Skocz do zawartości

Piwowarzy na Chmielakach


e-prezes

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej głowie już w zeszłym roku zrodził się pomysł promocji piwowarstwa domowego na tej ogólnopolskiej, acz jednak regionalnej imprezie siłami właśnie regionalnymi. W sumie już 3 miesiące temu poczyniłem pierwsze starania, by tematem tym zainteresować organizatora i kilka osób stąd. I... sprawa utknęła na pewnym etapie niemożliwym do przeskoczenia - logistyką.

 

Zatem przekażę co ustalono. Organizatorzy mile widzą piwowarów domowych. Zapewniają darmowe miejsce pod stoisko z dostępem do prądu. Miejsce parkingowe oraz niedrogie noclegi opodal Rynku. Widzieli by obecność na 2 dniach imprezy (sb-nd), ale jak nie to przynajmniej w niedzielę. Na stoisku widzieliby miejsce na surowce, gotowe produkty oraz pokaz procesu produkcji. Szczegółowy plan do uzgodnienia.

 

Na obecnym etapie problem z bnp mamy z transportem (odpowiednio pojemny samochód) i pawilon wystawowy. Czy ktoś takowymi dysponuje i chce wiąść udział w imprezie?

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czy piwowarzy z regionu mają ochotę uczestniczyć w roku 2013 w tym wydarzeniu? Myślę, że realnym jest dogadanie się w kwestii stoiska piwowarów jak w zeszłym roku.

 

Cóż, w tym roku organizatorzy nie dostali puli pieniędzy na tę część prezentacji niemniej pewnie kilka osób wybiera się na Chmielaki. Chętnie poznam jeśli jeszcze nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Machina ruszyła, pierwsze ustalenia są, mam nadzieję, że chęci i osób ,które zechcą się zaangażować też nie zabraknie, no i oczywiście pomysłów na zagospodarowanie czasu a mamy sobotę i niedzielę. Szczegóły po jutrzejszym spotkaniu Lubelskiego OT PSPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powoli wszystko zaczyna się układać, mamy miejsce, namiot, chętnych do pomocy i kilka pomysłów do zrealizowania. Będą pokazy warzenia, rozlew, butelkowanie i kapslowania (podobno bardzo się to wszystkim podoba)  aktualnie szukamy chętnego który chciałby na konferencji chmielarzy i piwowarów  powiedzieć kilka słów o piwowarstwie domowym e-prezes co ty na to? poza tym czekam na inne pomysły  które można by wciągnać do imprezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka jest dowolna, myślę, że warto by było powiedzieć kilka słów o PSPD oraz o tym czym sę zajmuje, następnie o trendach i piwnej rewolucji żeby przybliżyć naszym szanownym chmielarzom , że są inne odmiany chmieli niż lubelski i czasem warto by się było tym zainteresować, mamy w tej materii dowolność, inna opcja to zaproszenie w imieniu PSPD do prelekcji kogoś z małego rzemieśliniczego browaru który opowie jak wyglada produkcja, dystrybucja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Było fajnie. Nie było mnie na stoisku długo, ale sama idea wypaliła. Starajmy się na przyszły rok poprawić co zgrzytało (niech nas będzie więcej) i negocjujmy lepsze miejsce.

Dobrze byłoby też wykorzystać możliwość uczestnictwa w Sesji Chmielarzy i na przyszły rok lepiej się do tego przygotować. Mam na myśli coś co by ich bardziej przekonało. Choć w tym roku sygnał nie tylko ze strony piwowarów był jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.