Skocz do zawartości

Chłodnica zanurzeniowa - Zrób To Sam


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

hehe ja też od nich kupiłem w zeszłym roku, najgorsze w takich chłodnicach jest ich podłączenie do instalacji wodnej. Bardzo chciałem ją zasilać ze zwykłego kranu ale jest to (wydaje mi się) nieosiągalne ze względu na zakup odpowiedniej przejściówki z gwintem drobnozwojowym. W Trójmieście jest to raczej nie do kupienia. W końcu zrezygnowałem, dokupiłem trójnik do kranu zasilającego pralkę i podłączam przez niego w łazience a rurkę spustową wkładam do rury odpływowej pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a rurkę spustową wkładam do rury odpływowej pralki.

Spustową najlepiej odprowadzić do wiadra w celu wymycia sprzętu po warzeniu lub prosto do wanny celem odbycia relaksującej kąpieli po robocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieosiągalne ze względu na zakup odpowiedniej przejściówki z gwintem drobnozwojowym

 

Można podpiąć chłodnicę za pośrednictwem perlatora czy jak to się tam nazywa.

 

Znalazłem taki w domu i po rozkręzeniu montuje go na kran a do tego przyłączam rurkę od chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej nierdzewce idzie około 30 litrów, wodę używam do mycia sprzętu :) Najwięcej latem jak woda zimna była letnia w kranie to trochę więcej, a zimą mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podpiąć chłodnicę za pośrednictwem perlatora czy jak to się tam nazywa.

 

Znalazłem taki w domu i po rozkręzeniu montuje go na kran a do tego przyłączam rurkę od chłodnicy.

próbowałem z perlatorami różnymi bez efektu. Słyszałem jak niektórzy właśnie mówili że się da ale jakoś zdjęcia nie zobaczyłem, cały ból jest w tym że perlatory mają gwint wew ( żeby dokręcić się do kranu a końcówki zew - więc nijak... próbowałem obciąć perlator - szkoda zachodu ale skoro działa to chylę czoła.

Ja sobie poradziłem jak na zdjęciu.

post-4650-0-79722900-1351450482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej nierdzewce idzie około 30 litrów, wodę używam do mycia sprzętu :) Najwięcej latem jak woda zimna była letnia w kranie to trochę więcej, a zimą mniej.

 

30 litrów? do temp ok 25?

W moim przypadku to 80-100l, a latem nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A ja z pytaniem ile litrów lub m3 wody jest potrzebne do schłodzenia 20l warki tak plus minus

 

Około 2 do 3 (raczej bliżej 3) razy objętość warki. Zależy głównie od temperatury wody chłodzącej, mieszania / nie mieszania w trakcie chłodzenia, końcowej temperatury warki, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, gdzieś przeczytałem tylko już nie pamiętam gdzie o kierunku przepływu wody. Gdzie zasilanie: czy na dół czy górę. W/g mnie zasilanie na dół.

 

Nabyłem dzisiaj 7 metrów miedzianej rurki fi 12 miękkiej i będę działał chłodnicę, tylko tak sobie myślę czy nie lepiej byłoby dać zawór na wylocie dla regulacji szybkości przepływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.