Jump to content
Sign in to follow this  
sp5

Keg pepsi technologia-zapytanie

Recommended Posts

Witam serdecznie

czy mógłby ktoś z Was opisać technologię kega pepsi, czyli jaka powinna (musi) być konfiguracja sprzętu co jest potrzebne, na co zwrócić uwagę , jak zacząć ?

Pozdrawiam Piotr

Też jestem na etapie poznawania całego systemu :) Na wiki znajdziesz sporo info, ale najwięcej dowiesz się z filmów na you tube, wystarczy, że wpiszesz HOME BEER KEGGING i znajdziesz mnóstwo instrukcji odnośnie kegowania. Szczególnie filmik z kanału CraigTube bardzo dokładnie opisuje kegowanie. Minimum, to na pewno butla co2, sam keg, szybkozłączki, kran, reduktor, a całość połączona wężami. Powodzenia w zgłębianiu tajników :)

Podczas poszukiwań gdzie w mojej okolicy napełnią/wypożyczą mi butlę Co2 natknąłem sie na bardzo przyjazną firme http://gaz24.pl/www/...hp?art=1&cat=12 Wiki już przeczytałem jeśli chodzi o kegi, ale nie znalazłem nic na temat mieszanki piwnej (Azot+co2) macie z tym jakieś doświadczenie czy można tak samo używać jak zwykłego Co2??

Edited by Przemczysław

Tak mamy :) mieszanka jest nieco droższa niż nabicie butli co2, poza tym jest do tego inna butla /do azotu/, a co za tym idzie zawór i reduktor.

Jednak nie do wszystkich piw taką mieszankę wykorzystasz /w sensie że nie jest to najlepsze rozwiązanie/, jak wiadomo najlepszy i dedykowany wyszynk to piwa angielskie słabo nagazowane bitery, IPA, no i oczywiście stouty które wychodzą jak w angielskim pubie z charakterystyczną pianka.

Tak jest przechowywany, w sensie rozpręża się od tam od mniej więcej 60 bar chyba ale generalnie tak, skroplony jest. Oczywiście mówie tu tylko o butlach ciśnieniowych nie sprayach itp.

Edited by mahometus

Nie jest to płyn gęstości wody przecież, czemu ciągle jest tam ok 50-60 bar a dopiero jak się kończy gwałtownie spada ciśnienie? ;). Z reszta żeby nie być gołosłownym na przykład tu specyfikacja z jakiegoś zakładu produkcji gazów

Edited by mahometus

Pod ciśnieniem 60 bar jest zawsze w płynie. Nie należy kłaść butli jak się odkręca reduktor. Dlaczego ciśnienie nie spada powoli na reduktorze tylko jak się butla kończy od razu. Kończy się forma płynna i ciśnienie staje się niemal zerowe.

Gaśnice mają rurkę do dna po to by pryskać śniegiem. Nasze do piwa nie i dlatego leci rozprężony gaz za reduktorem. Gdyby ją położyć zaczną lecieć drobinki suchego lodu.