Jump to content
Sign in to follow this  
morzedzungli

Czy mogę zacierać słód w całości bez śrutowania?

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Czy mogę zacierać słód w całości bez śrutowania? ponieważ nie mam jak ześrutować.

Karol

Uzupełnij profil, a napewno znajdzie się w okolicy jakiś piwowar z wolną mocą przerobową śrutownika :cool:

Zgadzam się z anteksem- to wolny kraj i każdemu wolno zacierać nieśrutowany słód w ziarnie.

Będzie to jak używanie w toalecie papieru ściernego- efekt niewielki i przyjemność żadna, ale można :D

Będzie to jak używanie w toalecie papieru ściernego- efekt niewielki i przyjemność żadna, ale można :D

Z tą przyjemnością różnie bywa ;)

Przyjemne może być to że filtracja napewno się nie zablokuje

mniej przyjemne to że filtracja nie będzie filtrować, ani wysładzać, poziom blg będzie identyczny ;) za to wypłucze się wszelkie śmieci z łuski. Wszelkie cukry pozostaną w ziarnie.

PS to że mówi o ziarnie zamiast o ześrutowanym słodzie nie świadczy że używa słodu w formie całego ziarna. Przyjrzyj się raz jeszcze 2' oraz 7'50

Marcin z domowego browarka popełnia sporo błędów nazewniczych, część koryguje na pasku napisowym

Edited by mimazy

Tłumaczenie z angielskiego przez translator google, all grain to nie jest pełne ziarno, tylko zacieranie słodu :P

Edited by Gabe

gość na YT zaciera pełne ziarno

Nie idź tą drogą! ;) Tzn. możesz zacierać jak ten gość, ale jak widać na filmiku w 02:04, on ma ześrutowany słód.

1:51 Marcin, dodatkowo to możesz dać mech, ziarno jest podstawą! :)

Nie da się zatrzeć nieześrutowanego ziarna, problem z wydajnością i filtracją będziesz miał nawet przy źle ześrutowanym ziarnie - moje pierwsze samodzielne śrutowanie było za grube i pils wyszedł 10,5* zamiast zakładanego 12*, dodatkowo bardzo mętny.

Do Marcina - mimo drobnych błędów ode mnie plusik, że Ci się chce nagrywać i publikować :)