Skocz do zawartości

Chłodnica zanurzeniowa - Zrób To Sam


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem ciekawy jak chłodnice wyglądają w środku, czy tak samo jak na zewnętrznej stronie.... Niby miedź jest lepszym wymiennikiem ciepła ale może faktycznie lepsza na dłuższą metę byłaby chłodnica ze stali ? Bo tańsza z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy jak chłodnice wyglądają w środku, czy tak samo jak na zewnętrznej stronie.... Niby miedź jest lepszym wymiennikiem ciepła ale może faktycznie lepsza na dłuższą metę byłaby chłodnica ze stali ? Bo tańsza z pewnością.

 

W tym poście http://www.piwo.org/topic/7169-chlodnica-zanurzeniowa-zrob-to-sam/page__st__40#entry186303 pokrótce rozwiewam te wątpliwości ( mam nadzieję ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyrobić sobie nawyk mycia "na bieżąco" (chłodnica, wiadra, płukać butelki zaraz po wypiciu itp.) to naprawdę ułatwia życie ;) Wystarczy że dobrze opłuczesz chłodnicę wodą, ew. czasami szczotką do mycia butelek zajedź, tylko żeby nie zaschło bo będzie trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taką metodę również polecam. Użyjesz, wypłuczesz opcjonalnie psikniesz jakimś OXI i nawet jak o tym zapomnisz na kilka miesięcy to się nic złego nie wydarzy. Mam wprawdzie chłodniecę z gładkiej rury nierdzewnej więc nie wiem jak by to było z karbowaną ale moja po zwykłym przepłukaniu zaraz po użyciu od kilku lat wygląda jak nowa, przechowuję ją w piwnicy w fermentorze razem z oplotem i innymi wężami lekko popsikaną OXI,no i od kiedy ją używam infekcji nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Możesz też zrobić tak, kupujesz prszejscie mosiężne z potrzenbego ci gwintu np. 1/2" z takim krućcem na węża, zeby średnica wew krućca byla taka sama jak twojej rurki lub 1 mm ciensza ( wtedy musisz rozwiercic). Wkladasz rurke w kruxiec i lutujesz.

Dotyczy chlodnic miedziqnych oczywiscie.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

post-739-1370970167,457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Skoro temat odgrzebany, powiedzcie dobrzy ludzie jak u waz z wydajnością tych chłodnic i przy jakiej długości.Osobiście używam 8m fi8 w miedzi i powiem że chłodzenie do 20st zajmuje mi około pół godziny. Dosyć słabo... Zastanawiam się nad zamianą na karbowaną DN8 tak z 15 metrów.

Edytowane przez mahometus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 mb fi 8 to nie za wiele , liczy się powierzchnia wymiany ,

ja mam zwinięte 15 mb fi 12 mm i 45 l brzeczki chłodzę w 20 minut ( do 25 C )

u mnie powierzchnia wymiany jest prawie 3-krotnie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem chłodnice z 8 m rurki karbowanej nierdzewnej DN 12. Ostatnio schłodziłem 23 L w niecałe 20 min do 21 st z tym, że woda w kranie jest w tej chwili naprawdę zimna w lecie nie będzie już tak wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowałem się, że wykonam chłodnicę zanurzeniową z rurki karbowanej. Będzie ona służyła do gara 50L ( wys. 40 cm; śr. 40cm). Czy w tym wypadku wysokość chłodnicy 30 cm i średnica 30 cm będzie odpowiednia? Zastanawiam się czy lepsza będzie DN 12 304 czy DN 16 304 i która z grubości ścianek będzie lepsza 0,30 mm czy 0,20 mm ? Jeśli ktoś wskazałby mi co muszę do niej dokupić jeśli chcę podłączać ją pod prysznic to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy lepsza będzie DN 12 304 czy DN 16 304

Lepsza będzie ta która ma większą powierzchnię.

która z grubości ścianek będzie lepsza 0,30 mm czy 0,20 mm

Im ciensza tym lepiej.

co muszę do niej dokupić jeśli chcę podłączać ją pod prysznic to będę bardzo wdzięczny

Poproś sprzedawcę o zaciśnięcie na końcówkach rury nakrętek 1/2" dla DN12 lub 3/4" dla DN16, do tego kupujesz wąż do prysznica (standardowo ma końcówki 1/2) i nypel 1/2" dla DN12 lub nypel redukcyjny 1/2" na 3/4" dla DN16 ;)

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam inaczej, jak nazywa się część, która jest na piątym zdjęciu Usia? Jeżeli ktoś wyżej już to napisał to proszę o łopatologiczne wskazanie, bo kwestie techniczne to dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka przyszła mi już 5 dni temu. Jest bardzo dobrze wykonana i jestem zadowolony. W ramach formalności dodam tylko, że jeśli ktoś chciałby aby sklep również zarobił mu na końcach rury nakrętki to musi dorzucić do koszyka jeszcze takie oto pierścienie:

http://karbowane.pl/pierscien-rury-karbowanej-dn-16-p-56.html

Oczywiście odpowiednie dla każdej rury..

 

Pojawił się jednak kolejny problem - nie mam na co jej nawinąć. Nie posiadam w domu odpowiedniego wiadra/gara, a wszystkie moje fermentory poszerzają się ku górze. Obszukałem całą Castoramę i po części Praktikera i nic nie znalazłem. Jeśli ktoś mógłby mi polecić czego mogę użyć w tym celu ( śr. 30 cm, wys. min. 30 cm) to będę wdzięczny za kolejną radę i wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.