Skocz do zawartości

najtańsze z najtańszych


VeryBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tego też się bałem... Jednak za fermentator dać 18 zł i mieć spokój że żadnego syfu tam nie było wcześniej, ale koleś by mógł tego z taką nazwą nie sprzedawać, bo pewnie kogoś w błąd wprowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dla mnie " bez łaski " ta aukcja, jak za 20 zł (30 z kranikiem ) mogę kopić w "normalnym" sklepie piwnym oczywiście odbiór osobisty

 

 

oczywiście dla mnie wspierać nasze sklepy bo nie dość że taniej to i pewniej

Edytowane przez lkulos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie " bez łaski " ta aukcja jak za 20 zł (30 z kranikiem ) mogę kopić w "normalnym" sklepie piwnym oczywiście odbiór osobisty

 

 

oczywiście dla mnie wpierać nasze sklepy bon nie dość że taniej to i pewniej

Przede wszystkim, w sklepie masz jednak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie " bez łaski " ta aukcja, jak za 20 zł (30 z kranikiem ) mogę kopić w "normalnym" sklepie piwnym oczywiście odbiór osobisty

 

Przy pojedyńczej sztuce przy możliwości odbioru osobistego to faktycznie łaski nie ma, ale przy zalecanych trzech sztukach na start i konieczności wysyłki przez sklep to jednak zaczyna być na korzyść tego wynalazku, szczególnie jeżeli fakrycznie jest po wiórach do wędzenia to różniczy pomiędzy sklepowym a tym nie ma żadnej.

 

oczywiście dla mnie wspierać nasze sklepy bo nie dość że taniej to i pewniej

 

Lepiej wspierać nasze sklepy kupując u nich surowce. (to jest podstawa ich działalności) Sprzęt to jednak dodatek, który jest kupowany niemalże jednorazowo. Co innego ze słodami, chmielami, nawet jeżeli ktoś robi zaledwie kilka warek w ciągu roku to sklep może liczyć od niego na te 2-3 zamówienia rocznie.

 

Swoją drogą http://allegro.pl/show_item.php?item=2643467485 jak się ma cena tego garnka do ceny podobnego w BA http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=14178535. inne sklepy nie mają tych większych (może akurat w tej chwili są niedostępne), co by potwierdzało tezę że sprzęt w sklepach jest dodatkiem raczej dla początkujących, ci co się wkręcili w warzenie wiedzą jakiego sprzetu potzrebują i szukają go niekoniecznie w naszycgh sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tańszy Gala GG120 zapłaciłem ok 40zł http://www.fotosik.pl/u/toscani/album/699374. Pracuje już 2 lata, przerobił ok. 90kg słodu. Zamiast górnego zbiornika montuję 5 litrową butlę po wodzie, dolny zbiorniczek wyjmuję, całość stawiam do wiadra, przykrywam workiem na śmieci i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukałem sobie pojemnika do wysładzania o pojemności około 50l już na przyszły rok i znalazłem coś takiego:

 

pojemnik do żywności 50l - 34,69zł

http://jedrek24.pl/unibox-50l-p-628.html

 

pojemniki termoizolacyjne. Niestety droższe ale myślę że to fajna sprawa może być. Nie dosyć że do żywności to jeszcze izolacja termiczna, dzięki czemu można zacierać jednotemperaturowo. Wykonane z pianki więc istnieje możliwość zamontowania kranika.

 

pojemność 46l - cena 176,69zł brutto

http://www.zkmgastro.pl/pl/o/Pojemnik-termoizolacyjny-gn-11-250-mm-premium-eco

 

pojemność 53l - cena 228,34zł brutto

http://sklep.technica.pl/catering_termosy_pojemniki_termoizolacyjne/pojemnik_termoizolacyjny_600x400_200_mm_eco_thermo_future_box_056203-14885.html

 

Znalazłem jeszcze wiadra do żywności o pojemności 50-100l które bez problemu można by przerobić na fermentator (o ile ktoś potrzebuje większe 50-100l) ceny 119 - 205zł brutto

http://e-gastronomiczne.pl/catering/transport/pojemniki/z-polietylenu/pojemniki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy te pojemniki z pianki nadają się do płynów.

na pewno się nie nadają do wysładzania, w opisie znalazłem coś takiego

Pojemnik z białego polipropylenu o wytrzymałości na temperatury od -30ºC do +60ºC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy te pojemniki z pianki nadają się do płynów.

 

Wysłałem zapytanie do jednej z firm. Jak dostanę odpowiedź podzielę się nią.

 

A nie lepiej filtrować w kadzi zaciernej, bez przelewania?

 

Myślałem nad tym, ale mam do tego pewne obawy, bo chce kupić nowy gar 70l ze stali nierdzewnej, a to już trochę kosztuje, i wątpię żebym w początkowej fazie użytkowania odważył się wiercić w tym garze dziury pod kranik, bo jakbym coś uszkodził, albo źle coś "skonstruował" to bym chyba wyszedł z siebie;) dlatego myślałem nad innym rozwiązaniem (z drugiej strony dźwignąć samemy 50l zacieru i przelać to do innego pojemnika to też nie łatwe rozwiązanie;) )

 

 

nie wiem czy te pojemniki z pianki nadają się do płynów.

na pewno się nie nadają do wysładzania, w opisie znalazłem coś takiego

Pojemnik z białego polipropylenu o wytrzymałości na temperatury od -30ºC do +60ºC

 

Znalazłeś cytat ale do tych białych wiader (a nie do pojemników piankowych) które w domyśle przedstawiłem tutaj jako "powiększone fermentatory" a do tego podwyższona temperatura nie jest potrzebna - no chyba że ktoś wychładza brzeczkę w fermentatorze. Co do pojemników z pianki to tak jak pisałem powyżej. Zobaczymy co odpowie dystrybutor bo nie ma tam tak dokładnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety otrzymałem odpowiedź od dystrybutora że przystosowane są do płynów... ale tylko z dodatkowymi pojemnikami włożonymi do pojemnika z uszczelka sylikonową.

Czyli tak jak dobrze zauważył TurTle

 

Edit: 18-10-2012 14:19

 

Pojemniki są jak najbardziej przystosowane do bezpośredniego kontaktu ze spożywczymi produktami płynnymi (zapytałem o temperaturę około 80°C)

 

Trochę się nie zrozumiałem z Panem z obsługi. Okazuje się że dystrybutor myślał że potrzebuje te pojemniki do transportu zupy (zapytałem o zupy bo nie chciałem tłumaczyć do czego to naprawdę służy;) ), i podał informacje że potrzebne są dodatkowe pojemniki z uszczelką, ponieważ sam pojemnik takich uszczelek nie ma i "zupa" by się porozlewała w czasie transportu. Po wyjaśnieniu o co chodzi dostałem informację że w takim wypadku można ich używać w celach spożywczych

Edytowane przez VeryBerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale mam do tego pewne obawy, bo chce kupić nowy gar 70l ze stali nierdzewnej, a to już trochę kosztuje, i wątpię żebym w początkowej fazie użytkowania odważył się wiercić w tym garze dziury pod kranik, bo jakbym coś uszkodził, albo źle coś "skonstruował" to bym chyba wyszedł z siebie;) dlatego myślałem nad innym rozwiązaniem (z drugiej strony dźwignąć samemy 50l zacieru i przelać to do innego pojemnika to też nie łatwe rozwiązanie;) )

 

 

Kup gar, kup kranik (najlepiej taki z rączką), pojedź do hydraulika, wytłumacz o co Ci chodzi, zostaw parę piwek, może z 20 PLN i masz zrobione. I nie będziesz musiał dźwigać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.