale najwięcej dowiesz się z filmów na you tube, wystarczy, że wpiszesz HOME BEER KEGGING i znajdziesz mnóstwo instrukcji odnośnie kegowania. Szczególnie filmik z kanału CraigTube bardzo dokładnie opisuje kegowanie. Minimum, to na pewno butla co2, sam keg, szybkozłączki, kran, reduktor, a całość połączona wężami. Powodzenia w zgłębianiu tajników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczas poszukiwań gdzie w mojej okolicy napełnią/wypożyczą mi butlę Co2 natknąłem sie na bardzo przyjazną firme http://gaz24.pl/www/...hp?art=1&cat=12 Wiki już przeczytałem jeśli chodzi o kegi, ale nie znalazłem nic na temat mieszanki piwnej (Azot+co2) macie z tym jakieś doświadczenie czy można tak samo używać jak zwykłego Co2??

Edytowane przez Przemczysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy :) mieszanka jest nieco droższa niż nabicie butli co2, poza tym jest do tego inna butla /do azotu/, a co za tym idzie zawór i reduktor.

Jednak nie do wszystkich piw taką mieszankę wykorzystasz /w sensie że nie jest to najlepsze rozwiązanie/, jak wiadomo najlepszy i dedykowany wyszynk to piwa angielskie słabo nagazowane bitery, IPA, no i oczywiście stouty które wychodzą jak w angielskim pubie z charakterystyczną pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie jest to płyn gęstości wody przecież, czemu ciągle jest tam ok 50-60 bar a dopiero jak się kończy gwałtownie spada ciśnienie? ;). Z reszta żeby nie być gołosłownym na przykład tu specyfikacja z jakiegoś zakładu produkcji gazów

Edytowane przez mahometus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ciśnieniem 60 bar jest zawsze w płynie. Nie należy kłaść butli jak się odkręca reduktor. Dlaczego ciśnienie nie spada powoli na reduktorze tylko jak się butla kończy od razu. Kończy się forma płynna i ciśnienie staje się niemal zerowe.

Gaśnice mają rurkę do dna po to by pryskać śniegiem. Nasze do piwa nie i dlatego leci rozprężony gaz za reduktorem. Gdyby ją położyć zaczną lecieć drobinki suchego lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.